Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Żarowki H11  (Przeczytany 927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nalepa

• Prawie Toyot
Żarowki H11
« dnia: 13-12-2017, 10:48:16 »
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie dotyczące oświetlenia naszych Verso. Jakie stosujecie żarówki H11 aby poprawić znacząco oświetlenie, lub jakie zastosować odpowiedniki lamp LED. Wiadomo, wieczory stały się dłuższe i jazda z kiepskim oświetleniem nie należy do przyjemności tym bardziej, że wzrok już nie ten.
Pozdrawiam wszystkich. :good:

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
Odp: Żarowki H11
« Odpowiedź #1 dnia: 13-12-2017, 11:16:57 »
Możesz wziąć Osramy Nightbreakery, mnie się sprawdzają :)
3VZ.pl  części, poliuretany, układy hamulcowe, przewody w oplocie, naprawy, poprawki, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.ht

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 13-12-2017, 17:28:39 »
LEDy są nielegalne jako zamiennik zwykłej żarówki.
Ja jeżdżę na NightBreaker'ach jak Kolega, co już wcześniej odpisał: mam je zarówno w mijania H11, p.mgłowych H11 i w drogowych HB3. Biorąc pod uwagę, że jako dzienne mam dołożone LEDy, to mijania starczają na bardzo długo, mimo że to żarówka o obniżonej trwałości (jednak dużo dłuższej niż np. odpowiedniki Philipsa, które świecą również dobrze, ale stanowczo dużo krócej).

Offline Bartone

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 19-01-2018, 02:28:22 »
Akurat wymieniałem h11 i w21 do dziennych. Zamówiłem osram coolblue i jestem zadowolony w testach parametry takie ja nightbreakery a lekko mienia się jna niebiesko a do dziennej zamiast starych 2013 rocznik Verso , kupiłem też osram w21/5w ledriving 5000k czy jakoś tak i są mega

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 19-01-2018, 08:29:14 »
CoolBlue nie jest zła - ale świeci wyraźnie gorzej niż NightBreaker.
Natomiast co do LEDów, to pomiając, że są nielegalne, to Osramy dwuwłóknowe P21/5W z tej dokładnie samej linii co W21/5W świecą o 50-70% gorzej (słabiej!) niż zwykła żarówka Osram UltraLife.
Nie wiem dla kogo są te żarówki, bo są bardzo drogie, nielegalne, a przede wszystkim dużo, dużo słabiej świecą aniżeli zwykła, stara żarówka!
Przerabiałem ten temat, bo chciałem do motocykla (stop/postojowe) taką żarówkę - w końcu jednoślad jest z natury mniej widoczny niż samochód.
Proszę zwrócić uwagę, że nigdzie w oficjalnych materiałach producent nie chwali się ilością lumenów przy ledach - a skoro o czymś nie pisze, to oznacza (zawsze!), że nie ma się czym chwalić. Czyli - jest źle, więc cicho sza!
Dla przykładu żarówka podobna, bo P21/5W Osram:
Zwykła żarówka - 440/35 lm.
Źródło LEDriving STANDARD - zamiennik P21/5W (numer 1457CW, temperatura barwowa 6000K) - 150/45 lm.
Źródło LEDriving PREMIUM - zamiennik P21/5W (numer 1557CW, temperatura barwowa 6000K) - 200/26 lm;

A ta ostatnia "premium" kosztuje niewiele poniżej 100 zł/2 szt.
To są materiały poufne, które ciężko wyciągnąć od Osrama (odnośnie LED, bo zwykła żarówka ma to opisane) - choć powinni to dawać przy opisie.

Offline Bartone

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 20-01-2018, 01:03:50 »
Nie wiem skąd te wiadomości, ale oryginalna żółta stara żaróweczka prawie wcale nie świeciła mówię o w21/5w teraz po zmianie mogę do ciemnego garażu wjeżdżać na postojowych widać różnicę z przewagą na ledy . Właśnie coolblue świeca tak samo daleko tylko mają trochę inna barwę gdzieś było porównanie którym się zasugerowałem.

Offline Arczi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 20-01-2018, 02:22:20 »
Nie wiem skąd te wiadomości, ale oryginalna żółta stara żaróweczka prawie wcale nie świeciła mówię o w21/5w teraz po zmianie mogę do ciemnego garażu wjeżdżać na postojowych widać różnicę z przewagą na ledy . Właśnie coolblue świeca tak samo daleko tylko mają trochę inna barwę gdzieś było porównanie którym się zasugerowałem.
Pewnie nie zauwazyles lub predzej zignorowales wpis o zastosowaniu tych zamiennikow zarowek w5w.
Nie maja homologacji ale to Twoje auto i Twoja kasa i fakt ze poruszasz sie niesprawnym autem. Dla mnie to wies tanczy, wies spiewa.
Natomiast jesli chodzi o CoolBlue h11 to dobry wybor. Mnie osobiscie bardziej pasuje ta widocznosc niz NightBreaker.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #7 dnia: 20-01-2018, 10:07:55 »
Bartone - porównywanie starej i zużytej jakiejkolwiek żarówki z jakąkolwiek nową jest bez sensu: jak świeci latami, to już dawno nie świeci jak nowa: wyjmij i porównaj z taką samą nową, to zobaczysz różnicę. Na przykład w Yarku żony poprzedni właściciel nigdy nie wymieniał W5W oświetlenia tablicy rejestracyjnej i choć "formalnie" świeciła, to na tablicy nocą nie dało się odczytać nic!
Ale jak napisał Arczi - to Twój cyrk i Twoje małpy :)

Toyota Klub

« Odpowiedź #7 dnia: 20-01-2018, 10:07:55 »