Autor Wątek: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.  (Przeczytany 46999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miksell

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #15 dnia: 02-01-2018, 18:34:57 »
myjnia nie domyła, potem pojechałem na karchra. ;-)
Zimą korzystam z myjni automatycznych, wiosna, lato i jesień auto myję ręcznie.

Offline DKK

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #16 dnia: 12-01-2018, 12:49:15 »
Czy naprawdę nie da się zaprogramować składania lusterek? W Aurisie Hybrid i w CH-R się da a tu nie?

Kolejne dni mijają...

Co mnie wkurza:
- słaba lampka w bagażniku
- półka na smarthone jest za mała na mój telefon
- podłokietnik na drzwiach jest za twardy (mała grubość pianki)
- z uwagi na kształt auta myjnia nie jest w stanie go wymyć w 100%
- brak automatycznego składania lusterek jak zamykam auto

Co mi się podoba:
- spalanie jak na razie ok 8 litrów na 100 km
- szybko silnik łapie temperaturę
- z tyłu bardzo dużo miejsca

Offline Miran

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #17 dnia: 12-01-2018, 15:42:16 »
Mnie jednak zdecydowanie boli bezstopniowa skrzynia. Mocne przyspieszenie wiąże się z mocno irytującym wyciem a często wciskam pedał gazu podnoszą się obroty a nie ma to za bardzo odzwierciedlenia w postaci przyśpieszenia samochodu taki efekt ślizgającego sprzęgła.
Zużycie paliwa ok pod warunkiem naprawdę delikatnej jazdy przy bardziej ostrej jeździe pali ile widzi i tutaj diesla nie przeskoczysz.

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #18 dnia: 12-01-2018, 16:17:12 »
musisz wyczuć ten pedał gazu, przy odpowiednim nacisku silnik nie będzie wył a przyspieszenie będzie i tak lepsze od wszystkich normalnych wokół. natomiast przy maksymalnym wciśnięciu, moim zdaniem ten napęd jest zbyt dynamiczny do tak bujającego zawieszenia i ekologicznych opon.
akurat dziś rano na światłach sprowokował mnie jegomość w rr evogue; miałem naładowaną baterię, więc mimo ze ruszył pierwszy, w sprincie do 120 nie miał szans (to uwielbiam w naszym niepozornym aucie:). niestety ja stale walczyłem z wężykowaniem na śliskim asfalcie..

Offline Marcs

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #19 dnia: 13-01-2018, 18:09:19 »
Witam
Na wstępie pragnę się przywitać. Mam nadzieję, że zagoszczę na tym forum dłużej gdyż wkrótce będę szczęśliwym posiadaczem tegoż samochodu w wersji 4x2. Obecnie niecierpliwie czekam na przybycie i zaczynam się zastanawiać jak warto go zabezpieczyć antykradzieżowo. W związku z tym mam pytania czy:
1. W tym samochodzie można wyłączyć opcję keyless.
2. Czy warto założyć dodatkowo alarm w ASO, ten traktowany jako opcja za ok. 850 zł.
Oczywiście wykupuję AC z opcją zwrotu do pełnej wartości faktury jednak im bliżej odbioru tym większe zastanawianie się. Na opcję w ASO muszę się zdecydować w ciągu 2 tygodni.
Jakie są wasze doświadczenia?
 

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #20 dnia: 13-01-2018, 20:18:59 »
Ad. 1. tak można wyłączyć keyless cały lub wyłączyć kluczyk.
Ad. 2. Ten dodatkowy alarm to zabezpieczenie głównie przed kradzierzą kluczyka oczywiście transponder musi być noszony w innym miejscu tzn nie razem z kluczykiem. Ja mam, jedyna wada to trzeba pilnować baterii - u mnie wymiana co pół roku co przegląd.
Gratulacje nowego nabytku. Z zabezpieczeniami tak jest, że jak chcą ukraść to ukradną np. laweta.

