Autor Wątek: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???  (Przeczytany 22613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parian

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #30 dnia: 14-06-2018, 20:05:30 »
A po co tłumacz przysięgły?
Mi do niczego niepotrzebny, ale widocznie urzędnik nie potrafi przeczytać 93 g / km jak homologacja jest w j. angielskim  <zalamka>

Offline arti-s72

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #31 dnia: 28-06-2018, 20:57:46 »
Jestem z Wrocławia. Mam prusaka III. Auto poprzedni właściciel osobiście przyprowadził z Holandii. W dowodzie rejestracyjnym mam wpis P EE. Kilka dni temu wysłałem meila do Toyoty Motor Poland z prośbą o przesłanie na meila kopii świadectwa homologacji, abym mógł je przedstawić w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, aby otrzymać zwolnienie z parkowania w strefie B i C we Wrocławiu (chodzi o emisję CO2). Pokazałem niezbyt miłej Pani całą dokumentację otrzymaną meilem od TMP i oczywiście narodził się problem... Pani sobie zażyczyła pieczątek za zgodność z oryginałem na dokumentach. Pojechałem do salonu Toyoty na Legnickiej, ale niestety tam poinformowano mnie, że nie mogą potwierdzić zgodności z oryginałem, bo nim nie dysponują. Impas. Czy w tym kraju nic nie można normalnie załatwić??? Wszędzie pod górkę :wallbash: Spróbuję może w innym salonie, ale nie widzę tego różowo...

Offline piter_wro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #32 dnia: 28-06-2018, 21:58:34 »
Cześć.
Przechodziłem to samo 3 tygodnie temu. W moim przypadku babka ze ZDIUM przyczepiła się tego, że w homologacji na stronie gdzie podana jest emisja CO2 nie ma numeru VIN auta. Podjechałem do salonu na Legnickiej gdzie miły Pan przybił mi na tej stronie pieczątkę i napisał coś w stylu 'Powyższe dane dotyczą auta o numerze VIN......'. Z tym już biurwa w ZDIUM nie dyskutowała i wystawiła mi identyfikator H:) Spróbuj może u Ciebie też to przejdzie. Powodzenia!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #33 dnia: 28-06-2018, 22:34:56 »
Nie wiem w czym macie problem, ja od 4 lat pokazuje certyfikat po francusku. Coś tam może za pierwszym razem Pani mówiła, że przydałby się tłumaczony, ale kartę wydała i do tej pory problemu nie robi. Tak, też we Wrocławiu.
Natomiast w urzędzie miejskim 4 lata temu to ja ich uczyłem co mają gdzie wpisać i dlaczego. 3x poprawiałem badanie techniczne po sprowadzeniu do PL. W końcu mam takie, że wpisał diagnosta już wszystko co tylko mu podałem abym dał mu spokój ;-)

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #34 dnia: 29-06-2018, 08:27:39 »
Pani sobie zażyczyła pieczątek za zgodność z oryginałem na dokumentach.

Bo każdy w urzędzie traktowany jest jak złodziej, wymagania jakbyś miał żyłę złota nielegalnie fedrować.  :wallbash: Dla poprawy humoru podam swój przykład z Gdyni gdzie pani, z przykrością stwierdziła: "nie mam już rubryczki w komputerze żeby Panu tu jeszcze dopisać to LPG"  <zalamka> na szczęście EE i P się zmieściło a LPG mam w adnotacjach  :roll:
« Ostatnia zmiana: 29-06-2018, 08:31:12 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #35 dnia: 05-07-2018, 10:17:57 »
Właśnie zdobyłem homologację do mojego Aurisa z 2014 i wtedy jeszcze nie było czegoś takiego jak hybryda i silnik elektryczny :P

Tfu, ślepy jestem :) Jest hybryda.





Offline ultra79

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #36 dnia: 06-07-2018, 12:23:13 »
Kilka lat temu próbowałam uzyskać pieczątkę do dowodu w Toruniu aby móc korzystać z bezpłatnego parkowania Priusem 2 z 2007 r.
Zażądano ode mnie świadectwa homologacji pojazdu, które przysłała mi Toyoty Polska.
Okazało się, że w wyciągu ze świadectwach homologacji nie ma wprost wpisu, że auto ma silnik elektryczny.
Miła Pani z urzędu odmówiła wpisu sugerując, że muszę wystąpić o korektę świadectwa homologacji (co jest niemożliwe).

