Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Świece do 1MZ-FE (3.0, V6) - 1 czy 2 elektrodowe ?  (Przeczytany 786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
Świece do 1MZ-FE (3.0, V6) - 1 czy 2 elektrodowe ?
« dnia: 21-12-2017, 09:33:16 »
Cześć,
przede wszystkim, witam wszystkich jako nowy na forum. Mieszkam w okolicy Puław. Lubię Toyoty. Camry kupiłem i szykuję dla Taty i chciałbym aby odebrał ją w Święta. Sam posiadałem kiedyś Camry CV20. (Kombi w dieslu, kupiony jeszcze w Pewexie.) A w garażu wciąż nie może doczekać się wyjazdu Celica st165. Niestety szara codzienność nie daje mi pracować nad nią tyle ile bym chciał. Były jeszcze woły robocze w postaci Corolli. Kupując kolejne auta jakoś nie umiem kupić innego niż Toyota.
Do rzeczy. :)

Zwracam się z teoretycznie błachą sprawą. Aż głupio pytać ale nie znam tego silnika i muszę dopytać. Czy ten silnik (w gazie) może jeździć na jednoelektrodowych świecach ? Kupiłem Irydowe , 1-elektrodowe ale teraz widzę na masce oryginalne ostrzeżenie Toyoty, żeby używać tylko Platynowych 2-elektrodowych. Jak to z nimi jest ? Jeździ ktoś na 1-ektrodowych ? Mam rozebrany dolot do wymiany przewodów wysokiego napięcia, więc jeśli ktoś szybko poradzi będę wiedział co robić.

Wątpliwości narastają gdy dodam, że przejechałem na tych świecach (1el.) kilkaset kilometrów i auto wyraźnie gorzej jeździło. Tylko, że to może być też wina sfatygowanych kabli. Podejrzewam, że przy wymianie świec ponadrywały się 2 z 3 przewodów. Część z nich musiałem wydłubywać ze świecy bo nie wyszła z fajką.

Będę wdzięczny za sugestie lub odwołanie do wątku, jeśli jakiś to już poruszał.

Butrym
« Ostatnia zmiana: 21-12-2017, 09:41:15 wysłana przez Butrym »
Butrym

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Świece do 1MZ-FE (3.0, V6) - 1 czy 2 elektrodowe ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21-12-2017, 09:52:24 »
Dodam, że szczególnie cenne będą dla mnie opinie osób jeżdżących w LPG i uzywających zarówno standardowych, dwuelektrodwych jak i 1-el. Irydowych. Lepiej/gorzej ? Jak z tempem zuzywania się Irydowych ?
Butrym

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #2 dnia: 21-12-2017, 10:54:58 »
Z tego co pamiętam, najlepiej zamontować Denso irydowe IK20TT. To jedno-elektrodowa świeca i chyba nawet polecana do lpg.

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 21-12-2017, 12:03:29 »
Z tego co pamiętam, najlepiej zamontować Denso irydowe IK20TT. To jedno-elektrodowa świeca i chyba nawet polecana do lpg.

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Takie świece (IK20)  mam. Po wymianie na nie auto zaczęło gorzej jeździć ale... mam podejrzenie graniczace  z pewnoscia że to była sprawa ledwo zipiących przewodów WN, które przy wymianie zostały ponadrywane. Do tego miały przebicia - kopnęło mechanika konkretnie.
Pod maską jak byk jest napisne "Use platinum plugs with twin ground electrodes." ale ... może w 1997 nie znali Irydowych ?
W katalogach Denso znalazlem info, że irydowe nie są alternatywą dla Platynowych 2-el. ale z drugiej strony widziałem filmiki gdzie goście montowali IK20 do tego silnika.

Reasumując, chce zrozumieć dlaczego Toyota nie zaleca 1-elektrodowych i czy to zalecenie dotyczy swiec z najwyzszej polki czyli irydowych IK20. Czy chodzi o rodzaj generowanej iskry czy o ich żywotność ?

Niby błacha sprawa ale mam już mętlik w głowie.

z góry dziekuję za pomoc,
Butrym

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Muszę to szybko skręcić (zdjęty kolektor). Święta idą a ja w garażu kiszę.
Butrym

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2017, 12:23:31 »
Kogóż widzę, kopę lat  :grin:

Ja się staram poza fabrykę nie wychodzić i do MZ'a PK20TR11 albo SK20R11, jeśli już iryda być musi.

Same IK20 Ci nie przeszkodzą, choć nie wytrzymają tyle, ile powyższe. Myślę, że największy problem miałeś z kablami, więc zakładaj i niech jeździ  :good:

3VZ.pl  części, poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, naprawy, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 21-12-2017, 12:55:41 »
Kogóż widzę, kopę lat  :grin:

Ja się staram poza fabrykę nie wychodzić i do MZ'a PK20TR11 albo SK20R11, jeśli już iryda być musi.

Same IK20 Ci nie przeszkodzą, choć nie wytrzymają tyle, ile powyższe. Myślę, że największy problem miałeś z kablami, więc zakładaj i niech jeździ  :good:

:grin: Nooo teraz to ja już się niczego nie boję ! ;) Miło widziec że wciąż działasz.

Wracając do tematu, składam w takim razie na irydowych i zobaczymy co z tego będzie. Skaranie boskie z ta wymianą no ale co zrobić.

pozdro,
Butrym

P.S.
Ale mi humor poprawiłeś Panie kochany ! Coś mi się widzi, że to Camry było u Ciebie. Widzę tu jakieś poliuretany i poprzedni właściciel wspominal, że był gdzieś na południu u moderatora forum Camry. Wsio pasuje i prowadzi do Ciebie. Wpadnij koniecznie jak będzie w okolicach Puław ! Reszta na PRV.
Butrym

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 21-12-2017, 21:52:10 »
Złożyłem na irydowych i kablach Blue Print. Wygląda na to, że jest ekstra. Ani raz nie czknęła. Nawet nie wiem kiedy się przełączyła na LPG. Nie popadając w hurra optymizm, dam znać jak będzie po jeździe próbnej. Zobaczymy jak będzie pod obciążeniem podczas jazdy. Wcześniej jednak mam do wymiany reparatury tylnych zacisków. Dzięki za podpowiedzi Panowie.
Butrym

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #7 dnia: 21-12-2017, 22:22:05 »
U mnie w 2.2 Seiwy wytrzymały chyba 7 lat i też dwie końcówki zostały na świecach  :czerwona: , poszły do kosza. Udało się kupić Yazaki i problemy z kablami się skończyły.

Offline Butrym

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 23-12-2017, 14:03:37 »
Żeby nie zostawić wątku bez relacji z efektu prac.
Przejechałem się dziś i jest bardzo dobrze. Żadnego czkania, wypadania zapłonów itp. .

Raz jeszcze dzięki za pomoc i z góry dziękuję za tą okazaną w kolejnych wątkach jakie zaraz zapewne napisze, bo jest jeszcze kilka pytań.
Butrym

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 23-12-2017, 14:03:37 »