Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Problem z odpowietrzeniem hamulców, tylko na jednej linii  (Przeczytany 644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anabolo

• Toyot Leżący
  • *
Czy ktoś spotkał się z problemem odpowietrzenia hamulców tylko w jednej linii? W sensie nie daje się odpowietrzyć prawego przodu i lewego tylnego koła.

Wymieniałem tłoczek wraz z uszczelnieniem w prawym przodzie. Przewody zabezpieczyłem, żeby nie zszedł cały płyn z linii. Do odpowietrzania użyłem badziewia podciśnieniowego firmy Bass "polska". Jakież było moje zdziwienie, że ów sprzęt nie generował podciśnienia a przekazywał nadciśnienie i nagle zbiorniczek na płyn zaczął bulgotać!

Próbowałem po tym odpowietrzyć klasyczną metodą, ale mimo przelania ponad litru płynu nadal układ jest zapowietrzony, tylko na kołach PP/LT. Co ciekawe czasami się odpowietrzy, pedał staje się twardy, ale za chwilę wypływa z odpowietrznika niemal piana i znów jest pedał jest miękki oraz mimo wielokrotnego pompowania nie staje się twardszy.

Ma ktoś pomysł co mogło się popsuć przez to ciśnienie powietrza? Master cylinder gdyby poszedł, to raczej pedał w ogóle nie stawałby się twardy. Mogło coś pójść w module ABSu?
« Ostatnia zmiana: 04-01-2018, 23:59:53 wysłana przez Anabolo »

Offline Robsajson

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Problem z odpowietrzeniem hamulców, tylko na jednej linii
« Odpowiedź #1 dnia: 05-01-2018, 00:20:06 »
Przekręć klucz na zapłon i wtedy spróbuj odpowietrzyć. Ne baw się tylko za długo, bo pompa ABS też się nagrzewa.

Offline Anabolo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05-01-2018, 08:01:43 »
Niestety to już też próbowałem...

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #3 dnia: 05-01-2018, 09:29:33 »
Nic się nie popsuło tylko zapowietrzyłeś mocno układ hamulcowy. Odpowietrz układ z pomocą drugiej osoby pamiętając o uzupełnianiu płynu w zbiorniczku, tam nie może zassać powietrza. Wszystko robisz na wyłączonym zapłonie. Teraz trzeba trochę cierpliwości, bo każde koło trzeba odpowietrzyć 2-3 razy dla pewności, że gdzieś nie pozostało trochę powietrza.
Po opisie wnioskuję, że źle podpiąłeś zestaw do odpowietrzania.

Offline maly v8

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 05-01-2018, 09:38:23 »
Kiedyś w aucie co prawda z grupy VAG miałem taką sytuację. Stał w naprawie jakiś czas bez tylnego zawieszenia, wszystko z układu wyciekło, i niestety nie dał się odpowietrzyć. Dopiero zwolnienie pompy ABS-u komputerem pozwoliło   na  odpowietrzenie hamulców. Mechanik powiedział ze  jak bym trochę pojeździł same by się odpowietrzyły , ale kto o zdrowych zmysłach "troche" jeździ bez hamulców  :grin:

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #5 dnia: 05-01-2018, 09:53:42 »
Ciekawe w jaki sposób miałby sam się odpowietrzyć zamknkęty układ? Czasem mechanicy mają swoje teorie......:)

Offline maly v8

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05-01-2018, 10:12:21 »
Zapowietrzony układ po kilku wdepnięciach hamuje. Płyn się coś tam rozgrzewa, rozgrzany płyn wypycha powietrze ku górze, i może  tam kiedyś by się mu odpowietrzyło, ale nie tędy droga i nie o tym mowa.

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 05-01-2018, 12:22:43 »
a od którego koła zaczynasz odpowietrzać ? Bo mnie uczono ,że najpierw od najdalszego koła od zbiorniczka czyli PT potem LT i potem przody (spójrz z której strony jest zbiorniczek).

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #8 dnia: 05-01-2018, 12:34:00 »
W przypadku ABS nie ma znaczenia od którego koła zaczyna się odpowietrzanie, bo każde koło ma oddzielny przewód idący od pompy. 

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 06-01-2018, 19:39:51 »
Sorki bardzo ostani raz hamulce odpowietrzałem w corolli '94 bez abs.

Offline Anabolo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 07-01-2018, 19:28:44 »
Po opisie wnioskuję, że źle podpiąłeś zestaw do odpowietrzania.
Wybacz, ale podłączenie tego to żadna filozofia-po prostu produkt gówno i jedyne co z niego jest przydatne to butelka dolewając płyn hamulcowy do zbiorniczka...  Nauka na przyszłość, że nie ma tanio pewnego produktu...

Na szczęście udało się odpowietrzyć następującą metodą, która znalazłem na forum mazdy:

Każdy układ hamulcowy z ABS (nie mając sprzętu - czyli ręczna metoda) odpowietrza się w następujący sposób:
1. Pompujemy pedałem bez zapłonu.
2. Wciskamy i trzymamy pedał, włączamy zapłon, druga osoba popuszcza odpowietrznik.
3. Zakręcamy odpowietrznik, wyłączamy zapłon, pompujemy znowu.
4. Powtarzać

Od siebie dodam, że musiałem pompować pedał na początku jakieś 70 razy. Zacząłem od LP, PP, LT i PT. Profilaktycznie dla pewności wykonałem też w odwrotnej kolejności, ale układ już był prawidłowo odpowietrzony.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2018, 19:35:40 wysłana przez Anabolo »

Offline Anabolo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 07-01-2018, 19:32:44 »
W przypadku ABS nie ma znaczenia od którego koła zaczyna się odpowietrzanie, bo każde koło ma oddzielny przewód idący od pompy.
No to podobno zależy od rodzaju pompy-dziwi mnie jedno, że zapowietrzył się LT - tak jakby układ był dwuobwodowy. Pompa ABS produkcji Denso-ma po 3 wejścia/wyjścia. Manual do camry, piszę o rozpoczęciu odpowietrzania od tyłu, bo niby jak się zacznie od przodu, to tyłu nie da się odpowietrzyć, ale nie ma żadnego wskazania czy to dotyczy także wersji bez ABSu, choć niewiem czy IV generacja występowała w wersji bez.

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 08-01-2018, 02:19:55 »
No to podobno zależy od rodzaju pompy-dziwi mnie jedno, że zapowietrzył się LT - tak jakby układ był dwuobwodowy. Pompa ABS produkcji Denso-ma po 3 wejścia/wyjścia.

Jeszcze nie widziałem takiej pompy, żeby miała 3 wejścia, zwłaszcza w dwuobwodowym układzie. Zarówno densowska jak i boschowska w Camry mają dwa wejścia i 4 wyjścia, bo inaczej układ by nie był dwuobwodowy, a do tego nie miałby prawa działać.
3VZ.pl  części, poliuretany, układy hamulcowe, przewody w oplocie, naprawy, poprawki, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.ht

Toyota Klub

« Odpowiedź #12 dnia: 08-01-2018, 02:19:55 »