Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.  (Przeczytany 5232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #45 dnia: 04-03-2018, 23:12:24 »
Chyba raczej trudno poruszać się z zamarzniętą przednią szybą. Mało widać. A jeżeli już się odmrozi na tyle , że jest widoczność to nie ma znaczenia czy stoisz czy jedziesz.Z kazdą sekundą jest coraz lepiej. Czy Ty miałeś kiedyś w samochodzie podgrzewaną przednią szybę, czy po prostu teoretyzujesz. Kolega ma problem z podgrzewaną szybą, nie wie czy jest popsuta czy tak marnie skonfigurowana, a Ty się pytasz czy stał czy jechał.

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: 04-03-2018, 23:55:41 »
Mialem dwa Fordy z grzanymi szybami wiec nie teoretyzuje.

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: 05-03-2018, 08:03:45 »
I teraz nie wiem czy to tak gównianie działa czy przestało działać ,macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

U mnie działa podobnie, nie jest to ogrzewanie jakoś bardzo wydajne przy dużym mrozie (używałem coś koło -10C) działa dość powoli. 

Offline Miran

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 05-03-2018, 09:42:03 »
No cóż to takie ogrzewanie co działa jak jest ciepło , bardzo zmyślne.
Co do pytań to co najmniej 5 minut stałem i czekałem aż coś będzie widać trudno by mi było jechać z zerową widocznością.
Po tym czasie puszczało po trochę ale tylko od dołu tak jak to zwykło robić od nawiewu ,ogrzewana szyba powinna roztopić się na całej powierzchni w miarę równo . Po tym czasie ruszyłem ale w dalszym ciągu szyba topiła się powoli od dołu tak jakby wyłącznie od nawiewu i dlatego się zastanawiałem czy to ogrzewanie działa.
Zobaczymy jak to będzie jak się zrobi cieplej tylko po co komu takie ogrzewanie?

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: 05-03-2018, 09:53:59 »
No cóż to takie ogrzewanie co działa jak jest ciepło , bardzo zmyślne.
Co do pytań to co najmniej 5 minut stałem i czekałem aż coś będzie widać trudno by mi było jechać z zerową widocznością.
Po tym czasie puszczało po trochę ale tylko od dołu tak jak to zwykło robić od nawiewu ,ogrzewana szyba powinna roztopić się na całej powierzchni w miarę równo . Po tym czasie ruszyłem ale w dalszym ciągu szyba topiła się powoli od dołu tak jakby wyłącznie od nawiewu i dlatego się zastanawiałem czy to ogrzewanie działa.
Zobaczymy jak to będzie jak się zrobi cieplej tylko po co komu takie ogrzewanie?

Ślady topienia powinny być na całej powierzchni w okolicy drutów, tyle że wolno się topi ale widać dość wyraźnie - może jedna coś nie tak - nie jest to wykluczone. Większość problemów z oblodzeniem jest w okolicy 0C, więc nie przesadzają z mocą ogrzewania. Nie wie jak sprawnie to działa w innych markach.

Offline wieloryb7

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 08-03-2018, 20:37:53 »
Trochę mnie Panowie zmartwiliście. Parkuję pod chmurką i bardzo liczyłem na te ogrzewania w porze zimowej. A tu wygląda, że dalej będzie trzeba skrobać?
A jak wygląda samo nagrzewanie wnętrza w hybrydzie? Czy wg Waszych doświadczeń jest szybsze niż w zwykłej benzynie?

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: 09-03-2018, 14:50:59 »
Jeszcze mi się nie zdarzyło skrobać (dwie zimy za mną), mogłoby lepiej - ale tragedii nie ma.

Offline compucar

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: 09-03-2018, 20:20:37 »
A jak wygląda samo nagrzewanie wnętrza w hybrydzie? Czy wg Waszych doświadczeń jest szybsze niż w zwykłej benzynie?

Jest zdecydowanie słabsze, bo to silnik o niskim tarciu wewnętrznym. Dlatego w nowym priusie zamontowali pompkę ciepła..

Offline wieloryb7

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: 10-03-2018, 10:41:41 »
Tyle energii w bateriach, a nie mogli tego jakoś wykorzystać dla poprawy komfortu.  Nagrzewnica (coś jak webasto) zdecydowanie przydałaby się w naszym klimacie. Choćby była za dopłatą, myślę, że miałaby "branie"...

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: 10-03-2018, 12:43:12 »
Tyle energii w bateriach, a nie mogli tego jakoś wykorzystać dla poprawy komfortu.  Nagrzewnica (coś jak webasto) zdecydowanie przydałaby się w naszym klimacie. Choćby była za dopłatą, myślę, że miałaby "branie"...

Aż tyle energii w tych bateriach nie ma, nowy Prius PHEV ma taką funkcję. Trochę to zależy co kto lubi, dla mnie chłodno jest w trybie ECO + klimatyzacja na Soft gdy jest -10C - ale się przyzwyczaiłem bardziej mnie denerwuje głośna praca nawiewów a w tym trybie jest dość cicho.

Toyota Klub

« Odpowiedź #54 dnia: 10-03-2018, 12:43:12 »