Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Prius gen 2 - szwedzka wersja, pytanie.  (Przeczytany 389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarGdz

• Początkujący
Prius gen 2 - szwedzka wersja, pytanie.
« dnia: 28-12-2017, 19:39:01 »
Witam Państwa

Pierwszy wpis na forum (przeczytałem chyba wszystkie) i pytanko odnośnie auta jak w temacie.

2006, sprowadzony ze Szwecji, nie ma termosu na płyn chłodzący. Nie ma nawet przekaźnika oznaczonego "CHS" (Coolant Heat Storage) a wiązka wygląda na oryginalną.
Normalnie aby dostać się do tego pojemnika (jest kurek spustowy do płynu)  trzeba odkręcić dwie śruby mocujące wypełnienie nadkola po lewej stronie (kierowcy).
Odkręciłem i widzę, że nie ma tam nic - kompletnie, nawet śladów po mocowaniach.
Dla odmiany, po prawej stronie w nadkolu (pasażera) jest plastikowy, biały pojemnik o prostokątnym kształcie. Nie rozebrałem dziś na tyle, żeby zobaczyć do czego służy, ale na 100% nie są tam dociągnięte węże układu chłodzącego.

Chciałem wymienić płyn chłodzący, ale z odpowietrzaniem za pomocą tej elektrycznej pompki, która znajduje się w termosie. Teraz jednak się chyba za to nie wezmę.
Ktoś coś? Jakieś rady jak to odpowietrzyć i do czego może służyć takie wyposażenie?

Termos na zimny klimat raczej przydatny, a tu taka niespodzianka - nie widać, żeby cokolwiek było demontowane a wiązka i węże wyglądają na oryginalne, powtórzę.

Aha, w zderzaku jest gniazdo postojowe Defa 16A, ale przewód idzie od niego do grzałki przy silniku. Kabla od tego nie mam ani garażu z prądem, więc nie sprawdzę, co zasila.

Offline Maniek2710

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Prius gen 2 - szwedzka wersja, pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-01-2018, 15:50:56 »
Cześć,
Wspomniany przez Ciebie termos występuje w wersji amerykańskiej. Jego obecność wynika nie z klimatu, ale z procedur testów homologacyjnych (z tego wynika również brak przycisku EV, konstrukcja baku oraz układu ograniczania emisji węglowodorów [moja branża :-) ]).
Grzałka bloku silnika to świetna sprawa w zimie, sprowadzilem sobie ze stanów taką która weszła w przygotowaną przez producenta dziurę w bloku silnika.
Co do odpowietrzenia układu chłodzenia- króciec oraz zawór są na chłodnicy. Z racji słabego dostępu wykorzystałem u siebie rurkę termokurczliwą. Generalnie po wymianie pompy wody chlupało mi jeszcze przez kilka tygodni.
Biała puszka po prawej stronie auta to zbiornik rezonansowy dolotu powietrza.

Toyota Klub

Odp: Prius gen 2 - szwedzka wersja, pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-01-2018, 15:50:56 »