Autor Wątek: Belki / bagażnik + BOX dachowy  (Przeczytany 3606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Belki / bagażnik + BOX dachowy
« dnia: 29-12-2017, 13:18:44 »
Niebawem powiększy mi się po raz kolejny rodzina i będę potrzebował dodatkowego miejsca na kolejny wózek. Na razie zmiana samochodu na większy nie wchodzi w rachubę, więc będę musiał sobie jakoś poradzić "półśrodkami"... Chcę się dobrze przygotować do tematu, dlatego mam kilka pytań do użytkowników tego typu zestawów, co w tytule...
Z uwagi na to, że mój samochód nie posiada relingów, zakupiłem już oryginalny bagażnik dachowy Toyoty. Wpadły mi w oko też dwa Boxy dachowe: Thule Touring 200 M i Inter Pack (Stella 400 lub Traxer 5.6), ale jest jedno, a właściwie dwa "ale", czyli wymiary oraz system mocowania. Zacznę od tego drugiego - system mocowania Thule wymaga, aby w belce snajdował się jakiś rowek. Na FAQ Thule znalazłem coś takiego:

Czy mogę zamontować box dachowy Thule do bagażnika bazowego innego producenta?

Można zamontować box dachowy w przypadku, gdy bagażnik bazowy innego producenta jest wyposażony w rowek "T", umożliwiający zastosowanie adaptera do rowka T o szerokości 20 mm lub 24mm.


A więc moje pierwsze pytanie jest takie - czy ktoś używał boxu Thule do naszych fabrycznych bagażników lub belek? Zakładam wstępnie, że belki montowane do relingów mają tego samego typu rozwiązania co oryginalne bagażniki... Ewentualnie, czy w ramach wyposażenia boxa jest jakiś uchwyt typu "U", który pasuje do naszych belek?

Teraz druga kwestia, nie wiem, czy nie najważniejsza... czyli wymiary. Mój samochód ma wysokość ok 1620mm (nie mam relingów). Muszę doliczyć ok 100 mm wysokości bagażnika no i do tego sam box. Producent podaje, że jego wysokość to 413mm. Po dodanu wszystkiego do kupy wychodzi 2133mm, a więc o wjeździe do garażu podziemnego mogę tylko pomarzyć... :thumbdown:

Dlatego mam pytanie o Wasze dośwadczenia. Może macie jakieś inne boxy godne polecenia? Szukam czegoś raczej szerszego niż dłuższego.
Może jest jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę? System montażu? Coś jeszcze?
Z góry dziekuję za wszystkie wskazówki.
Spalanie - Motostat.pl

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #1 dnia: 29-12-2017, 13:49:37 »
shrek po pierwsze gratuluję! a jako ojciec trójki dzieci i aktywny użytkownik boxa i innych platform na hak czy uchwytów rowowych pozwolę sobie zabrać głos jako, że przez niemal 4-5 m-cy w roku jeżdżę z boxem:

Na relingach mam zamontowane belki mont blanc ready fit alu dokładnie ten model (rozmiar chyba tylko inny):
http://www.dopasujbagaznik.pl/bagazniki-dachowe/mb-rf-20-alu-bag-na-rel

- sprawdzone, i polecam. Przyjmą boxa i uchwyty rowerowe na montaż: U i T. Belki miałem na relingach w focusie, te same miałem w nissanie note na dokupionych stopach, bo note bezrelingowy i ponownie mam na relingach w verso.

Z Twoich modeli na liście chciejstw miałem stelle ale po kontakcie w sklepie jakoś mi nie przypadł do gustu.
Sporo jeździłem z:
- bodajże czeskim boxem Hakr Magic 320. Przyjemny box i bardzo cichy. Przy nim mogę na dachu jeszcze 2 rowery zmieścić. Słaby system zamykania który trochę irytował przy pakowaniu na ścisk ale ostatecznie nie był taki zły i nadal go mam (w necie za 600 zł mozna go wyrwać):
https://www.motoautko.pl/product-pol-30116-BOX-BAGAZOWY-HAKR-MAGIC-320-CZARNY-LAKIEROWANY.html

- w ostatnim roku wakacje w chorwacji spędziłem z pojemniejszym boxem TAURUS XTREME 400. - pojemny, świetne zamykanie przy załadunku na styk ale głośny, a do tego przód trochę telepał się na belkach podczas jazdy, a szukałem idealnego usadowienia na belkach z tydzień. Nie polecam. Box sprzedany.  W necie znalazłem podobne spostrzeżenia użytkowników. link do boxa: http://tiny.pl/g479j

