Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: spadki/wahanie mocy, 1.8, benzyna, gwarancja  (Przeczytany 1060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Latoya

• Prawie Toyot
spadki/wahanie mocy, 1.8, benzyna, gwarancja
« dnia: 27-12-2017, 12:20:58 »
Witajcie. Znalazłem forum i prośbę mam o Waszą fachową poradę osób, które dłużej używają Toyoty i bardziej znają się na niej niż ja.

Toyota Verso, 1.8, benzyna, 2015

Samochód nowy [prawie 3 lata], na gwarancji, ok. 50 tys. km przejechane

Na biegu 3, 4 a ostatnio też na 5 ma wahnięcia mocy. Czyli rozpędzam samochód, i jak przekraczam 3 tys obrotów i wciskam pedał gazu, to obroty zamiast rosnąć wchodzą na ok. 3.3/3.5 i spadają do ok. 3 po czym rosną i znów spadają spadają. I tak do momentu kiedy nie wrzucę następnego biegu.
Dzieje się tak głównie na rozgrzanym świeżo silniku, już po zgaśnięciu kontrolki zimnego silnika. Trudno jest to dokłądniej opisać, ale ten silnik dostaje obrotów - słychać to, a potem coś jakby się "ślizgało", miało blokadę rośniecia tych obrotów. Ta sytuacja nie trwa ciągle. Ona po jakims czasie się kończy, jak silnik jest już mocno rozgrzany to problem nie występuje, choć raz miałem powtórkę na podjeździe pod górkę, kiedy było potrzeba więcej mocy.
Do niedawna działo się to tylko na biegu 3 i 4 ale zauważyłem, że pojawia się to też na 5.  :-(

Samochód jest na gwarancji. W salonie raz wrzucili go na komputer - nic nie stwierdzono. Raz pojechaliśmy na jazdę testową z mechanikiem - nic nie stwierdzono. Poprostu jest tak, że ten problem:
1. nie występuje stale
2. jak dojadę do serwisu to silnik jest rozgrzany i problem nie pojawia się

Możecie coś poradzić?
Ktoś zdiagnozował taki przypadek?
Albo przynajmniej podpowiedzieć jak ten temat rozegrać w serwisie, bo według nich problemu nie ma.

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
Odp: spadki/wahanie mocy, 1.8, benzyna, gwarancja
« Odpowiedź #1 dnia: 27-12-2017, 12:27:42 »
Sprzęgło ślizga.
Nagraj filmik żeby mieć podkładkę w serwisie, ale na gwarancji to raczej nie przejdzie.

Offline Latoya

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 27-12-2017, 13:46:36 »
Filmik mam nagrany. Pokazywałem już go. Ale na filmiku te skoki, choć widoczne, nie stanowią żadnego dowodu :(
Co więcej, według serwisu, one nic nie sugerują co to może być za problem, więc nie potrafią pomóc - tak twierdzą.

Offline Latoya

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3 dnia: 27-12-2017, 15:23:36 »
Jeszcze jedno - czy ślizgające się sprzęgło, nie powinno dawać o sobie znać na wszystkich biegach a nie tylko 3, 4 i od niedawna 5? Na 1, 2 i 6 nie ma problemu. Na wstecznym też nie.

Offline Arczi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 27-12-2017, 18:26:20 »
Sprzeglo to na kazdym biegu bedzie sie slizgac.
Moze jest to jakas "wersja" zabezpieczenia niedogrzanego silnika ? Watpie abys zadajac takie pytanie wswrwisie uzyskal jakas sensowna odpowiedz.
Po prostu postaraj sie smemu stestowac nagrzanie auta np na ppstpju zanim pojedziesz ?
Niech dluzej sie nagrzewa albo jesli zaraz po uruchomieniu jedziesz to jedz dluzej i nie przyspieszaj zaraz po zgasnieciu kontrolki niskiej temp.

Offline hsd

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 27-12-2017, 23:34:03 »
Wiem że masz nowe auto ale podobne objawy potrafią się pojawić przy świecach. Możliwe że tego komp nie odnotuje. Może masz wadliwą świece - raczej się to nie zdarza ale jednak.
Męcz ASO - to ich zadanie Ci pomóc. Sam silnik to sprawdzona jednostka więc niech to po testują.

Pozdrowienia,
Hsd

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 28-12-2017, 00:18:28 »
Im dłużej będziesz tak jeździł to będzie coraz gorzej.

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #7 dnia: 28-12-2017, 10:17:32 »
Filmik mam nagrany.
No to pokaż.

Offline Arczi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 29-12-2017, 00:49:17 »
podobne objawy potrafią się pojawić przy świecach. Możliwe że tego komp nie odnotuje. Może masz wadliwą świece - raczej się to nie zdarza ale jednak. 
W 20-to letnim aucie prosty sterownik silnika to juz wylapywal wiec mysle ze w nowym aucie nie zrezygnowali by z monitorowania tak waznej czesci.

Offline Latoya

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #9 dnia: 29-12-2017, 11:41:56 »
Rzecz w tym, że według serwisu komputer niczego nie wykazał. Nie chce mi się wierzyć że tego typu usterka występuje jedynie w moim samochodzie. A jeśli mam rację to serwisy w PL powinny mieć w swoich systemach rozwiązanie na ten problem.
A że dzieje się to nie na każdym biegu to raczej nie można za to winić paliwa.

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #10 dnia: 29-12-2017, 18:19:13 »
Rozumiem ze ten filmik to jakas tajemnica ;)
Dalej gadamy o czyms czego nie widzimy.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 29-12-2017, 18:31:50 »
Bo wielu (w tym quasi-mechanikom) wydaje się, że komputer musi wszystko pokazywać, a jeśli nic nie pokazuje, tzn. że nic pojazdowi nie dolega. :wallbash:
Komputer pokazuje tylko te błędy/komunikaty, jakie mu zostaną przesłane przez inne moduły. To tak jak w komputerze stacjonarnym/laptopie: jak pada komuś zasilacz, to komputer też nie wyświetli "błędu", że "napięcie 3,3 V ma ledwie 3,11 V" i mimo że ogólnie (jeszcze) w miarę coś działa, to nie znaczy, że jest w pełni sprawne. Bo zasilacz z reguły (poza paroma wyjątkami) żadnych info nie daje z prostej przyczyny: nigdzie nie jest podpięty do (w dużym uproszczeniu i cudzysłowie) "magistrali danych".
Tak samo jest w samochodzie.
Liczy się najbardziej wiedza i doświadczenie prawdziwego mechanika.

Toyota Klub

« Odpowiedź #11 dnia: 29-12-2017, 18:31:50 »