Offline Marcs

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #21 dnia: 13-01-2018, 21:40:30 »
Dzięki za odpowiedź.
Ad 1. Tak wyczytałem w instrukcji. Prośba jeszcze o potwierdzenie, że jak wyłączę cały keyless to otwieram/ zamykam samochód za pomocą przycisków na kluczyku. Natomiast uruchamiam w taki sposób, że przykładam kluczyk (dotykam) i naciskam przycisk start.
Ad. 2 A w przypadku wyłączonego keyless przykładamy i kluczyk i tę kartę?

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #22 dnia: 14-01-2018, 08:52:00 »
Zdaje się ze tak, ale sprawdze - ja używam keyless kwestia oszacowania ryzyka. Karta zdaje się cały czas jest aktywna tzn nigdzie się nie przykłada można ją wyłączyć podając kod.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2018, 08:55:12 wysłana przez Dobi »

Offline miksell

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #23 dnia: 14-01-2018, 12:46:51 »
Najlepiej kluczyk nosić w pokrowcu blokującym sygnał (koszt ok 50 zł). Rozwiązuje to problem sczytania sygnału kluczyka.

Co ,mnie dalej wkurza.
- Brak podświetlanego guzika do zamykania klapy bagażnika
- Wolno otwierająca się klapa bagażnika
- brak jednego przycisku do zamykania bagażnika, który by od razu zaryglował auto
- Półka w podłokietniku jest plastikowa, wożę tam drobiazgi, które latają i robią hałas
- często słucham audiobooków i czasem po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu odtwarzanie zaczyna się od początki a nie od momentu na którym skończyłem.
- brak podświetlonego schowka
« Ostatnia zmiana: 14-01-2018, 13:08:13 wysłana przez miksell »

Offline Marcs

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #24 dnia: 18-01-2018, 19:54:40 »
Koledzy, mam jeszcze pytanie odnośnie fabrycznego alarmu. Jak działa ta identyfikacja kierowcy poprzez kartę PROXY w przypadku kradzieży kluczyków samochodu? Czy samochód nie odpali, czy może odpali ale po pewnym czasie zgaśnie jeśli nie ma identyfikacji karty? 

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #25 dnia: 18-01-2018, 20:39:35 »
Ten dodatkowy alarm to zabezpieczenie głównie przed kradzieżą kluczyka oczywiście transponder musi być noszony w innym miejscu tzn nie razem z kluczykiem. Ja mam, jedyna wada to trzeba pilnować baterii - u mnie wymiana co pół roku co przegląd.
Jak to wygląda?  Też założyłem dodatkowy alarm, ale mam tylko kluczyk niczego oddzielnie nie dostałem.
W kabinie  kierowcy po lewej są teraz dwie kontrolki i tyle zauważalnych zmian. 



Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #26 dnia: 19-01-2018, 09:23:05 »
Koledzy, mam jeszcze pytanie odnośnie fabrycznego alarmu. Jak działa ta identyfikacja kierowcy poprzez kartę PROXY w przypadku kradzieży kluczyków samochodu? Czy samochód nie odpali, czy może odpali ale po pewnym czasie zgaśnie jeśli nie ma identyfikacji karty? 

Nie odpali. Jak, że karta proxy jest jedna to trzeba ten alarm rozbroić kodem (zakładamy, że jedne kluczyk ukradli).

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #27 dnia: 19-01-2018, 09:25:24 »
Jak to wygląda?  Też założyłem dodatkowy alarm, ale mam tylko kluczyk niczego oddzielnie nie dostałem.
W kabinie  kierowcy po lewej są teraz dwie kontrolki i tyle zauważalnych zmian. 

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=41397.0

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #28 dnia: 20-01-2018, 14:03:19 »
To muszę mieć co innego, tylko co?

Offline Marcs

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #29 dnia: 29-01-2018, 18:13:56 »
Koledzy, na jakich oponach toyota standardowo stawia RAV 4? Podobno jest to bridgestone. Ale jakie?


 

Beesafe.pl