Autor Wątek: Audio JBL vs. audio standard  (Przeczytany 23942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Audio JBL vs. audio standard
« dnia: 15-11-2017, 13:33:40 »
Czy macie jakieś swoje doświadczenia / przemyślenia w kwestii zestawu audio w C-HR?
Jestem na etapie wybierania specyfikacji autka i wkrótce chciałbym zamówić.
Mam tylko mały dylemat - czy warto dopłacać do JBL? Obecnie jest to różnica 5 tysi, więc warto się pozastanawiać.
Porównywalem (odsłuchiwalem) oba warianty i moim zdaniem różnica w jakości dźwięku jest niewielka - na tyle mała, że szkoda płacić za to tyle kasy.
Ale pytam na forum, bo może coś słabo się przysłuchałem i jednak z jakiegoś powodu warto?

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #1 dnia: 15-11-2017, 13:48:48 »
Słuszne pytanie . Jak dla mnie różnica jest warta 800 zł brutto .
A słuch mam wyczulony ! :o

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #2 dnia: 15-11-2017, 17:23:04 »
Nie ma roznicy przynajmniej dla mnie a mam dobry sluch i spiewalem w podstawowce w chorze trzy lata :wallbash: ,nawet subwofer w zestawie Jbl nie daje rady,takze szkoda pieniedzy chyba ze masz kasy w ch.. to bierz bedziesz mial gustowny glosniczek z logo JBL w slupku

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #3 dnia: 15-11-2017, 19:43:16 »
Logo JBL nie tylko na głośniczkach, których obudowa wykonana w błyszczącej czerni fortepianowej ładnie komponuje się z wykończeniem kokpitu z tego samego materiału, ale również na panelu dotykowym systemu multimedialnego.
JBL ładnie gra przy odtwarzaniu muzyki z wysokiej jakości plików FLAC i MP3 przez USB lub bluetooth.
Można również odsłuchać wbudowane w system JBL demo i ocenić jakość dźwięku.
Mam w swoim i nie żałuję, pewnie gdybym się nie zdecydował teraz bym żałował.
Zawsze to dodatkowe wyposażenie i w przyszłości autko łatwiej się sprzeda, za wiele lat, bo daje mnóstwo radości z jazdy i emocji jak żadne inne wcześniej.
Dziś nocą szczególnie, system PCS ostrzegł mnie przed nieoświetlonym rowerzystą.

« Ostatnia zmiana: 15-11-2017, 20:17:21 wysłana przez laki »

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2017, 20:18:31 »
i w przyszłości autko łatwiej się sprzeda,
Oj nie wiem czy tak łatwiej. Mam teraz właśnie taki problem - kiedyś władowałem sporo dodatkowej kasy kupując wypasiony system Rockford Fosgate w swoim Outlanderze, a teraz jak przymierzam się do sprzedania tego auta, to jakoś nikogo nie obchodzi ten detal i podstawą zawsze jest cena rocznika :(

Offline smiecho84

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Spalanie
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #5 dnia: 15-11-2017, 23:00:57 »
Czy macie jakieś swoje doświadczenia / przemyślenia w kwestii zestawu audio w C-HR?
Jestem na etapie wybierania specyfikacji autka i wkrótce chciałbym zamówić.
Mam tylko mały dylemat - czy warto dopłacać do JBL? Obecnie jest to różnica 5 tysi, więc warto się pozastanawiać.
Porównywalem (odsłuchiwalem) oba warianty i moim zdaniem różnica w jakości dźwięku jest niewielka - na tyle mała, że szkoda płacić za to tyle kasy.
Ale pytam na forum, bo może coś słabo się przysłuchałem i jednak z jakiegoś powodu warto?

JBL to nie Mark Levinson, także moim zdaniem nie warto dopłacać. Pomijając fakt że tak słabo grający zestaw JBL za pięć koła to jakiś dowcip.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #6 dnia: 16-11-2017, 09:46:03 »
@Marcin_RAMZES
Wszystko zależy od tego czego będziesz słuchać. Jeśli tylko radia i bardzo sporadycznie coś przez bluetooth lub USB, to nie warto dopłacać do JBL. Natomiast jeśli chcesz słuchać głównie muzyki przez BT i USB to bierz JBL, bo zestaw zwykły jest słaby w tym temacie.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #7 dnia: 16-11-2017, 10:06:21 »
Ja jbl brałem w pakiecie premium tt2go+ czyli z navi, dab, rozpoznawanie mowy itp i ze skórzaną tapicerką i to kosztowało 2 tyś euro. Podczas jazd testowych porównywałem bez jbl i jeżeli brać pod uwagę samą głośność czy basy, to różnicy sporej nie ma, ale jeżeli chcesz poczuć pełniejszy zakres częstotliwości, większą głębię i czystszy dźwięk, czyli coś co nie każdy usłyszy, a o słabej jakości mp3, to już w ogóle nie ma co mówić, to warto wziąć, ale biorąc pod uwagę wartość tej inwestycji, to w tej cenie możesz sobie sam zrobić o wiele lepsze audio, ale w pakiecie to już wygląda korzystniej.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #8 dnia: 16-11-2017, 10:07:15 »
Wszystko zależy od tego czego będziesz słuchać.
Po jeździe próbnej dochodzę do wniosku, że przede wszystkim to będę słuchał ciszy, w jakiej to autko się porusza :), ale jak już zdecyduje się na włączenie muzyki, to 99% tego co będę słuchał, to muza ze Spotify przy połączeniu BT. Nie jestem jakimś melomanem a muza w Spotify nie jest też specjalnie rewelacyjnej jakości.

mattman

  • Gość
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #9 dnia: 16-11-2017, 12:00:36 »
Cisza to jest jak nie przyśpieszasz dynamicznie...

