Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Premium  (Przeczytany 704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dolce

• Prawie Toyot
Toyota Premium
« dnia: 08-12-2017, 00:44:48 »
Witam.
Jestem nowym forumowiczem więc witam wszystkich serdecznie.
Jeżdżę wysłużonym już Nissanem Primerą i powoli przymierzam się do kupna innego auta.
Rozważam m.in. zakup Toyoty Corolli. Mam kilka pytań:
1) Na ile wystarczająco miejsca jest w tym aucie dla 4-osobowej rodziny? Mój nissan jest w wersji kombi, taka buda jest praktyczna. niestety Corolli nie robią zdaje się w wersji Kombi.
2) Czym różni się "zwykła" Corolla od Corolli Premium? Czy "wielkościowo" to to samo auto a jedynie lepiej doposażone?
3) Czy ktoś coś wie na temat tej Corolli:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-premium-i-rejestracja-styczen-2010-ID6znONU.html
Czy, zakładając że stan auta jest adekwatny do wieku i przebiegu, cena tego auta mieści się w granicach rozsądku?
A może wiecie o jakiejś sensownej Corolli na sprzedaż. Zresztą nie chodzi mi tylko o Corollę ale w ogóle o jakiś samochód w przyzwoitym stanie do 30tys.
Preferował bym coś większego ale za tym idzie przeważnie i większa kwota zakupu a rocznik ok. 2010 wzwyż jest dla mnie raczej istotny.
Będę wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2017, 00:48:28 wysłana przez Dolce »

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
Odp: Toyota Premium
« Odpowiedź #1 dnia: 08-12-2017, 15:06:28 »
1) Na ile wystarczająco miejsca jest w tym aucie dla 4-osobowej rodziny? Mój nissan jest w wersji kombi, taka buda jest praktyczna. niestety Corolli nie robią zdaje się w wersji Kombi.
rozstaw osi w tym samochodzie to 2600 mm. Nie jeździłem tym modelem, ale miałem wcześniejszy E12 i ten sam rozstaw osi. Dla mnie było to za mało - dzieciak z tyłu kopał mnie w plecy, ale czteroosobowe rodziny jeżdżą także mniejszymi autami i jakoś dają radę. Popatrz w lokalnych komisach może coś stoi na placu - to ogarniesz wnętrze czy jest ok.

2) Czym różni się "zwykła" Corolla od Corolli Premium? Czy "wielkościowo" to to samo auto a jedynie lepiej doposażone?
to jedna z wersji wyposażenia. Najwyższa to prestige, premium o ile się nie mylę to jedno oczko niżej

Offline Dolce

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 08-12-2017, 17:26:33 »
Dzięki za odpowiedź.
Ta Corolla miała wymienione zderzaki (przód i tył) oraz drzwi prawe tylne + malowanie boku.
Tak więc cudo to to nie jest. Przynajmniej właścicielka nie ściemnia albo na tyle kiepsko zrobione, że i tak by wyszło.
Pozdrawiam.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 08-12-2017, 18:53:26 »
1) Na ile wystarczająco miejsca jest w tym aucie dla 4-osobowej rodziny?

Poprzednio jeździłem Aurisem (rok młodszym, z 2010 roku , po FL) który miał ten sam rozstaw osi (2600 mm) , z czteroosobową rodziną (dzieci raczej już dorosłe) a bywało że w trasę dalszą jechało pięć osób i nikt nie narzekał , a w cztery osoby żaden "dzieciak" nie kopał mi w fotel :)
Sedan Corolla ma większy (ale mniej wygodny w załadunku) bagażnik od hatchbacka Aurisa (Auris też dawał radę , zaliczył nawet wyjazd z bagażami dla czterech osób do Chorwacji).

Czym różni się "zwykła" Corolla od Corolli Premium?

Premium, to pewnie była jakaś wersja wyposażenia w tamtych czasach (choć widzę niespecjalnie bogata - np. klima "ręczna").

PS
Co prawda samochody cały czas rosną, ale Primera mimo wszystko to jednak segment wyżej niż Auris/Corolla więc w tej "urośniętej" Corolli miejsca może być porównywalnie do starszego Nissana (tym bardziej kombi).

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #4 dnia: 08-12-2017, 20:40:25 »
Ta Corolla miała wymienione zderzaki (przód i tył) oraz drzwi prawe tylne + malowanie boku.Tak więc cudo to to nie jest.
To zależy jak zrobione. W mojej E12 też był zderzak wymieniany + przedni błotnik - ale wszystko robione w ASO i zrobili to dobrze, więc to co napisałeś powyżej nie dyskwalifikuje tego egzemplarza. Trzeba obejrzeć jak to jest zrobione
ten sam rozstaw osi (2600 mm) , z czteroosobową rodziną (dzieci raczej już dorosłe) a bywało że w trasę dalszą jechało pięć osób i nikt nie narzekał , a w cztery osoby żaden "dzieciak" nie kopał mi w fotel
tak masz rację, da się jechać i w pięć osób. Teraz moja rolka ma rozstaw osi 2700 i to dopiero jest przestrzeń w środku   :song: Użytkowałem też przez kilka dni Aurisa II TS i HB (rozstaw osi 2600) i tam jak dla mnie z tyłu było tego miejsca niewystarczająca ilość

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 13-12-2017, 00:59:56 »
Użytkowałem też przez kilka dni Aurisa II TS i HB (rozstaw osi 2600) i tam jak dla mnie z tyłu było tego miejsca niewystarczająca ilość

sprawdzałem dokładnie rok temu  ile miejsca ma Corolla a ile Auris, Auris   z tyłu to jakaś masakra za to Corolla miała miejsca na nogi a miała to zupełnie inna bajka .... oczywiście zajmowałem pierw miejsce za kierownica i przesuwałem fotel jak by było do jazdy. Corollą mogłem jechac nawet na tylnej Kanapie zato Auris nie powiedział bym , stara E12 tez nie miała miejsca jakoś (czasami musiałem jechać nawet w 6 osób z tyłu 4 osoby) za to nową jest szersza i dłuższa...

Toyota Klub

« Odpowiedź #5 dnia: 13-12-2017, 00:59:56 »