Autor Wątek: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???  (Przeczytany 22666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrg

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #15 dnia: 20-12-2017, 10:42:52 »
Ja co prawda z 3 gen, ale we Wrocławiu podczas rejestracji pani w urzędzie poradziła żeby na diagnosta zaznaczył podczas pierwszego przeglądu że jest także silnik elektryczny i wpisał moc elektrycznego silnika, na tej podstawie wpisała mi w dowodzie P/EE.

Co do parkowania we Wrocławiu jedynie na podstawie homologacji - bez problemu dostaje się identyfikator H lub E. Widziałem kilka 2 gen z identyfikatorami, więc musieli pewnie też mieć homologację z emisją poniżej 100g/km.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #16 dnia: 20-12-2017, 11:50:38 »
Nie ma szans na P2 i darmowe parkowanie, dlaczego? napisane wyżej. Urzędasy wymyślają jakieś bzdurne normy które nie mają nic wspólnego z emisją istotnego syfu.

Ja mam P3 i 4 lata temu jak rejestrowałem auto we Wrocławiu, to uczyłem urzędników co i jak i gdzie ma być wpisane ( z automatu chcieli wklepać w dowód sam spalinowy napęd), a kartę parkingową miałem chyba z nr 35, więc dużo osób przede mną to nie było...

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #17 dnia: 21-12-2017, 08:07:21 »
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Kielcach wystarczyło pokazać kwit z badania technicznego, gdzie był umieszczony zapis że pojazd to hybryda.
Prius 2

Offline ultra79

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #18 dnia: 21-12-2017, 09:52:04 »
Nie ma szans na P2 i darmowe parkowanie, dlaczego? napisane wyżej. Urzędasy wymyślają jakieś bzdurne normy które nie mają nic wspólnego z emisją istotnego syfu.

5 lat temu próbowałam darmowo parkować P2 w Toruniu.
Udałam się do Wydziału komunikacji żeby wbić do dowodu, że mam pojazd hybrydowy.
Pani w urzędzie zażądała ode mnie dowodu, że mam hybrydę w postaci świadectwa homologacji dla P2.
Problemem nie był poziom emisji spalin ale fakt, że w 2007 roku homologacja na P2 nie zawierała wpisu na temat silnika elektrycznego.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #19 dnia: 21-12-2017, 10:52:33 »
Ja we Wrocławiu musiałem ściągać certyfikat pojazdu z Francji (bo z Francji mam auto), czasem jak jest jakaś wredna baba to jeszcze wymyśla mi ze czemu nie tłumaczone.
Chory kraj, wszędzie są dotacje na zakup, albo chociaż zwolnienie z VAT, a u nas to jeszcze kłody pod nogi. Głownie dlatego, że sitwa polityczna trzyma z grupa VW, a jak wiadomo, oni przespali 20lat rozwoju.

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #20 dnia: 21-12-2017, 11:48:49 »
musiałem ściągać certyfikat pojazdu z Francji (bo z Francji mam auto), czasem jak jest jakaś wredna baba to jeszcze wymyśla mi ze czemu nie tłumaczone.
I to przeszło? Ja musiałem z angielskiego tłumaczyć...

Offline carlito

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #21 dnia: 12-06-2018, 11:10:58 »
Hejka... Przy zakupie nie dostałem homologacji, skąd i jakie szanse są na uzyskanie takiego dokumentu do rejestracji. Czy może jakiś inny dokument wystarczy?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #22 dnia: 13-06-2018, 08:59:41 »
Hejka... Przy zakupie nie dostałem homologacji, skąd i jakie szanse są na uzyskanie takiego dokumentu do rejestracji.
Cześć, najpierw ASO Toyoty (mi załatwili za darmo), później tłumacz przysięgły.

Offline Rafał1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla1.5 MY22
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #23 dnia: 13-06-2018, 15:39:39 »
Cześć, najpierw ASO Toyoty (mi załatwili za darmo), później tłumacz przysięgły.

A po co tłumacz przysięgły?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #24 dnia: 13-06-2018, 16:08:55 »
W urzędzie maja dostęp do homologacji przez Cepik. Jeśli dane z zagranicy, niego dowodu rejestracyjnego i badania technicznego pod rejestrację będą bez błędów to dane wezmą z homologacji.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #25 dnia: 13-06-2018, 16:24:09 »
Poza tym z rejestracji Priusa, nawet PHV nie ma rzadnych korzyści. Nie rozumiem dlaczego wam tak zależy na tym. Dla Plug-in wbijają P/EE, zwykła hybryde wpisują jak spalinowy.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #26 dnia: 13-06-2018, 17:20:04 »
Poza tym z rejestracji Priusa, nawet PHV nie ma rzadnych korzyści. Nie rozumiem dlaczego wam tak zależy na tym. Dla Plug-in wbijają P/EE, zwykła hybryde wpisują jak spalinowy.

ja mam wpis P/EE w P2 dzięki czemu mogę parkować w strefie płatnego parkowania za free.
Prius 2

Offline P0RCIN

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #27 dnia: 13-06-2018, 17:53:30 »
Ja się wcale o ten wpis nie starałem, bo nawet nie wiedziałem ze coś takiego istnieje.
Teraz patrzę w dowód i widzę że mam wbite to P EE :)

Offline carlito

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #28 dnia: 13-06-2018, 18:06:32 »
Ja dzisiaj załatwiłem ten wpis do dowodu. Pani w urzędzie sama zorganizowała homologację (skan z poprzedniego urzędu). Po rękach można całować co jest rzadkością w urzędach

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline maxio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #29 dnia: 13-06-2018, 19:07:58 »
Poza tym z rejestracji Priusa, nawet PHV nie ma rzadnych korzyści. Nie rozumiem dlaczego wam tak zależy na tym. Dla Plug-in wbijają P/EE, zwykła hybryde wpisują jak spalinowy.
Coś pokręciłeś-ja mam zwykłą hybrydę i w dowodzie P EE."P" to benzyna a "EE " energia elektryczna ,wiec plug-in będzie miał raczej takie samo oznaczenie
« Ostatnia zmiana: 13-06-2018, 19:13:24 wysłana przez maxio »


 

Beesafe.pl