Autor Wątek: Rav 4 xa30 2006  (Przeczytany 2089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline twiti7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Rav 4 xa30 2006
« dnia: 19-11-2017, 09:56:00 »
Witam

  • Intryguje mnie w mojej rav 4 pewna sprawa. Tylna kanapa powinna się kłaść za pomocą takich dźwigni w bagażniku. Linki pod fotelami od tych dzwigni jak sądze są natomiast dzwignia nie daje żadnego oporu no i nie składa kładzie foteli. Czy to była jakaś dodatkowa opcja czy coś jest na kombinowane?
  • Przy obrotach 2500tys słyszę wycie jak odejmę gazu to znika jak dodam też tylko przy utrzymywaniu stałej prędkości bieg nie ma znaczenia słychać na każdym. Przeniesienie napędu transfer box z przodu? Oleje nowe millersa.
  • Parują mi reflektory z przodu lekko patrzyłem czy są szczelne nie popękane itp nic im nie dolega ten typ tak ma?
  • Czy ktoś dysponuje jakimś schematem elektryczny z kolorami kabli chce dołożyć odcięcie pompy paliwa?
  • Szukam owiewek nie heko ktoś coś poleca?

Offline twiti7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #1 dnia: 19-11-2017, 11:24:53 »
I jeszcze jedna sprawa światła do drogowe włączają się same  chwile po uruchomieniu silnika czy to jest coś dołożone czy coś przestawione w jakimś module komfortu?

Offline twiti7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 24-02-2018, 13:12:53 »
Hej,

I jak nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania?

Offline Bartek-40

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #3 dnia: 24-02-2018, 18:15:12 »
Co się tyczy tego "wycia" to mam podobnie, ale nazwałbym to czymś w rodzaju świstu. Gdzieś czytałem, że przyczyną może być alternator lub pompa wody, ale póki co nic nie naprawialem więc pewności nie mam.

Offline twiti7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #4 dnia: 24-02-2018, 18:48:10 »
Co się tyczy tego "wycia" to mam podobnie, ale nazwałbym to czymś w rodzaju świstu. Gdzieś czytałem, że przyczyną może być alternator lub pompa wody, ale póki co nic nie naprawialem więc pewności nie mam.

To już wykluczyłem, jest to jakiś element napędu i nie skrzynia biegów. Chyba transfer box jakieś łożysko pada. Gdzieś czytałęm że może to być też sprzegło zapinające tylny napęd, niestety na prędkości do 40 nic nie słychać więc nie wyszło nic.
Oleje Millersa nie pomogły więc na wiosnę bedzie grzebany transfer box a i tak do roboty sprzęgło bo chodzi jak w czołgu :)

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #5 dnia: 24-02-2018, 18:52:08 »
Parują mi reflektory z przodu lekko patrzyłem czy są szczelne nie popękane itp nic im nie dolega ten typ tak ma?
Reflektory nie są całkowicie szczelne. Każdy reflektor wyposażony jest  w  odpowietrzniki pozwalające na przepływ powietrza.  By zabezpieczyć wnętrze reflektora przed zabrudzeniem, w odpowietrznikach montowane są, gąbczaste filtry.
Przyczyną parowania świateł są niedrożne filtry z czasem zapychają się kurzem.


Offline twiti7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #6 dnia: 25-02-2018, 10:31:49 »
Parują mi reflektory z przodu lekko patrzyłem czy są szczelne nie popękane itp nic im nie dolega ten typ tak ma?
Reflektory nie są całkowicie szczelne. Każdy reflektor wyposażony jest  w  odpowietrzniki pozwalające na przepływ powietrza.  By zabezpieczyć wnętrze reflektora przed zabrudzeniem, w odpowietrznikach montowane są, gąbczaste filtry.
Przyczyną parowania świateł są niedrożne filtry z czasem zapychają się kurzem.

Dzięki myślałem że to zwykłę rurki odpowietrzające, nie sądziłem że mogą mieć filtr. Da się to jakoś wyczyścić bez uszkodzenia bo pewnie nie ma takich części.

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 xa30 2006
« Odpowiedź #7 dnia: 25-02-2018, 11:57:51 »
Wydłub ze środka wszystko, jak się nie da to nowe wężyki, wsadź kawałek filtra z maty od odkurzacza, tylko nie za dużo żeby powietrze przechodziło.
Lampy trzeba osuszyć, do lamp wsadź wkłady do pochłaniania wilgoci w saszetkach, po 2 tygodniach wywal. 
Sprawdź wszystkie uszczelki gumowe czy nieszczelność jest wyłącznie w odpowietrzniku.


 

Beesafe.pl