Autor Wątek: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem  (Przeczytany 6148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline infinitytor

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Cześć,

To mój pierwszy post więc wypada się przywitać :) Posiadam Ravkę z 2008r. i chciałbym wymienić org. radio z nawigacją na stację multimedialną z Androidem. Czy ktoś z Was dokonywał już tej czynności i mógłby polecić któreś z dostępnych urzadzeń? Na Alledrogo ceny wachają się miedzy 1300 a 2200zł a to dość spora różnica. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Czy oprócz samej stacji warto dokupić jakieś akcesoria (np. kamerę cofania etc.?)

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #1 dnia: 09-12-2017, 16:39:38 »
było o tym trochę w którymś z wątków, bodaj o hybrydzie. z doświadczenia widzę, ze problemem chińskich stacji jest jakość projektu i elementów oraz związana z nią stabilność systemu. w praktyce - zwykle rozruch silnika następuje w momencie gdy stacja uruchamia system operacyjny. zatem takie urządzenie powinno być w stanie utrzymać stabilne wewnętrzne 5V przy np 7.5 do 9V na zaciskach akumulatora. najlepsze na świecie sterowniki denso wytrzymują 7V. chinskie no name - 9V. uszkodzenie jednej komórki w pamięci flash powoduje zwykle unieruchomienie urządzenia..
reasumując: chińska stacja może być o ile akumulator będzie wymieniany co trzy lata.

Offline marekp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #2 dnia: 08-05-2018, 11:10:36 »
Ja wymieniłem w RAV4 z 2007 roku i nie mam uwag. To jest zwykly telefon - jesli ma pokazac zalety to warto wlozyc SIM z transmisją danych. O ile zauwazylem to nie ma on absolutnie nic wsplnego z dzialaniem samochodu. O tyle ze mozna podlaczyc kamere cofania (ja nie wiem jak przeciągnac przewod od tylu do przodu).  Działają też cywilizowane mapy takie jak Google czy Naviexpert. W Europie to jest OK w USA byloby gorzej bo tam nie zawsze jest zasieg na drogach. Wymienia sie niezwykle prosto i nie potrzeba narzedzi poza kluczem nasadowym. I nóż z okrągłym czubkiem.  Na razie mi sie nic nie zawiesza i jak już powiedziałem - kompletnie nie ma wplywu na działanie samochodu.

MarekP

Offline rezystor22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #3 dnia: 20-05-2018, 21:57:20 »
Ja wymieniłem w RAV4 z 2007 roku i nie mam uwag. To jest zwykly telefon - jesli ma pokazac zalety to warto wlozyc SIM z transmisją danych. O ile zauwazylem to nie ma on absolutnie nic wsplnego z dzialaniem samochodu. O tyle ze mozna podlaczyc kamere cofania (ja nie wiem jak przeciągnac przewod od tylu do przodu).  Działają też cywilizowane mapy takie jak Google czy Naviexpert. W Europie to jest OK w USA byloby gorzej bo tam nie zawsze jest zasieg na drogach. Wymienia sie niezwykle prosto i nie potrzeba narzedzi poza kluczem nasadowym. I nóż z okrągłym czubkiem.  Na razie mi sie nic nie zawiesza i jak już powiedziałem - kompletnie nie ma wplywu na działanie samochodu.

MarekP

Podziel się jaki model masz założony. Można sterować twoim radiem przyciskami na kierownicy?

