Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Ciężko wchodząca dwójka na zimnym  (Przeczytany 539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolty

• Toyot Leżący
  • *
Ciężko wchodząca dwójka na zimnym
« dnia: 05-12-2017, 15:56:02 »
Witam,
Szukam długo jakiś informacji, ale nie mogę nigdzie znaleźć rozwiazania.
Przy zimnym samochodzie, szczególnie teraz gdy temp jest w granicach 0st. C, przy redukcji biegu z wyższego na dwojkę, wchodzi ona dopiero po 2s i to z wyczuwalnym oporem. Gdy auto posmiga troche, bieg wchodzi normalnie i cala skrzynia chodzi delikatnie. Czyżby za gesty olej? Nie byłoby to dziwne, gdyby nie to, ze to roczna corolla z 15kkm przebiegu. Zeszlej zimy nie było takich problemów a bywało -20. Sprzęgło wciskam do konca i tak samo ciężko wchodzi 2 przy wysokich jak i niskich obrotach.
Dzięki za rady.

Offline Toysti

• Prawie Toyot
Odp: Ciężko wchodząca dwójka na zimnym
« Odpowiedź #1 dnia: 09-01-2018, 12:12:28 »
Przy podobnym przypadku w mojej Toyocie winne okazało się sprzęgło. Może u Ciebie było jakieś wadliwe i zawiodło tak szybko... Sprzęgło do Corolli, którą miałem kilka lat temu kupiłem fabrycznie nowe i wszystkie problemy z wchodzeniem biegów ustąpiły.

Offline Karolty

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23-01-2018, 00:43:21 »
Auto stało cala noc na parkingu Aso. Przyjechalem rano i razem z mechanikiem zrobiliśmy jazdę. Stwierdzil, że skrzynia pracuje ok. Nie chciałem uwierzyc wiec zaproponowali mi jazdę probna inna corolla, która stała tego dnia nie ruszana. Było jeszcze gorzej niż w moim egzemplarzu. Skonczylo sie na tym, ze tak ma być :d

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 23-01-2018, 00:43:21 »