Napisałam o problemie to Toyota Motors.
Dostałam pismo przewodnie oraz dodatkowe dokumenty (niestety w j.angielskim), z których dopiero wynika, w aucie jest silnik elektryczny etc. Biorąc pod uwagę koszt tłumaczenia przysięgłego tych dokumentów (bo najpewniej byłoby wymagane) i fakt, że planowałam sprzedać auto, odechciało mi się to załatwiać dalej.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #37 dnia: 09-07-2018, 17:17:00 »
Właśnie mi zarejestrowali Priusa, dostałem nawet informacją o dwóch silnikach ;)
(V.9) POZIOM EMISJI SPALIN - EURO 6 AD
(P2) 72,00/53,00

Niestety P.3 tylko P, auto ciągle spalinowe ;)

Offline arti-s72

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #38 dnia: 09-07-2018, 17:35:23 »
Jestem z Wrocławia. Mam prusaka III. Auto poprzedni właściciel osobiście przyprowadził z Holandii. W dowodzie rejestracyjnym mam wpis P EE. Kilka dni temu wysłałem meila do Toyoty Motor Poland z prośbą o przesłanie na meila kopii świadectwa homologacji, abym mógł je przedstawić w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, aby otrzymać zwolnienie z parkowania w strefie B i C we Wrocławiu (chodzi o emisję CO2). Pokazałem niezbyt miłej Pani całą dokumentację otrzymaną meilem od TMP i oczywiście narodził się problem... Pani sobie zażyczyła pieczątek za zgodność z oryginałem na dokumentach. Pojechałem do salonu Toyoty na Legnickiej, ale niestety tam poinformowano mnie, że nie mogą potwierdzić zgodności z oryginałem, bo nim nie dysponują. Impas. Czy w tym kraju nic nie można normalnie załatwić??? Wszędzie pod górkę :wallbash: Spróbuję może w innym salonie, ale nie widzę tego różowo...


Miły Pan z TMP ponownie przesłał mi te same dokumenty co drogą meilową, ale już pocztą, listem poleconym i dokumenty w oryginale. Udałem się ponownie do ZDiUM-u we Wrocławiu... I udało się!  :good: Otrzymałem identyfikator H uprawniający do bezpłatnego parkowania w strefach B i C we Wrocławiu. Chociaż Pani w urzędzie trochę kręciła nosem, że świadectwo homologacji jest po angielsku...

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #39 dnia: 16-07-2018, 19:13:02 »
Mam pytanie. Czy użytkownik hybrydy np. z Gdańska może bezpłatnie korzystać z płatnej strefy parkowania we Wrocławiu?

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #40 dnia: 16-07-2018, 19:32:42 »
Nie. To są rozwiązania lokalne dla mieszkańców. W wielu dużych miastach nie ma takich zwolnień jak we Wrocławiu.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline lukasz-h

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #41 dnia: 17-07-2018, 09:17:10 »
Wyrobiłem sobie ostatnio kartę darmowego parkowania w Gdańsku - wymaga elektryka albo PHEV, natomiast nie trzeba być mieszkańcem i wystarczy tylko dowód rejestracyjny (domyślam się, że patrzą, czy jest wpisane PP/E). Wizyta w ZDiZ trwała 3min i kartę dostałem od ręki.

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #42 dnia: 17-07-2018, 14:01:37 »
Rozwiązania pozostają w ramach zasad lokalnych. W Krakowie nie ma darmowego parkowania dla aut P/EE. Korzyści wynikające w prawa o elektromobilności są tylko i wyłącznie dla aut EE, H2, CNG, PNG ale są ogólnodostępne, czyli wymagany jest odpowiedni wpis w dow.rej. w pozycji P.3, bez znaczenia pozostaje zamieszkanie czy zameldowanie.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline ultra79

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #43 dnia: 18-07-2018, 14:35:01 »
Nie wiem jak jest w chwili obecnej ale 4 lata temu prawo do bezpłatnego parkowania w Torunia miał pojazd hybrydowy, który miał wpis w dowodzie rejestracyjnym oraz był wpisany na listę zarządzającego parkomatami. Parkingowy podczas kontroli sprawdza nr rejestracyjny.
Jeśli auto nie jest wpisane to i tak jest mandat :(

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak wpisać EURO 5 i Hybrydę do dowodu..???
« Odpowiedź #44 dnia: 18-07-2018, 15:58:25 »
Strefy darmowego parkowania i uwzględniane w nich hybryd leży w gestii miasta.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013


 

Beesafe.pl