Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Ustawa o elektromobilności nie dla hybryd?  (Przeczytany 5993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolektor77

• Toyot Leżący
  • *
Ustawa o elektromobilności nie dla hybryd?
« dnia: 28-12-2017, 18:27:46 »
Coś się zaczyna dziać w tym temacie. Można rzec: "nareszcie".
Zerowa akcyza, możliwość jazdy bas pasami, darmowe strefy parkowania....
Tylko jak czytam wzmianki w necie, to o samochodach hybrydowych ani słowa, czyżby ustawodawca klasyfikował takie pojazdy na równi z innymi kopciuchami?  :shock: Może czytam nie te strony  :song:

Coś ktoś wie więcej?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2017, 18:34:07 wysłana przez kolektor77 »

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Ustawa o elektromobilności nie dla hybryd?
« Odpowiedź #1 dnia: 28-12-2017, 22:34:17 »
Jest pocieszenie - pobieżnie przeczytawszy dowiedziałem się że np. passaty rocznik 1996 (w gazie) łapią się jak najbardziej:

"W centrach miast mają też powstać specjalne strefy czystego transportu, gdzie za darmo wjadą tylko użytkownicy samochodów elektrycznych, wodorowych i z autogazem. Kierowcy poruszający się pozostałymi autami napędzanymi benzyną i olejem napędowym będą za to płacić - 30 złotych dziennie. "

EDIT: doczytałem, jednak LPG nie jest wg ustawy wystarczająco ekologiczny (bo za dużo aut go ma i za bardzo w plecy by byli pewnie ;) ).
W cytowanym fragmencie z artykułu z tvn24.pl jest błąd.
Ekologiczny jest jedynie prąd, skroplony gaz ziemny i wodór wg projektu. Hybrydy też nie są ekologiczne.

Żródło: art. 39.1 strona 27/60 w pdf:

http://n-0-117.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p121/f/11c484ea9305ea4c7bb6b2e6d570d466/ffa3de53-b949-4068-b12e-8f233bb559c4.pdf

Ponadto, w tym kraju, niezależnie od tego kto w danym momencie jest u władzy, rzadzacym nie należy ufać ani trochę.

Wszystko to pachnie mi to historią sprzed nastu lat jak zachęcano ludzi do wymiany nieekologicznych ogrzewań węglowych na ekologiczne olejowe. Jak już nałapali odpowiednią ilosc frajerów to dorąbali im megaakcyzę do oleju opałowego, który w bardzo krótkim czasie zdrożał nieomal czterokrotnie (!!!!). Oszukani ludzie demontowali te ekologiczne kotły i wywozili na złom bo nie było ich stać na opalanie olejem opałowym i montowali ponownie kotły węglowe.

Nie należy mieć jakichkolwiek złudzeń, że w tym nieszczęsnym kraju chodzi o jakieś niesprecyzowane ekologie czy inne dyrdymały, liczy się tylko kasa do wyciągnięcia od frajerów.

Jak się uzbiera odpowiednia ilość aut na prąd / wodór / LNG to się im jakiś fajny podatek wymyśli, żeby im nie było za dobrze :)
« Ostatnia zmiana: 28-12-2017, 22:57:39 wysłana przez wojtekS »

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 28-12-2017, 22:57:26 »
Czego Wy oczekujecie od polityków, którzy w większości mają udziały w grupie VW.
Firma kolaborująca z SS przespała najmniej 20lat. Teraz udają, że coś robią od elektrycznych - które łatwo zrobić. Ich hybrydy, to technologicznie 1 generacja w dodatku mniej udana jak pierwsza generacja toyoty.
Dlatego wsparcie będzie dla samych elektrycznych. Wsadzą w golfa zamiast turbosmrodu kilka tysięcy bateryjek 18650 i będą udawać postęp....
Lata lecą a nie widać modelu zrobionego jak prius, od podstaw, z zupełnie inna filozofią.

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 28-12-2017, 23:04:36 »
Nie nazwałbym VW firmą kolaborująca z SS.

Przynajmniej nie w języku polskim, tutaj to słowo oznacza współpracę z wrogiem ;)

Po francusku co ciekawe wciąż oznacza to po prostu współpracę (z kimkolwiek).

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 Hybrid, Dynamic, Metal Stream
« Odpowiedź #4 dnia: 04-01-2018, 21:33:12 »
Projekt ustawy o elektromobilności został zatwierdzony przez rząd i skierowany pod obrady sejmu.
Jeśli w sejmie lub senacie nie zostaną wniesione poprawki uwzględniające pojazdy hybrydowe, to ustawa obejmie tylko auta elektryczne, na wodór i CNG.

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 04-01-2018, 22:33:55 »
Czyli auta, których praktycznie w Polsce nie ma :)

Offline Danski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-01-2018, 23:10:34 »
Projekt ustawy o elektromobilności został zatwierdzony przez rząd i skierowany pod obrady sejmu.
Jeśli w sejmie lub senacie nie zostaną wniesione poprawki uwzględniające pojazdy hybrydowe, to ustawa obejmie tylko auta elektryczne, na wodór i CNG.

To jest ku@?a skandal.
Kupujesz, sprowadzasz  auto hybrydowe  i  placisz ta sama alcyze co za passata tdi z 98 roku w dieslu. 

