Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: E12 hatchback woda w bagażniku  (Przeczytany 757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
E12 hatchback woda w bagażniku
« dnia: 26-12-2017, 15:54:12 »
Witam :) ostatnio zauważyłem, że w mojej Corolce E12 hatchback zbiera się woda w bagażniku. Z tego co zauważyłem na pewno nie są winne lampy, bo od nich jest sucho. Tak samo wywietrzniki pod zderzakiem chociaż wydają się wilgotne, to nie zauważyłem mokrych zacieków od nich. Polewając wodę zauważyłem, że cieknie z obydwu stron, jednakże bardziej z prawej od pasa tylnego. Zacieki, strugi wody i nalot rdzy sugerują, że woda cieknie spod blachy na której dokręcona jest czarna maskownica oraz zaczep zamka klapy. Z tego co wyczytałem winne mogą być śruby zderzaka chociaż na to bym się nie nastawiał. Sprawdzałem uszczelkę i może tutaj ona jest winowajcą, ale nie widać żeby była uszkodzona. Jeszcze dodam, że w tym roku robiłem zabezpieczenie podwozia, więc szczeliny między blachami/ przerdzewienia odpadają. Za jakiekolwiek sugestie i pomoc z góry dziękuję :)

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
Odp: E12 hatchback woda w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: 27-12-2017, 16:38:01 »
Rozebrałem wszystkie plastiki w bagażniku żeby dobrze widzieć skąd leje się woda. Trochę się przeraziłem, bo woda leje się:
- na uszczelce kabli do klapy
- przez uszczelkę klapy (nie widać żeby była uszkodzona, spróchniała)
- wywietrzniki pod zderzakiem
- zaczepy zderzaka

I mam pytanie wywietrzniki należy wymienić, czy wystarczy zabezpieczyć silikonem? Jeżeli nie widać uszkodzenia uszczelki problem może być w klapie, gdyż była zdejmowana przez lakiernika. Istnieje możliwość regulacji jej?

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 27-12-2017, 21:10:32 »
Rozebrałem wszystkie plastiki w bagażniku żeby dobrze widzieć skąd leje się woda. Trochę się przeraziłem, bo woda leje się:
- na uszczelce kabli do klapy
- przez uszczelkę klapy (nie widać żeby była uszkodzona, spróchniała)
- wywietrzniki pod zderzakiem
- zaczepy zderzaka

I mam pytanie wywietrzniki należy wymienić, czy wystarczy zabezpieczyć silikonem? Jeżeli nie widać uszkodzenia uszczelki problem może być w klapie, gdyż była zdejmowana przez lakiernika. Istnieje możliwość regulacji jej?

Jedź do lakiernika który spierniczył Ci naprawę a nie sam będziesz po nim pooprawiał. Partaniny nie można puszczać!!
Słupki klapy też były naprawiane, pas tylny też?
Tak to jest z powypadkowymi samochodami, mało kto umie tak zrobić żeby nie ciekło:)

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27-12-2017, 23:00:21 »
Blacharsko było robione tylko przy zawiasie klapy (rdza po wcześniejszym właścicielu) reszta jest fabryczna i nie bita. Jedyne co to przy zakładaniu klapy mogła być trochę nierówno osadzona, ale szczeliny są równe.  Jutro spróbuję wyjąć uszczelkę i przeczyścić, bo może jest gdzieś podwinięta i zabrudzona.

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 27-12-2017, 23:28:17 »
Blacharsko było robione tylko przy zawiasie klapy (rdza po wcześniejszym właścicielu) reszta jest fabryczna i nie bita.
Samo bez powodu nie zardzewiało... Fabryczna i  nie nie bita , pewnie to słowa poprzedniego właściciela...
Różne rolki oglądałem, poprzedni właściciele mówili że nic nie było robione a okazywało się że nawet dach był malowany..
Ale nic mi do tego masz całe oryginalne i tego się trzymajmy.

Jedyne co to przy zakładaniu klapy mogła być trochę nierówno osadzona, ale szczeliny są równe.  Jutro spróbuję wyjąć uszczelkę i przeczyścić, bo może jest gdzieś podwinięta i zabrudzona.

próbuj i daj znać, klapa powinna mieć regulację na ryglu pasa tylnego, ale jak nic tam nie ruszał a klapę zdjął i założył to nie powinno być takich kwiatków że coś nie przylega bo zawiasy są na sztywno bez luzów montażowych.

