Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Yaris II 1.4 D4D 2007 - nagły spadek przyśpieszenia  (Przeczytany 165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arysto

• Prawie Toyot
Cześć wszystkim!
Jestem nowym użytkownikiem na forum i bardzo liczę na Waszą pomoc!

Mam dziwny problem. Mój Yaris II 1.4 D4D 90KM 2007 r., dwukrotnie w ostatnim czasie miał "zapaść" podczas jazdy. Sytuacja wyglądała w ten sposób, że podczas jazdy autostradą przy większej prędkości, ok. 120+, nagle, momentalnie samochód stracił przyspieszenie, a pedał gazu nie reagował, nie można było wejść na wyższe obroty itp. Samochód utrzymywał prędkość, wyhamowując mniej więcej do 90km/h. Gdy zwolniłem i zredukowałem bieg, samochód wszedł na wyższe obroty i wszystko wróciło do normy. W tym czasie nie zapaliły się żadne kontrolki, ani nie było słychać żadnych niepokojących dźwięków. Sytuacja taką - zdarzyło mi się to 2 razy, miałem przy znacznej prędkości. Po zatrzymaniu, "przegazowaniu" kontynuowałem normalnie jazdę rozpędzając się nawet do 140-150 km/h.

Co zauważyłem, albo tak mi się wydaje - samochód wolniej się rozpędza i przyspiesza oraz wydaje mi się, że "turbo" się nie załącza. Możliwe, że spalanie nieznacznie wzrosło.

Za każdą radę lub wskazówkę będę niezmiernie wdzięczny.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś mechanika lub zakład we Wrocławiu lub w Jeleniej Górze/Lubinie/Polkowicach, który mógłby pomóc to również byłby zobowiązany.

Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc!

Znalazłem na forum podobne wątki, ale dotyczyły one Yaris'ów I gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,32207.0.html
« Ostatnia zmiana: 28-12-2017, 22:54:40 wysłana przez arysto »

Offline arysto

• Prawie Toyot
Odp: Yaris II 1.4 D4D 2007 - nagły spadek przyśpieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: 28-12-2017, 22:53:59 »
!

Offline arysto

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 05-01-2018, 11:37:58 »
Podłączyłem samochód pod komputer u znajomego i pojawił się błąd u01050 - problem z wtryskami. Jak mi powiedział jeden z nich przelewa i dlatego może pojawiać się problem, który miałem. Czy jest to możliwe?

Druga sprawa czy ktoś w związku z ty mógłby polecić serwis okolicach lub samym Wrocławiu/Jeleniej Górze lub Lubinie/Polkowicach? I mniej więcej wiecie jakie to mogą być koszty? Czytałem gdzieś, że regeneracja najbardziej się opłaca i do modeli do roku 2008 nie jest jakaś kosztowna.

Mógłby mi ktoś poradzić i powiedzieć jakie to są przybliżone koszta. Jestem totalnym laikiem i chciałbym móc się przygotować.

pozdrawiam

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 05-01-2018, 11:37:58 »