Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Dziwna praca silnika  (Przeczytany 1178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzych1995

• Toyot Leżący
  • *
Dziwna praca silnika
« dnia: 08-12-2017, 15:03:49 »
Witam. Od jakiegoś czasu męczę się z problemem w mojej Corolli e11 1.3 4efe.
Otóż silnik często ma podwyższone obroty jałowe i podczas tego dziwnie przerywa. Są chwile że pracuje równo i trzyma wtedy 700 obr/min ale w znacznej większości przerywa i trzyma obroty nawet do 2 tyś a na gazie czasem gaśnie. Nie ma różnicy czy to na benzynie czy gazie z wyjątkiem gaśnięcia. Wymieniłem już cewki na valeo oraz nowe przewody i świece ale nadal jest to samo :-(

Offline Problem

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Dziwna praca silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 08-12-2017, 15:22:08 »
Dolot sprawdź i wszystkie przewody podciśnienia. Reset ECU po wcześniejszych wymianach też nie zaszkodzi.
Podwyższone także po rozgrzaniu?
Jakie błędy?

Offline krzych1995

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08-12-2017, 15:39:23 »
Nie ma znaczenia czy rozgrzany czy nie. Mam delikatnie pękniętą obudowę filtra powietrza. A co do komputera to w nie mogę znaleźć nikogo kto mógłby się do niej podłączyć

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 08-12-2017, 18:57:05 »
Mam delikatnie pękniętą obudowę filtra powietrza

Ciągnie "lewe" powietrze to i obroty ma wyższe.

Offline krzych1995

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 08-12-2017, 22:42:58 »
A czym może być spowodowane przerywanie? Bo oprócz podwyższonych obrotów  silnik nierówno pracuje

Offline Problem

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 11-12-2017, 07:58:03 »
Lewe powietrze w dolocie może powodować falowanie obrotów, wcale nie tylko podwyższone. Za dużo powietrza może powodować telepanie, przerywanie (uboga mieszanka się nie zapala). Możliwości wiele. Sprawdź to na początek.
Prawdopodobnie obudowa filtra wyczerpuje temat, chociaż jak doszło do pęknięcia, to ciekawe na skutek czego i co jeszcze - przepatrz koniecznie wszystko, w tym wężyki podciśnień.
Błędy sprawdzisz sam, nie potrzebujesz komputera: http://corolla-dolara.blogspot.com/2011/05/jak-wywowac-kody-diagnostyczne-byskowe.html

Offline krzych1995

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 11-12-2017, 19:55:20 »
Gdy kupiłem obudowa była już pęknięta. Być może strzeliła w dolot bo w gazie. Tak czy inaczej już zamówiona druga obudowa i po wymianie dam znać czy pomogło. Wężyki od podciśnień wymieniłem przy zmianie sprzęgła bo musiałem wymontować cały dolot

Offline daniel1983

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #7 dnia: 04-01-2018, 09:31:46 »
dobry dzień,

Nie wiem czy to będzie to samo ale kiedyś moja e11 miała podobnie... mechanik powiedział że to były dziury w tłumiku (zaspawałem) i źle założona sonda lambda (bez oryginalnej uszczelki tylko na jakiś uszczelniacz).

Pozdro
Daniel

Offline krzych1995

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 14-04-2018, 16:12:32 »
Po wymianie obudowy filtra była poprawa lecz tylko na jakiś czas. Teraz znów zaczęło się to samo oraz silnik zaczął chodzić troszkę jak diesel. Klekocze gdy silnik nie jest obciążony a gdy jest obciążony klekot ustaje. Obroty znów zaczęły falować oraz silnik czasem przerywa. Czy to możliwe że kolektor wydechowy pękł? Bo czytałem że taki klekot wydaje pęknięty kolektor właśnie. Zawory regulowane i to nie pomogło.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2018, 16:14:41 wysłana przez krzych1995 »

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 14-04-2018, 16:12:32 »