Ja bym pojechał do dzida i mu nawtykał skoro bylo dobrze a jest zle, ale widze ze sie boisz.

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 28-12-2017, 00:03:57 »
Wiem, że wychodzi jakbym zakłamywał rzeczywistość, ale rozbebeszyłem samochód od wewnątrz oraz zewnątrz i nie zauważyłem żeby auto było po większych przygodach. Kupiłem Corolke z salonu po pierwszym właścicielu (nawet jego nie poznałem), który zostawił ją w rozliczeniu i w moim przypadku nie było nic robione bo niedociągnięcia czekały na nowego właściciela. Fabryczne auto miałem na myśli, że nie była wspawywana ćwiartka, klepana, wymieniana klapa, lampy, itd.
Problem z wodą z tego co widzę musiał pojawić się już u wcześniejszego właściciela przynajmniej z wywietrznikami lub mocowaniem zderzaka. Przez to ciężko jest mi ustalić, czy przed wizytą u lakiernika ciekło przez klapę. Znając uszczelki z E12 pewnie jest już za miękka i może nie przylegać wystarczająco klapy.

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 28-12-2017, 00:16:38 »
Znając uszczelki z E12 pewnie jest już za miękka i może nie przylegać wystarczająco klapy.
problem uszczelek w E12 dotyczy drzwi <przerywają się> a nie klapy w 5D. Mam jedną rolkę od 2012 a drugą od 2015 i wymieniałem już w jednej drugi raz w drzwiach kierowcy . od wersji japońskiej są niezniszczalne.
Masz jakieś info z palca wyssane, albo powtarzasz coś po kimś co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości....
Uszczelka tylnej klapy nie przeciera się na zagięciach ze jest miękka <cieńka>" tak jak te na drzwiach.. to tak na marginesie.

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28-12-2017, 01:26:35 »
Znając uszczelki z E12 pewnie jest już za miękka i może nie przylegać wystarczająco klapy.
problem uszczelek w E12 dotyczy drzwi <przerywają się> a nie klapy w 5D. Mam jedną rolkę od 2012 a drugą od 2015 i wymieniałem już w jednej drugi raz w drzwiach kierowcy . od wersji japońskiej są niezniszczalne.
Masz jakieś info z palca wyssane, albo powtarzasz coś po kimś co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości....
Uszczelka tylnej klapy nie przeciera się na zagięciach ze jest miękka <cieńka>" tak jak te na drzwiach.. to tak na marginesie.

Dzięki za poprawienie z uszczelką warto będzie wiedzieć na przyszłość :)

Offline mart3112

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 01-01-2018, 19:59:50 »
Jestem już po uszczelnianiu jest dużo lepiej tylko niestety woda nadal wpada przez uszczelkę klapy. Wyczyściłem i włożyłem z różnym przesunięciem, ale niestety nadal przecieka.
Napiszę jeszcze na przyszłość, bo może komuś przyda się gdzie można szukać miejsc wycieków wody Corolli E12:
- na górze od wiązki kabli do klapy
- uszczelki lamp
- plastikowe mocowania zderzaka pod lampami. Fabrycznie są tam na bolcach małe uszczelki z gąbki, które po latach same się zutylizowały.
- głównym problemem dużej ilości wody najprawdopodobniej są przeciekające wywietrzniki pod zderzakiem. Żeby je uszczelnić trzeba zdjąć zderzak.
- uszczelka klapy

Offline slwo

• Początkujący
« Odpowiedź #9 dnia: 08-04-2018, 09:22:12 »
U mnie ten sam problem z wodą w bagażniku. Wymontowałem tapicerkę bagażnika i okazało się że przeciekają  :
- plastikowe mocowania zderzaka pod lampami
- wywietrzniki pod zderzakiem - uszczelki to chyba już tam w ogóle nie ma (zderzaka jeszcze nie demontowałem), bo wywietrznik lata luzem
- i coś jeszcze ale tego jeszcze nie znalazłem - tzn wiem gdzie cieknie ale nie wiem skąd tam wlatuje woda pomiędzy blachę 

Wywietrznik nowy to cena pewnie ponad 150 zł w ASO, bo używane to z tego co widzę już nie mają uszczelek albo są uszkodzone.  A zamienników też nie znalazłem.

I tutaj moje pytanie czym to najlepiej uszczelnić ? Czy są jakieś dobre uszczelniacze, elastyczne i nie działające zabójczo na blachę, lakier ? 

Toyota Klub

« Odpowiedź #9 dnia: 08-04-2018, 09:22:12 »