Autor Wątek: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.  (Przeczytany 7305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« dnia: 26-12-2017, 09:27:48 »
Jak w temacie. Samochód żony, 2011r po małym lifcie, 2,2 D-Cat. Jak go kupowałem wydawało  mi się  że  chodziła, spryskiwacz działa, wycieraczka niestety nie. Być może  puściła  ją jak była przymarznięta, nie wnikałem. Puki co trzeba zacząć od bezpiecznika , i tu pytanie. Gdzie znajdę bezpiecznik tylnej wycieraczki ? Teoretycznie "przedzwoniłem"  omomierzem obydwie skrzynki pod maską wszystkie bezpieczniki  mają przejście, pod kierownica te duże z szybkami wyglądają ok , więc może orientuje się który konkretnie odpowiada za wycieraczkę , żebym na darmo nie ściągał panela z klapy.

Offline Matek992

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #1 dnia: 28-12-2017, 17:25:53 »
Jak w temacie. Samochód żony, 2011r po małym lifcie, 2,2 D-Cat. Jak go kupowałem wydawało  mi się  że  chodziła, spryskiwacz działa, wycieraczka niestety nie. Być może  puściła  ją jak była przymarznięta, nie wnikałem. Puki co trzeba zacząć od bezpiecznika , i tu pytanie. Gdzie znajdę bezpiecznik tylnej wycieraczki ? Teoretycznie "przedzwoniłem"  omomierzem obydwie skrzynki pod maską wszystkie bezpieczniki  mają przejście, pod kierownica te duże z szybkami wyglądają ok , więc może orientuje się który konkretnie odpowiada za wycieraczkę , żebym na darmo nie ściągał panela z klapy.
A więcej konkretów?  Słychać uruchomienie silniczka od wycieraczki?  nie wiem jak w tej Toyocie ale są też bezpieczniki tuż nad pedałem sprzęgła. 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #2 dnia: 29-12-2017, 17:19:44 »
Jak by było słychać pracę mechanizmu w klapie, to nie szukał bym bezpiecznika. Nad sprzęgłem są chyba ze  cztery  bezpieczniki z okienkiem, i wyglądają  na dobre. Jutro chyba jednak rozbiorę tą klapę i zobaczę czy silnik chodzi "na krótko".

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1694
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #3 dnia: 29-12-2017, 18:00:22 »
Bezpiecznik RR WIP nad pedałami dobry?

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #4 dnia: 29-12-2017, 20:04:20 »
A jak tam idzie wiązka do klapy? Może się przewody przetarły, chociaż na to to auto za nowe.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #5 dnia: 30-12-2017, 08:32:35 »
przede wszystkim sprawdź czy dochodzi prąd do silnika wycieczki, od razu będziesz wiedział czy szukać problemu w instalacji czy szukać nowego silniczka do wycieraczki

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #6 dnia: 04-01-2018, 15:00:32 »
Problem rozwiązany. Sytuacja rodem z archiwum X. Zdjąłem panel klapy , i moim oczom ukazał się taki widok,




Ktoś z premedytacją odciął dwa kable idące do silnika. Po co? Nie wiem. Poza tym żadnych śladów ingerencji folia dołem nie odklejana, instalacja  nie wypinana, śruby na swoim miejscu, jedynie dwa cięcia nożycami jak by na złość. Zlutowałem, zaizolowałem , wszystko działa.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2578
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #7 dnia: 04-01-2018, 15:10:18 »
Może ktoś miał reklamę na tylnej szybie i nie chciał jej niszczyć pracującą wycieraczka. Znam samochód,  w którym z tego powodu ktoś zdemontowal całe ramię wycieraczki.

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav 4 nie działa tylna wycieraczka.
« Odpowiedź #8 dnia: 04-01-2018, 15:23:49 »
No jakiś argument to jest.....ale 5 cm wyżej jest kostka którą można wypiąć z silnika, i nie trzeba nawet szukać nożyczek :grin:


 

Beesafe.pl