Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: E12 1.4 '05r. Problem z odpowietrzeniem hamulców (zapowietrzona pompa ABS)  (Przeczytany 265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzikitadzik

• Prawie Toyot
Witam ostatnio wymieniłem cały zacisk hamulcowy LP, bo się zablokował  :shock:. Zapomniałem zacisnąć wężyk przed odkręceniem przewodu od płynu. Wyciekł cały ze zbiorniczka, uważałem że i tak bd musiał wymienić płyn więc niech sobie leci(wcześniej nie miałem samochody bez ABS). Zaczęły się schody przy odpowietrzaniu, oczywiście na zapalonym silniku i zaczynając od lewej strony. No i wyszło tak że lewy tył tryska po 2-3 razach, a prawa strona ponad 15-20 i nic. Ledwo co się sączy płyn hamulcowy, ze względu na to że przy ABS można odpowietrzać osiami(przód i tył), więc przeszedłem na przód i LP który był wymieniany wyleciały bąble i ma tak samo jak PT. Przedni prawy ładnie się odpowietrzył po 2-3 razach, olej tryska. Postanowiłem nawet przesączyć płyn  i jak leciało słabo tak leciało, a tam gdzie tryskało to tryska dalej. Nie wiem czy potrzebuje komputera do odpowietrzenia czy da rade zrobić to manualnie normalnie ręce opadają. Próbowałem nawet przejechać się dać po hamulcu żeby pompa popchnęła bąble z ABS ale nic to nie dało :cry:
« Ostatnia zmiana: 04-01-2018, 16:04:29 wysłana przez dzikitadzik »

Toyota Klub