Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: GAP - warto czy nie warto?  (Przeczytany 3092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariuszs

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: GAP - warto czy nie warto?
« Odpowiedź #15 dnia: 19-03-2018, 20:39:00 »
Wystarczy wziąć wynajem auta na 3 lata, wtedy dostajesz cenę po jakiej możesz to auto wykupić i jest to wtedy dokładnie te 5x%. Ale jak nie wykupisz, to ktoś inny pewnie będzie musiał zapłacić więcej, jest popyt więc cena idzie do góry. Dlatego auta z dużą wartością rezydualną mają mniejsze raty wynajmu.

Ta wartość nie jest liczona od wartości faktury - bo nie ma znaczenia jak dobrze się targujesz, tylko od wartości rynkowej auta.

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige + LED
« Odpowiedź #16 dnia: 20-03-2018, 07:06:01 »
Tak, ale przecież wtedy biorę nowe auto i przez te 3 lata spłacam 4x% wartości z faktury + odsetki. No właśnie nie jest tak łatwo kupić dobry samochód OD KOGOŚ za te mityczne 5x% po 3 latach.

Ta wartość nie jest liczona od wartości faktury - bo nie ma znaczenia jak dobrze się targujesz, tylko od wartości rynkowej auta.

Oferta leasingowa dla samochodów 3 letnich też była zawsze gorsza, niż te niecałe 103% które mam teraz.

Biorąc pod uwagę powyższe (to jaki rabat utargowałem) jak i realne ceny samochodów 3 letnich z przebiegiem 60,000 km uważam, że samochody nie tracą w pierwszych 3 latach tak dużo jak to się powszechnie mówi.

Sorry za off-top.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2018, 07:12:59 wysłana przez Gracol »

Offline dibo75

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 20-03-2018, 10:37:00 »
Najbardziej mnie właśnie wkurza te gadanie zazdrosnych somsiadow,po co kupowałeś nowe auto, przecież po wyjeździe z salonu tracisz połowę wartosci,gówno prawda

Offline Remek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 20-03-2018, 13:23:45 »
Już chyba coraz mnie osób gada takie głupoty jak znacząca utrata wartości auta zaraz po wyjeździe z salonu. Wystarczy przejrzeć średnie ceny używany aut po 3-5 latach. Polacy uwielbiają używane rzeczy i czasem nawet nie zwrócą uwagi ile kosztuje coś nowego a od razu rzucają się na używane. Ja kupuje prawie, zawsze wszystko nowe później sprzedaje i często wychodzi to lepiej niż kupowanie czegoś używanego po gwarancji 

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 20-03-2018, 13:28:55 »
Ja kupuje prawie, zawsze wszystko nowe później sprzedaje i często wychodzi to lepiej niż kupowanie czegoś używanego po gwarancji
Taaaaak a świstak zwija sreberko.
Polacy uwielbiają używane rzeczy i czasem nawet nie zwrócą uwagi ile kosztuje coś nowego a od razu rzucają się na używane.
Zapewniam Cię, że Polacy świetnie liczą.
uż chyba coraz mnie osób gada takie głupoty jak znacząca utrata wartości auta zaraz po wyjeździe z salonu.
Choćbyś nie wiem jak sie pocieszał, to jest prawda. Spróbuj sprzedać to zobaczysz ile stracisz.

Offline dibo75

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 20-03-2018, 15:34:45 »
Pireus tak sie sklada ze salon gdzie kupilem CHR handluje takze uzywkami i mieli juz roczne z przebiegiem okolo 30tys km i byly to ceny tansze o 7-12tys,najwiecej zlecial na wartosci prime,nie mowie tu o ulepach z USA bo wiadomo mozesz wylicytowac uderzonego za nawet 30tys,clo sprowadzenie oplaty 12tys,naprawa okolo 15tys i mamy super okazje pol roczny CHR na fullu za 80tys,jak szukalismy z kolezka cherokee zauwazylem ze na aukcjach sa juz zdemolowane chr,jedna miala nalot 3tys km i tylna cwiartka do wymiany.Kolega wylicytowal jeepa z 2016 za 30tys zl,wersje ktora w salonie kosztuje 185tys plus szklany dach,z naprawami i oplatami auto wyszlo go 62tys.

Offline Marcs

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 20-03-2018, 20:07:06 »
Mam pytanie odnośnie polisy GAP. Czy opłacamy ją w kasie dilera czy przelewem na konto w terminie kilku dni? Podobno przelewem. Ale jeśli przelewem to na jakie konto skoro widziałem wzór polisy w którym nie ma podanego numeru konta. Czy ktoś ma z tym doświadczenie?

