Autor Wątek: Pompa wspomagania kierowania  (Przeczytany 2396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anlar

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« dnia: 06-05-2005, 10:27:34 »
Wycieki z pompy wspomagania kierowania. Czy zakup zestawu naprawczego (zestaw uszczelek ok. 200 zł w ASO) coś pomoże? Mechanik stwierdził że raczej nic to nie da... Silnik 4AFE. 1600, 1993 rok :modlitwa

serwisSJ

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #1 dnia: 06-05-2005, 14:40:47 »
A co sie dzieje? Skąd ten wyciek?

anlar

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #2 dnia: 06-05-2005, 17:47:36 »
Wycieka olej pod zbiorniczkiem pompy wspomagania układu kierowniczego. :roll:

serwisSJ

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #3 dnia: 07-05-2005, 09:15:59 »
Hmm... jezeli pod zbiornikiem - a zbiornik jest tam zintegrowany z pompa - to do niego nie potrzeba zestawu naprawczego. Natomiast mam wątpliwosci czy to faktycznie leje spod zbiornika a nie np. z pompy tylko wydaje sie inaczej, ale to inna sprawa.

Toyo69

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #4 dnia: 07-05-2005, 21:09:55 »
Hmm w ASO 200 zł to nie drogo ja zapłacilem 150zeta za nie orginalne, ale po regeneracji przejechane 30 tyś km. i narazie nic nie cieknie.

anlar

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #5 dnia: 09-05-2005, 12:10:39 »
Cytat: serwisSJ
Hmm... jezeli pod zbiornikiem - a zbiornik jest tam zintegrowany z pompa - to do niego nie potrzeba zestawu naprawczego. Natomiast mam wątpliwosci czy to faktycznie leje spod zbiornika a nie np. z pompy tylko wydaje sie inaczej, ale to inna sprawa.

Dzięki za pocieszenie, jednak sięchyba skuszęna zestaw naprawczy bo nie można jednoznacznie stwierdzić miejsca wycieku... zalana cała pompa aż do dolnych osłon :-) :-)
Miałem też założony filtr powietrza sportowy i zamieniłem na zwykły "Filtron". Jak sądzisz dobrze czy źle? Osiągi sięnie zmieniły...tylko spalanie w mieście 13 l/100km :-( :bojjjjjjjjjj  :bojjjjjjjjjj

Pigletto

  • Gość
Pompa wspomagania kierowania
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2005, 13:05:41 »
Cytat: anlar

Miałem też założony filtr powietrza sportowy i zamieniłem na zwykły "Filtron". Jak sądzisz dobrze czy źle? Osiągi sięnie zmieniły...tylko spalanie w mieście 13 l/100km :-( :bojjjjjjjjjj  :bojjjjjjjjjj

Mam taki sam silnik, model i rocznik auta i zwykły filtr powietrza, chyba też filtrona i aż tyle mi nie pali... Co prawda nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć ile spala w mieście, bo w większości jeżdżęna trasie, ale skoro w trasie wychodzi ostatnio poniżej 8l/100 km to po mieście powinno sięzamknąć w 9 l/100km może 10l/100km przy ciężkiej nodze...


 

Beesafe.pl