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 05-01-2018, 07:33:14 »
Czyli ma być tak, że ci co płacą na drogi w podatku paliwowym przeznaczonym na drogi nie mogą wjechać na te drogi, a ci co mają auta na prąd, czyli nie płacą w paliwie na drogi, mogą. Co to za logika. To niech obciążą tych z elektrowozów podatkiem na budowę dróg po których jeżdżą.

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 05-01-2018, 07:51:51 »
Według badań głównym powodem zanieczyszczenia powietrza w miastach są miejskie kominy. W lecie nie ma smogu, a stan powietrza jest dobry lub bardzo dobry.

Offline JanB

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 05-01-2018, 08:40:50 »
To jest ku@?a skandal.
Ciekawe spostrzeżenie. Jakby kolega nie wiedział, że nasze Państwo chce uregulować wszystko, jak to w socjalizmie.
Mnie się marzą nie ulgi dla elektrycznych czy hybrydowych pojazdów, bo nie tędy droga. Ale żeby Państwo dało mi zarobić na Teslę np. Na razie USA obniżyło podatki, a my???? Sorry za OFF, ale te wszystkie działania władzy pro-coś tam, tylko wkurzają normalnych ludzi.

Online fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #10 dnia: 05-01-2018, 09:40:41 »
Według badań głównym powodem zanieczyszczenia powietrza w miastach są miejskie kominy.

A ja słyszałem opnie pewnej pani z TV, że (ogólnie) samochód czy na prund, czy na holzgas to tak samo smog podnosi z drogi i rozpyla go w powietrzu (oponami i zawirowaniami powietrza) i zanieczyszcza. Tylko ja się nie miałem okazji jej zapytać prosto w oczy:  skąd ........ ten smog na te drogi spada?

Państwo dało mi zarobić na Teslę

Popieram. Jak na razie to jest czysta polityka. Prąd i tak mamy z węgla. Coś muszą robić żeby ich Łunia nie zjadła - więc coś robią. Wyciąganie kasy i nagonka na elektryki, więc kupujta ludzi epóki są jeszcze śladowe darmowe gniazdka. Jak się kupa ludzi nabierze to się zrobi płatne i łatwiej prąd wyłaczyć w razie jakiejś rozruby niż pohować paliwo na stacjach.......
A ile CO2 "produkuje" "kilowęglogodziną" elektryka na 100km (18-25 kWh na 100km tak mniej więcej zużywa miejski elektryk). Elektryki z resztą i tak w większości do jeżdżenia po mieście i jego okolicach (no może niektóre Tesle się odważają na dłuższe trasy - ostatnio widziałem białą 85 na A1 w tunelu aerodynamicznym za TIREM 88km/h licznikowe - aż strach).

Poza tym w hybrydce jest fajne to, że w razie co to mamy przewoźny generator prądu gratis i jak go odetną to przy świecach nie będziemy siedzieć  :cool:
« Ostatnia zmiana: 05-01-2018, 09:49:44 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 05-01-2018, 10:16:03 »
Jedna elektryczna ciężarówka Tesli zużywa w ciągu 1 godziny ładowania tyle prądu, co ponad 3 tysiące gospodarstw domowych w tym samym czasie.
Ile zanieczyszczeń dostanie się do atmosfery żeby wytworzyć aż taką ilość energii w elektrowniach? http://antyweb.pl/tesla-semi-zuzycie-energii/
« Ostatnia zmiana: 05-01-2018, 10:22:58 wysłana przez laki »

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 05-01-2018, 10:42:13 »

To jest ku@?a skandal.
Kupujesz, sprowadzasz  auto hybrydowe  i  placisz ta sama alcyze co za passata tdi z 98 roku w dieslu.

NIE !!!!!!!!!!! Nie tą sama :D

Jak kilka lat temu kupiłem GS450h to mi naliczyli 18400 zł akcyzy, kwotowo tyle samo bym zapłacił za sprowadzenie 100 golfów 3 w dizlu :D

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 05-01-2018, 10:46:23 »
Jedna elektryczna ciężarówka Tesli zużywa w ciągu 1 godziny ładowania tyle prądu, co ponad 3 tysiące gospodarstw domowych w tym samym czasie.
Ile zanieczyszczeń dostanie się do atmosfery żeby wytworzyć aż taką ilość energii w elektrowniach? http://antyweb.pl/tesla-semi-zuzycie-energii/

Polska to bieda i zacofanie, ale taka np Francja ma mnóstwo elektrowni atomowych, których w nocy gdy spada zapotrzebowanie nie da się tak po prostu wyłączyć i jest problem nadprodukcji energii. Wtedy aż się prosi o użycie tej nocnej energii do ładowania samochodów.

We Francji obecnie kupując elektryczne auto dostaje się od państwa premię ekologiczną 6000 euro.

Nie wiem jak w USA ale może tam być podobnie.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2018, 10:49:00 wysłana przez wojtekS »

Offline witek_34

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 05-01-2018, 12:04:27 »
Witam wszystkich (pierwszy post na forum)

Piszcie meile do posłów, męczcie ich na facebooku, nie ważne kto na kogo glosował.

Ja planuje w tym roku zakup Priusa 3 gen i jednym z argumentów za była możliwość parkowania w centrum Wrocławia w preferencyjnej cenie.
Niestety wygląda na to że się spóźniłem ... dodatkowo chodzą u nas plotki że miasto czeka tylko na tę ustawę aby wprowadzić opłaty
za wjazd dla aut z silnikami spalinowymi. Miałem nadzieje że zrobią wyjątek dla hybryd lub chociaż hybryd plug-in.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 05-01-2018, 12:04:27 »