Offline marekp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #4 dnia: 14-06-2018, 11:00:31 »
Chwile tu nie zagladalem. Mam stacje multimedialna z takiej firmy krakowskiej - nie chce pisac nazwy. To jest Android 7.1.1 . Zalozylem kamere cofania - masakra przy przeciaganiu kabla. Trzeba rozebrac te plastikowe rzeczy po prawej stronie. Potem podlaczenie do swiatla cofania.... Dziala wszystko kamera ok. Przy okazji zobaczylem ze jest ustawianie Canbus w tym Androidzie. To jest w zakladce zaawansowne w ustawieniach. Haslo do 7.1.1 jest 8888. Bylo none ustawilem Toyota i probuje zobaczyc co sie zmienilo. Wszystko dziala niemal idealnie. Mase mozliwosci ma ta stacja. Chetnie bym sie dowiedzial jakie bo ja jakos nie mam zadecia zeby to sprawdzac. W kazdym razie po wlaczeniu Canbus pojawily sie dodatkowe linie obrysowe samochodu. Moze da sie tym ustawic tak swiatla, zeby byly dzienne? Np. tylko mijania po wlaczeniu zaplonu? To trzeba obejrzec. Tam jest sporo opcjii. Na alledrogo sa te stacje i mysle ze ta firma krakowska jest ok. Tam jest taki telefon pomocy technicznej. Co prawda nie odrozniaja APN od DNS ale mniejsza o to. Jak sie wlaczy karte jakas SIM to trzeba recznie ustawic APN. Do T-mobile maja stare dane i to nie dziala. Ale to jest 4G i jak np. lokalna stacja mi nie dziala (lubie np. Radio Pogoda) to wlaczam przez internet i jest ok. Do tego naturalnie mapy online dowolne. Bardzo latwo jest te stacje zalozyc. Demontaz starej stacji to banal. Trzeba wziac np. noz stolowy zeby nie mial ostrych krawedzi wsunac pod to szare z lewej i prawej i lekko podwazyc. Palcami sie zdejmuje. Potem sa 4 sruby M10 do odkrecenia. Kable stare trzeba od gory nacisnac srubokretem zabezpieczenie. Zaklada sie nowe kable i wszystko. Pasuje 1:1. Mozna wziac sobie 10" ale wtedy nie bedzie stacji DVD. Ja mam 7". I upomniec sie telefonicznie o mikrofon bo ten ktory jest jest tragiczny a tego z samochodu nie da sie latwo wykorzstac z racji dziwnej wtyczki. Pewnie by mozna zmienic ale mozna dac dodatkowy mikrofon. Jesli ktos chce kamere cofania zainstalowac to tak jak mowie. Masakra jest przy mocowaniu samej kamerki i podlaczeniu zasilania ze wstecznego. To trzeba lampe wyjac a i tak nie jest to proste. Potem zdjalem plastiki z prawej - to sie zdejmuje palcami bez narzedzi i prawie gotowe. Potem wtyczke do Rev camera czy jakos tak i trzeba znalezc kabelek luzny z napisem revauto czy revcar (?) brazowy w kazdym razie. Ja podlutowalem i dalem termokurczliwa koszulke. Dziala doskonale. Polecam smialo zmiane fabrycznego radia na Android. Mala wada to niewielka czulosc radia ale mozna dac wzmacniadz antenowy - jest kabel +12V dodatkowy wiec powinno sie udac. Ja jak wyjezdzam gdzies dalej to wlaczam przez Internet i spoko. Mam karte z duza iloscia danych bez mozliwosci telefonu. Tam mozna telefonowac tez bez Bluetooth. Czyli bezposrednio. To normalny tablet z Androidem. Jest na dwie karty SIM. Nie sprawdzalem drugiego gniazda.

Powodzenia przy montazu. Mam nadzieje ze nie naruszylem regulaminu forum. W koncu nie podalem nazw firm ktore to sprzedaja. A kazdy sobie sam znajdzie.

Marek P.

Offline rezystor22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #5 dnia: 21-06-2018, 16:59:57 »
Witaj marekp,

dzięki za obszerne info, jest bardzo pomocne  <kawusia> :good:

Firma z Krakowa jest tylko dystrybutorem a producentem pewnie jest: XINPINHANG ELECTRONICS, model radia dla RAV4 III to XPH-8126  :good: jak zamawiałeś wcześniej to może masz inny model.

Co ciekawe ta firma ma wiele stacji do różnych modeli i marek pojazdów.

W sumie nie podałeś konkretnej odpowiedzi na moje pytanie czy stacje można obsługiwać za pomocą wszystkich przycisków na kierownicy (podgłaśnianie, zmiana stacji, odbieranie połączeń) ale twoje zadowolenie z urządzenia uświadomiło mnie że raczej działają  :good:

Offline marekp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: RAV4 III - wymiana org. radia na stację multimedialną z Androidem
« Odpowiedź #6 dnia: 23-06-2018, 19:35:42 »
Przyciski dzialaja tak jak sie je zaprogramuje. Jest programik i tam sie ustawia co maja robic przyciski. Wiec moga dzialac identycznie jak te sprzed wymiany radia.

MarekP


 

Beesafe.pl