Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.  (Przeczytany 1410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miksell

• Toyot Leżący
  • *
Odp: RAV4 Hybrid - moje wrażenia po zakupie.
« Odpowiedź #15 dnia: 02-01-2018, 18:34:57 »
myjnia nie domyła, potem pojechałem na karchra. ;-)
Zimą korzystam z myjni automatycznych, wiosna, lato i jesień auto myję ręcznie.

Offline DKK

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 12-01-2018, 12:49:15 »
Czy naprawdę nie da się zaprogramować składania lusterek? W Aurisie Hybrid i w CH-R się da a tu nie?

Kolejne dni mijają...

Co mnie wkurza:
- słaba lampka w bagażniku
- półka na smarthone jest za mała na mój telefon
- podłokietnik na drzwiach jest za twardy (mała grubość pianki)
- z uwagi na kształt auta myjnia nie jest w stanie go wymyć w 100%
- brak automatycznego składania lusterek jak zamykam auto

Co mi się podoba:
- spalanie jak na razie ok 8 litrów na 100 km
- szybko silnik łapie temperaturę
- z tyłu bardzo dużo miejsca

Offline Miran

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 12-01-2018, 15:42:16 »
Mnie jednak zdecydowanie boli bezstopniowa skrzynia. Mocne przyspieszenie wiąże się z mocno irytującym wyciem a często wciskam pedał gazu podnoszą się obroty a nie ma to za bardzo odzwierciedlenia w postaci przyśpieszenia samochodu taki efekt ślizgającego sprzęgła.
Zużycie paliwa ok pod warunkiem naprawdę delikatnej jazdy przy bardziej ostrej jeździe pali ile widzi i tutaj diesla nie przeskoczysz.

Offline compucar

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 12-01-2018, 16:17:12 »
musisz wyczuć ten pedał gazu, przy odpowiednim nacisku silnik nie będzie wył a przyspieszenie będzie i tak lepsze od wszystkich normalnych wokół. natomiast przy maksymalnym wciśnięciu, moim zdaniem ten napęd jest zbyt dynamiczny do tak bujającego zawieszenia i ekologicznych opon.
akurat dziś rano na światłach sprowokował mnie jegomość w rr evogue; miałem naładowaną baterię, więc mimo ze ruszył pierwszy, w sprincie do 120 nie miał szans (to uwielbiam w naszym niepozornym aucie:). niestety ja stale walczyłem z wężykowaniem na śliskim asfalcie..

Offline Marcs

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #19 dnia: 13-01-2018, 18:09:19 »
Witam
Na wstępie pragnę się przywitać. Mam nadzieję, że zagoszczę na tym forum dłużej gdyż wkrótce będę szczęśliwym posiadaczem tegoż samochodu w wersji 4x2. Obecnie niecierpliwie czekam na przybycie i zaczynam się zastanawiać jak warto go zabezpieczyć antykradzieżowo. W związku z tym mam pytania czy:
1. W tym samochodzie można wyłączyć opcję keyless.
2. Czy warto założyć dodatkowo alarm w ASO, ten traktowany jako opcja za ok. 850 zł.
Oczywiście wykupuję AC z opcją zwrotu do pełnej wartości faktury jednak im bliżej odbioru tym większe zastanawianie się. Na opcję w ASO muszę się zdecydować w ciągu 2 tygodni.
Jakie są wasze doświadczenia?

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 13-01-2018, 20:18:59 »
Ad. 1. tak można wyłączyć keyless cały lub wyłączyć kluczyk.
Ad. 2. Ten dodatkowy alarm to zabezpieczenie głównie przed kradzierzą kluczyka oczywiście transponder musi być noszony w innym miejscu tzn nie razem z kluczykiem. Ja mam, jedyna wada to trzeba pilnować baterii - u mnie wymiana co pół roku co przegląd.
Gratulacje nowego nabytku. Z zabezpieczeniami tak jest, że jak chcą ukraść to ukradną np. laweta.

Offline Marcs

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #21 dnia: 13-01-2018, 21:40:30 »
Dzięki za odpowiedź.
Ad 1. Tak wyczytałem w instrukcji. Prośba jeszcze o potwierdzenie, że jak wyłączę cały keyless to otwieram/ zamykam samochód za pomocą przycisków na kluczyku. Natomiast uruchamiam w taki sposób, że przykładam kluczyk (dotykam) i naciskam przycisk start.
Ad. 2 A w przypadku wyłączonego keyless przykładamy i kluczyk i tę kartę?

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 14-01-2018, 08:52:00 »
Zdaje się ze tak, ale sprawdze - ja używam keyless kwestia oszacowania ryzyka. Karta zdaje się cały czas jest aktywna tzn nigdzie się nie przykłada można ją wyłączyć podając kod.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2018, 08:55:12 wysłana przez Dobi »

Offline miksell

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 14-01-2018, 12:46:51 »
Najlepiej kluczyk nosić w pokrowcu blokującym sygnał (koszt ok 50 zł). Rozwiązuje to problem sczytania sygnału kluczyka.

Co ,mnie dalej wkurza.
- Brak podświetlanego guzika do zamykania klapy bagażnika
- Wolno otwierająca się klapa bagażnika
- brak jednego przycisku do zamykania bagażnika, który by od razu zaryglował auto
- Półka w podłokietniku jest plastikowa, wożę tam drobiazgi, które latają i robią hałas
- często słucham audiobooków i czasem po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu odtwarzanie zaczyna się od początki a nie od momentu na którym skończyłem.
- brak podświetlonego schowka
« Ostatnia zmiana: 14-01-2018, 13:08:13 wysłana przez miksell »

Toyota Klub

« Odpowiedź #23 dnia: 14-01-2018, 12:46:51 »