Autor Wątek: Parowanie tylnich kloszy świateł  (Przeczytany 16117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #30 dnia: 30-01-2018, 12:56:49 »
Serwis ma to w d..e,zgłaszałem i nic,a w przednich już zaczynają mi się robić pleśniawki

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #31 dnia: 09-02-2018, 17:50:08 »
Kochani z calym szacunkiem dla kazdej odpowiedzi ale nie po to wyplulem z konta prawie 100tysiecy zebym teraz dziurawil gwozdziem reflektory albo rozbieral i wrzucal woreczki od butow,zalozylem ten watek nie po to zeby sie wam uzalac tylko informacyjnie dla przyszlych kupujacych zeby sobie przemysleli czy warto

czy warto warto Mam tez Volvo V40 i tam mam wodę wyciek
wiem ze Aygo tez zacieka moje w bagażniku mam zawsze mokro po myciu lub po deszczu kapie ... Chr nie ma problemów takich ...

Reflektory to Jakości tureckiej.Standardy tureckie spełniają   A nie KOITO jak wszystkie Japonskie Toyoty .... FARBA to turecka firma ..... proszę do nich pisac!

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #32 dnia: 09-02-2018, 19:56:07 »
FARBA to turecka firma ..... proszę do nich pisac!
Mylisz się, kupiłeś od Toyoty, to sobie Toyota może pisać do firmy FARBA a nie Ty.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #33 dnia: 09-02-2018, 19:56:18 »
Reflektory to Jakości tureckiej.Standardy tureckie spełniają
odczep się od turków. Akumulatory też tureckie - MUTLU, a w e12 12 lat wytrzymał, w tym dwukrotnie jak miał już powyżej 10 lat zostawiłem na noc włączoną lampke w podsufitce i odpalił. Za trzecim razem lampka paliła się 2 dni - wtedy dopiero padł. Wystarczyło odpalić od drugiego samochodu i jazda 150 km autostradą go wyleczyła na kolejny rok. Nigdy nie był doładowywany prostownikiem. Więc nie podważaj tureckiej jakości  :-P
E18_Prestige_MultidriveS

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4472
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #34 dnia: 09-02-2018, 20:03:29 »
. Więc nie podważaj tureckiej jakości 
Dokładnie, ręczne manufaktury już minęły, sknocić mogą w każdym kraju. Teraz wszystko robią maszyny a o jakości decydują księgowi.

Offline bmilosz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #35 dnia: 15-02-2018, 12:30:06 »
U mnie przednie wymienione. Tylne nie, myśle że to kwestia czasu i jednak tez będą kwalifikować do wymiany.

Offline Patter

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #36 dnia: 07-03-2018, 20:55:46 »
W moim C-HR jutro będą wymieniane przednie reflektory LED. Problem wygląda identycznie jak u Kolegi bmilosz'a. Woda podczas mycia samochodu dostaje się najprawdopodobniej z powodu wadliwego uszczelnienia pod klosz i po wyschnięciu pozostawia nieestetyczne zacieki. Podczas oględzin mojego samochodu przez panów serwisantów, sam przyjeżdżałem się dokładnie 3 egzemplarzom C-HR z ledowymi reflektorami. Dwa z nich nie posiadały zacieków od wewnątrz, a jeden tak. Auto z nieszczelnymi lampami pochodziło podobnie jak moje z pierwszego półrocza 2017 roku.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2018, 20:57:47 wysłana przez Patter »

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #37 dnia: 17-09-2018, 16:11:13 »
Dzisiaj moje ASO podjelo decyzje o wymianie przednich lamp(seryjne),zawilgocialy na czarnych elementach u gory okolo miesiaca temu plus wczesniej dzialy sie juz w niej cyrki,dzisiaj ASO dostrzeglo problem,najgorzej ze w ogrzewanym salonie gdzie nie ma skokow temperatury nowka sztuka na wypasie miala juz efekt tęczy w miejscach gdzie ja mam wilgoć,a u mnie zaczelo sie wlasnie od tęczy...Przed salonem stala chr na full ledach i tam to dopiero wilgoci w gornych elementach nazbierane,masakra,takze dokladnie obejrzyjcie swoje swiatla,tylne u mnie na razie odpuscily

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #38 dnia: 17-09-2018, 16:19:15 »
Myślę, że w jakimś stopniu może być to efekt tego, że ledy jednak się nie nagrzewają, także ledowe pewnie mają większą tendencję do parowania.

a jednak wydają ciepło,w moich swiatlach nad ledami nigdy nic nie zaparowalo a obok wilgoć

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #39 dnia: 27-09-2018, 13:06:00 »
https://youtu.be/rHXIldwNvVw
Jutro wymiana ale podejrzewam że to jest wada fabryczna reflektorów i nic to nie da,na 10 obejrzanych w salonie i pod salonem chr 7zaparowanych w tym auta nowe,z full ledami i bez,wszystkie z wilgocią w górnej części świateł jak u mnie,u Was naprawdę wszystko ok?

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #40 dnia: 27-09-2018, 13:20:36 »
Wiosną, przed odpaleniem (ok. 7:30) dawało się zauważyć właśnie w tych górnych rogach zawilgocenie, które znikało po 2-3 godzinach, rozruch, trochę jazdy, słońca itp. Latem było ok, ale teraz pewnie znowu się zacznie.

Serwis chce, żeby przyjechać gdy są zawilgocone, zrobią zdjęcia i centrala zadecyduje o ew. wymianie.

Samochód wyprodukowany/złożony w lipcu 2017 jeśli to ma jakieś znaczenie.

edit: sorry nie zauważyłem, u mnie dzieje się to w przednich lampach.
« Ostatnia zmiana: 27-09-2018, 13:48:33 wysłana przez Gracol »

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #41 dnia: 27-09-2018, 13:35:14 »
Jak znika to chyba wszystko ok,u mnie zaparowalo miesiąc temu na stałe i nie ma szansy na odparowanie

Offline cinek1505

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #42 dnia: 02-02-2019, 07:38:56 »
Na początku stycznia odwiedziłem serwis Toyota z problemem zaparowanych lamp przednich. Sprawdzili i stwierdzili że są zaparowane, po tygodniu zaprosili na wymiane lamp. Na chwilę obecną jest dobrze ale będę obserwował

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #43 dnia: 05-02-2019, 19:33:37 »
Bratu ledy paruja, widać krople wody, zrobił zdjęcie, wysłał do toyoty i powiedzieli żeby przyjechał jeśli nie odparują. Odparowały ale problem po pół roku wrócił, planuje odwiedzić salon i rządach wymiany.
dibo75 zacząłeś ten temat, trzeci który odwiedzam z usterkami, nie myśl że cie śledzę, łatwo sprawdzić na jakie tematy się wypowiadam... ja ci serio współczuję że twój chr ma tyle wad... mam nadzieję że już nie na trafię na temat z awarią którą ty też masz...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parowanie tylnich kloszy świateł
« Odpowiedź #44 dnia: 09-02-2019, 20:09:02 »
Podrzucam fotki, jak to wyglądało

"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."


 

Beesafe.pl