- co dalej? na liście życzeń (do 1400 zł)  mam THULE Touring 700 lub 780 (raczej ten drugi) i zamierzam go niebawem zakupić. W rezerwie mam na liście jeszcze bardziej budżetowy: THULE OCEAN 780, który pewnie znając życie i wydatki wygra ostatecznie

p.s.
Jeśli będziesz potrzebować pomocy to wal śmiało. Zalegają mi stopy do tych belek - oddam za czteropak dobrego regionalnego beer. Dokupiłbyś sobie kity dopasowujące pod dach verso, 4 zamki i belki i masz super bagażnik. Nie tanio ale zestaw sprawdzony i  na lata.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2017, 14:09:01 wysłana przez gmarcin »
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #2 dnia: 29-12-2017, 14:38:38 »
Ja używam kraty oryginalnej "dla psa" i pakuję na wyjazd bagażnik pod sam dach :)

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #3 dnia: 12-01-2018, 16:59:50 »
Dzięki gmarcin za cenne wskazówki! :) Też poważnie myślałem o Taurusie, ale po tym, co mi napisałeś, już się chyba z niego wyleczyłem. Za stopy do belek dziękuję, mam oryginalny dedykowany bagażnik (nie mam w aucie relingów).
Tak czy siak czeka mnie chyba wizyta w jakimś punkcie z boxami i dobór "organoleptyczny" trumny (raczej jednak chyba Thule i tak jak piszesz model Touring). Najważniejsze jest to, że całość nie może mieć większego wymiaru jak 200cm wzwyż... :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline MARECKI1981

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #4 dnia: 29-06-2018, 15:01:49 »
« Ostatnia zmiana: 29-06-2018, 15:22:04 wysłana przez MARECKI1981 »

Offline shrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #5 dnia: 30-06-2018, 15:36:28 »
Jeżeli chcesz, aby zestaw samochód + box nie był wyższy, niż 2 metry, to niestety nie mam dobrych wieści... Nie wiem, jaką masz wysokość od dachu tych belek? Ale zakładam, że jest to wymiar zbliżony do akcesoryjnego oryginalnego bagażnika, wobec czego musisz szukać boksa, który nie przekroczy wysokości 30cm. Ja przymierzałem się do Thule Dynamic 800 M, który ma wysokość 34 cm + dodatkowo wpusty pod belki... Wysokość auta z tym boksem to 2,02m, a więc przynajmniej 4-5 cm za wysoko, bo warto mieć 2-3 cm zapasu.
Spalanie - Motostat.pl

Offline MARECKI1981

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #6 dnia: 02-07-2018, 11:06:57 »
Jeżeli chcesz, aby zestaw samochód + box nie był wyższy, niż 2 metry, to niestety nie mam dobrych wieści... Nie wiem, jaką masz wysokość od dachu tych belek? Ale zakładam, że jest to wymiar zbliżony do akcesoryjnego oryginalnego bagażnika, wobec czego musisz szukać boksa, który nie przekroczy wysokości 30cm. Ja przymierzałem się do Thule Dynamic 800 M, który ma wysokość 34 cm + dodatkowo wpusty pod belki... Wysokość auta z tym boksem to 2,02m, a więc przynajmniej 4-5 cm za wysoko, bo warto mieć 2-3 cm zapasu.

Nie zależy mi na wysokości.
znalazłem belki interpack i aguri, aguri chyba maja zamek na klucz, które wybrać  :o

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-belki-toyota-verso-2009-2013-i7393838279.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTdhNmQxYmItYzVlYy00MDRmLWI0YjQtMGZkNTJkOWE3ZGFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=02612b45-3cdc-48b3-a3c6-4cf3da3c55a1

https://allegro.pl/bagaznik-dachowy-belki-quiet-toyota-verso-09-i7424255608.html

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #7 dnia: 03-07-2018, 07:06:42 »
Marecki znajmy ma te aguri na ravce. Jest zadowolony
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline kusko13gp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Belki / bagażnik + BOX dachowy
« Odpowiedź #8 dnia: 17-07-2018, 19:47:55 »
Zamówiłem ten Aguri w weekend wyjazd więc zobaczymy jak się spisze.
Ford Sierra 2.0 DOHC 1992r
Verso 1.8 Valvematic 2016r


 

Beesafe.pl