Autor Wątek: Audio JBL vs. audio standard  (Przeczytany 23874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mattman

  • Gość
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #15 dnia: 17-11-2017, 13:16:59 »
Wygląd to jedno, a poziom widoczności w nocy to drugie...

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #16 dnia: 17-11-2017, 20:01:20 »
hyba wolałbym premium audio niż LED bo to pierwsze to się słyszy i korzysta w aucie a LED to inni kierowcy mogą podziwiać w naszym aucie a my jak nim jedziemy to mało widzimy

Co Ty gadasz  :bash: co Ty gadasz  <zalamka>
Paru kierowców już woziłem C-HRem i wszyscy! ale bez wyjątku wszyscy mówili że ledy w C-HR to żyleta  :good:
Jedynie kolega który ma nowego Opla Astrę z ledami "kierunkowymi" AFL stwierdził że "C-HR daje rady ale jego lepsze bo adaptacyjne"  <taniec>

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #17 dnia: 18-11-2017, 18:43:32 »
Witam, z braku dobrego kopa, wystrugałem sobie taki sub, zamknięty 22 litry  :song: bo ten subik z plastiku nie daje rady.  <zalamka>


Offline smiecho84

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Spalanie
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #18 dnia: 19-11-2017, 11:10:01 »
...Marka Levinsona nie słuchałem - w Lexach a podobno daje radę...
Haaah, M.L. podobno daje radę ?! Na pewno to Ty kolego nie słyszałeś dobrego audio w samochodzie. Mark Levinson to marka wyłącznie robiąca produkty Hi-End, nie jakieś tam udawane plastikowe Bose, JBL. Pomijając fakt ze integry, preampy tego producenta kosztują tyle co nowy CHR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #19 dnia: 19-11-2017, 23:43:28 »
JBL. Pomijając fakt ze integry, preampy tego producenta kosztują tyle co nowy CHR.

To i kable możesz za tyle audiofilskie kupić... Ale toyota nic lepszego nie oferuje niż JBL. Więc jak ktoś chce coś lepszego to bierze JBL albo standard i zakłada swoje cuda tracąc gwarancję na elektrykę... więc albo albo.  I nie rozumiem co się napinają "znafcy" albo ktoś chce audio lepsze i bierze albo nie. Dziwi mnie podejście że za 5 tys audio - to samochód za ponad 100 k wiec i audio kosztuje swoje. Akurat sam jbl nie jest cudem ale nic lepszego nie ma w opcji.
A i jeszcze jedno - JBL bez NAVI nie ma trybu demo. To jest paranoja na maksa... Softowo nie są w stanie ogarnąć tego. Dopiero dorzucenie navi pozwala odpalić JBL demo...
wilkq

Offline mayday

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #20 dnia: 20-11-2017, 14:06:21 »
Więc jak ktoś chce coś lepszego to bierze JBL albo standard i zakłada swoje cuda tracąc gwarancję na elektrykę... więc albo albo.

Jesteś pewien, że tracisz gwarancję?

Jak nie tniesz kabli, to raczej gwarancja będzie nadal obowiązywać.

Uważam, że JBL w C-HR nie jest warte dopłaty 5000zł

P.S. Zna ktoś dokładne parametry JBL w tym aucie i czy otwory na głośniki w seryjnym audio są identyczne.

Offline Adasko75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #21 dnia: 20-11-2017, 14:50:21 »
...Marka Levinsona nie słuchałem - w Lexach a podobno daje radę...
Haaah, M.L. podobno daje radę ?! Na pewno to Ty kolego nie słyszałeś dobrego audio w samochodzie. Mark Levinson to marka wyłącznie robiąca produkty Hi-End, nie jakieś tam udawane plastikowe Bose, JBL. Pomijając fakt ze integry, preampy tego producenta kosztują tyle co nowy CHR.
Zestawy audio w Lexusach sygnowane marką Mark Levinson dobrze brzmią w GS i RX ale w NX to tak sobie, choć na pewno lepiej ni w jbl w toyce, hehe. Poza tym - B&O w A7 będzie lepiej brzmiał niż w A4, co zresztą widać po cenie.
A jeśli chodzi o dylemat autora wątku - odpuść Waść sobie. Tak, jak ktoś wcześniej napisał - te papierowe głośniczki sygnowane logo jbl powinny kosztować max 800-1000 zł, a nie tyle, co kosztują w cenniku.
Pozdrawiam.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #22 dnia: 22-12-2017, 13:29:07 »
Ostatecznie zamówiłem wersję bez JBL. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

mattman

  • Gość
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #23 dnia: 22-12-2017, 18:11:20 »
Nie będziesz miał porównania, to i żalu nie będzie...

