Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Skrzynia automatyczna A541E - za wysoki stan po wymianie oleju. Cośjest nie tak.  (Przeczytany 2005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Witam
Również zastanawiam się nad wymianą  oleju w camry  2.4 automat (74000 mil), obawiam się ponieważ zauważyłem że od czasu do czasu kiedy jadę z prędkością ok 90 km/h i hamuje to przy 40 km/h odczuwalne jest stukniecie. Stukniecie jest tylko raz i tylko przy hamowaniu i dokładnie kiedy na liczniku jest 40km/h.
Czy ktoś z was miał podobny problem i czy to jest sygnał, że skrzynia może być uszkodzona?
Czy wymiana oleju może ją uszkodzić, a  może jest inny powód. Dodam że olej wcześniej był nie wymieniany
 :|

Offline MAREK100

• Toyot Zmotoryzowany
Czy wymiana oleju może ją uszkodzić, a  może jest inny powód. Dodam że olej wcześniej był nie wymieniany
 :|
No kurna,nie wierzę.Ludzie kochani,po to istnieje olej do skrzyń automatycznych, by go w nie lać.Brak wymiany oleju uszkodzić może skrzynie, nie na odwrót.

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Auto mam od miesiąca a poprzedni właściciel nie wymieniał oleju. Dowiadywalem się u mechanika i wymiana oleju statyczna będzie mnie kosztować 650 zł. Czy jest to cena normalna  czy zawyzona oczywiście z jego olejem .

Offline MAREK100

• Toyot Zmotoryzowany
Dowiedz się jaki to olej.Zapytaj czy cena obejmuje równierz filtr i uszczelkę.

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Ok, dam znać do 2 tygodni teraz są  ferie :grin:
Czas dla rodziny ważniejszy.

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Olej wymieniłem dwa tygodnie temu,  osobą które zastanawiają się nad wymianą oleju w skrzyni biegów naprawę polecam. Po wymianie skrzynia lepiej pracuje obecnie nie ma stukniecia, które wcześniej było słychać z redukcji z 5 biegu  przy 40 km/ h. Olej był czarny. Przy wymianie dowiedziałem się, że  muszę jeszcze zregenerować lub wymienic maglownice ( niestety przecieka). 

Toyota Klub