Jeśli masz wolne parę złotych kupuj JBL, fajnie wygląda i coś tam gra. Moje zdanie jest takie, że ten cały jbl, tak jak i światła full led,  powinny być standardowo w aucie o takim charakterze i wyglądzie.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #10 dnia: 16-11-2017, 12:07:22 »
Cisza to jest jak nie przyśpieszasz dynamicznie...
Wiem. Miałem już to autko wypożyczone na weekend i troszkę już sobie nim pojeździłem. Ja już czasy szalonych przyspieszeń na trasie mam za sobą :) Teraz delektuję się płynną, cichą jazdą bez stresu (to chyba starość jakaś... :) ).
Co do pakietu LED to w zupełności się zgadzam - to powinien być standard. JBL chyba jednak sobie odpuszczę, bo na nadmiar kasy nie cierpię i wolę te 5 tysi przeznaczyć na ubezpieczenie, a jak coś zostanie to na browara ;)
Mam już doświadczenie z poprzedniego (jeszcze obecnego) auta, gdzie też mam wypasione audio, a rzadko je włączam i jak już nawet to przeważnie jakieś radio po cichu, żeby coś brzęczało w tle.
Gdyby ten JBL był kwestią tysiączka zł to może bym się skusił, ale 5... raczej jednak nie.

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #11 dnia: 16-11-2017, 18:40:09 »
Cisza to jest jak nie przyśpieszasz dynamicznie...
Wiem. Miałem już to autko wypożyczone na weekend i troszkę już sobie nim pojeździłem. Ja już czasy szalonych przyspieszeń na trasie mam za sobą :) Teraz delektuję się płynną, cichą jazdą bez stresu (to chyba starość jakaś... :) ).
Co do pakietu LED to w zupełności się zgadzam - to powinien być standard. JBL chyba jednak sobie odpuszczę, bo na nadmiar kasy nie cierpię i wolę te 5 tysi przeznaczyć na ubezpieczenie, a jak coś zostanie to na browara ;)
Mam już doświadczenie z poprzedniego (jeszcze obecnego) auta, gdzie też mam wypasione audio, a rzadko je włączam i jak już nawet to przeważnie jakieś radio po cichu, żeby coś brzęczało w tle.
Gdyby ten JBL był kwestią tysiączka zł to może bym się skusił, ale 5... raczej jednak nie.

Trochę trudno ci doradzić bo nie wiadomo w czym gustujesz.. Ja pamiętam że jeszcze jak w salonie było auto demo ( takie nie do sprzedaży, za ok milion zł (jak twierdził dealer) we wrześniu zeszłego roku... wsiadłem i najpierw odpaliłem przez BT Highway to hell AC/DC - brzmiało super. Dealer wyraźnie był zadowolony  że mi się podoba ale .. postanowiłem zrobić mu dowcip i jako drugie włączyłem finał I aktu Tosci Pucciniego - brzmiało... tragicznie :( ALe miałem okazję też i posłuchać takiej muzyki w wolvo XC90 z zestawem Bowers and Wilkins - i brzmiało fantastycznie - niemal jak w sali koncertowej - więc da się..
Oczywiście, samochód to nie filharmonia ale jeśli ktoś akurat gustuje w tego typu muzyce - będzie srodze zawiedziony

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #12 dnia: 16-11-2017, 22:06:04 »
Cześć, dodam coś od siebie. Mam JBLa w swoim C-HR nie płaciłem za niego 5 tysi bo mam smart plan  - wiec cześć z tego zapłacę. Ale słuchałem standardowego audio i JBLa. Standardowe gra tak sobie - w Aurisie ze standardem gra lepiej niz w c-hr.
JBL gra płytko i mało efektownie jeśli słuchasz tunera FM. Ale jak podłączysz USB z FLAC albo mp3 w dobrym bitrate to JBL nabiera sensu. Oczywiście w muzyce tzwn rozrywkowej :) Muzyka klasyczna na JBLu to porażka nie ma co sie łudzić że zagra dobrze - bardziej um cyk cyk czy muzyka rockowa wydobywa z niego lepszy dźwięk. Bang Olufsen z Audi to nie jest w A5 ten Banga zestaw zrobił na mnie wrażenie. Marka Levinsona nie słuchałem - w Lexach a podobno daje radę.
Co to odsprzedaży samochodu z dobrym wyposażeniem to zawsze znajda sie marudy co chcą tanio - takich odsyłać do ogłoszeń "igly" spod Płocka czy Radomia ;) Poprzedni samochód po 7 latach sprzedałem za ponad 50 % jego wartości i miał pełne wyposażenie z audio z subwoferem - dopłata tez była ponad 5 tys.  Malo kto by za to dopłacił ale znalazł się kupiec który chciał dobry samochód z full opcja :) Ale jak masz dobry samochód z dobrym wyposażenie to sam się obroni :).
« Ostatnia zmiana: 16-11-2017, 22:16:55 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #13 dnia: 17-11-2017, 10:21:00 »
Przede wszystkim JBL to nie Mark Levinson, ani Bowers & Wilkins więc nie należy oczekiwać cudów. Dlatego dziwię się wysokości dopłaty za JBL. Ponadto przy przyśpieszaniu w CHRze jest niestety taki hałas, że żaden "audiofil" nie zniesie mieszanki muzyki z silnikiem, niezależnie od tego jaki ma zestaw.

Leśny_skoczek

  • Gość
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #14 dnia: 17-11-2017, 10:53:39 »
Chyba wolałbym premium audio niż LED bo to pierwsze to się słyszy i korzysta w aucie a LED to inni kierowcy mogą podziwiać w naszym aucie a my jak nim jedziemy to mało widzimy  <taniec>


 

Beesafe.pl