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #24 dnia: 22-12-2017, 18:26:32 »
Ostatecznie
W C-HRce którą dostałem na testy (na 2 dni) był JBL, i szczerze grał gorzej niż w poprzednim aucie fabryczne radio Sony na standardowych głośnikach. Bas był mocniejszy, choć nie było głośnika niskotonowego.
Wybrałem C-HRke bez JBLa i nie żałuję.
Radia lubię słuchać głośno i brakuje mi gałki. :thumbdown:

Offline madlew

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #25 dnia: 24-12-2017, 01:30:51 »
hyba wolałbym premium audio niż LED bo to pierwsze to się słyszy i korzysta w aucie a LED to inni kierowcy mogą podziwiać w naszym aucie a my jak nim jedziemy to mało widzimy

Co Ty gadasz  :bash: co Ty gadasz  <zalamka>
Paru kierowców już woziłem C-HRem i wszyscy! ale bez wyjątku wszyscy mówili że ledy w C-HR to żyleta  :good:
Jedynie kolega który ma nowego Opla Astrę z ledami "kierunkowymi" AFL stwierdził że "C-HR daje rady ale jego lepsze bo adaptacyjne"  <taniec>

co prawda offtopic, ale taki absurd z tym LED, ze musze skomentowac: zdecydowanie LED w c-hr daja rade! i to nie tylko kwestia wygladu dla innych - pewnie byla mowa o tych jak ja to nazywam 'piorunach harrego pottera' - one faktycznie glownie robia wyglad i maja sens przy jezdzie dziennej, ale w nocy doskonala robote robia glowne swiatla LED i zdecydowanie lepiej miec LED niz JBL

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #26 dnia: 24-12-2017, 14:32:48 »
ale w nocy doskonala robote robia glowne swiatla LED i zdecydowanie lepiej miec LED niz JBL

 :good:

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #27 dnia: 11-01-2018, 09:16:11 »
Wybrałem C-HRke bez JBLa i nie żałuję.
No i u mnie dokładnie tak sam się skończyło.
Wybrałem bez JBL i uważam, że gra to bardzo ładnie. Cieszę się, że nie wywaliłem niepotrzebnie 5 tysi na JBL.

Leśny_skoczek

  • Gość
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #28 dnia: 11-01-2018, 11:10:22 »
faktycznie z LEDami macie racje, święcą znacznie lepiej od zwykłych świateł. Jednak dopłata 5k do nich to sporo. Zastanawiam się czy można zwyczajnie wymienić sobie światła na LEDowe, teraz można na allegro kupić oryginalne LEDy do CHR.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audio JBL vs. audio standard
« Odpowiedź #29 dnia: 10-03-2018, 14:01:09 »
Ja zrezygnowałem z JBL oraz z LED... Podobnie jak kilka osób z forum uważam że różnica pomiędzy standardowy audio a tym z dopłaty 5tyś (JBL) jest nieopłacalna... Jak auto straci gwarancję, dobry warsztat zajmujący się CAR AUDIO w kwocie 5 tyś zainstaluje głośniki (+sub) grające o niebo lepiej niż faryczny JBL...

LEDy... LEDy... LEDy... Na pewno każdy z nas widział auto z wypalonym ledem... nie wygląda to ładnie... czy pytaliście się co stanie się z LED`ami po upływie gwarancji ? ile kosztuje wymiana takiego LED`a ? Tekst z ASO TOYOTY "bardziej będzie się Panu opłacało stuknąć w garażu i wymienić je z AC".

I nie zgodzę się ze stwierdzeniem że te LED`owe świecą lepiej od zwykłych... Są tylko ładniejsze (czego my jadąc nie widzimy) oraz mają automatyczną regulację wysokości światła (w standardowych w razie konieczności trzeba sobie pokręcić pokrętłem). Ale oby dwa systemy mają automatyczne światła drogowe :)
Jechałem w nocy C-HR`e, z LED`ami - nie zrobiły na mnie wrażenia, nawet po włączeniu długich nie miałem efektu WOW, może dla tego że w obecnym aucie światłą świecą b.dobrze... Kupiłem bez pakietu LED, i pierwsza jazda w nocy również nie spowodowała efektu WOW, ani tego pozytywnego ani tego WOW negatywnego... ja nie widzę różnicy, może poza barwą światłą i tym że LED`y świecą jak by bardziej na boki (mówię oczywiście o długich światłach). Oba zestawy świecą bardzo dobrze. I tu jest podobnie jak z tym JBL... SKORO NIE WIDAĆ RÓŻNICY TO PO CO...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."


 

Beesafe.pl