Offline mayday

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 20-03-2018, 22:05:18 »
Mam pytanie odnośnie polisy GAP. Czy opłacamy ją w kasie dilera czy przelewem na konto w terminie kilku dni? Podobno przelewem. Ale jeśli przelewem to na jakie konto skoro widziałem wzór polisy w którym nie ma podanego numeru konta. Czy ktoś ma z tym doświadczenie?

Ja płaciłem w kasie

Offline Gracol

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige + LED
« Odpowiedź #23 dnia: 21-03-2018, 06:54:13 »

A ja płacę co miesiąc - łącznie z ratą leasingu na jednej f-rze.

Offline mariuszs

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 21-03-2018, 09:19:06 »
No skoro możesz w kasie dilera, to również na konto dilera. Zapytaj się dilera o numer konta.

Offline Marcs

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 21-03-2018, 19:14:59 »
Diler twierdzi, że trzeba zapłacić przelewem na konto Wagas i podaje numer konta innym dokumentem niż umowa ubezpieczenia. Problem w tym, że ten dokument z numerem konta nie jest załącznikiem do umowy. Jak w taki sposób udowodnić w razie czego, że wpłaciłem kasę na ubezpieczenie - na konto Wagas? 

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #26 dnia: 24-03-2018, 16:43:34 »
Po trzech latach 40 tys? Bez przesady, chyba za Yarisa HSD.
Chyba się nie zrozumieliśmy...
GAP działa tylko w połączeniu z AC, jeśli niema AC to GAP nie działa i jest zbędny. Przykładowo ja mam wykupionego GAP`a na 3 lata, a więc przez 3 lata mam pewność że w razie "w" odzyskam 100% kwoty z faktury. To znaczy że np. jeśli pod koniec drugiego roku auto zostanie ukradzione zakładam że jego wartość rynkowa będzie 80 tyś zł (na fakturze jest 120 tyś). To oznacza że AC wypłaci mi rynkową wartość pojazdu a więc jedynie 80 tyś zł. Ubezpieczenie GAP zwróci mi różnicę między fakturą (120tyś) a tym co wypłaciło AC (80%) czyli 40 tyś zł -> tyle dostanę od GAP. Oczywiście GAP ma ograniczenia, i jeśli (choć jest to nie możliwe w przypadku 3 letniego auta) jego wartość rynkowa będzie wynosić 60 tyś zł to GAP dorzuci maksymalnie ile może dać zgodnie z umową (jeśli max. będzie wynosił 40tyś, to w takim przypadku dostał bym nie 60tyś aby uzyskać 120tyś z faktury a jedynie 40 - czyli max. GAP) - Poco więc ubezpieczać w GAPIE na 60tyś w przypadku 3 lat ?? skoro auto aż tyle nie straci ? Można, a robi się to po to, bo niektóre firmy AC nie mają stałej sumy ubezpieczenia, to znaczy że jeśli w pierwszym roku na dach spadnie nam latarnia, AC wypłaci nam 15tyś... w drugim roku potrącimy sarnę i AC wypłaci nam 15tyś... a pod koniec roku drugiego auto zostanie skradzione to wtedy AC oddaj nam wartość rynkową pomniejszoną o kwotę ubezpieczenia (w tym przypadku 30tyś). A więc jeśli auto będzie warte 80tyś AC odejmuje nam 30tyś i dostaniemy tylko 50tyś, więc jeśli nasz GAP nie jest na kwotę minimum 70tyś to dostaniemy max z GAP`a np. 40tyś...

Diler twierdzi, że trzeba zapłacić przelewem na konto Wagas i podaje numer konta innym dokumentem niż umowa ubezpieczenia. Problem w tym, że ten dokument z numerem konta nie jest załącznikiem do umowy. Jak w taki sposób udowodnić w razie czego, że wpłaciłem kasę na ubezpieczenie - na konto Wagas?
Ja płaciłem w salonie, można na przelew - JAK CI WYGODNIE :)
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Marcs

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 29-03-2018, 19:16:30 »
Ja płaciłem w salonie, można na przelew - JAK CI WYGODNIE

Proszę, bez takich. Szukam kogoś kto płacił GAP przelewem na konto Wagas i może mi podać ich numer konta.

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #28 dnia: 31-03-2018, 13:41:44 »
konto Wagas
Szukasz konta do opłaty GAP na forum ? Ja znam numer, ale nie jestem pewien czy chcesz go poznać... Może lepiej skontaktować się z wags... ?
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
« Odpowiedź #29 dnia: 31-03-2018, 20:18:59 »
To proste. Poprosiłem by diler przystawił tam pieczątkę i wpisał że to jest konto do wpłaty za GAP. Zrobili to bez problemu.

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 31-03-2018, 20:18:59 »