Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nowa Toyota Yaris  (Przeczytany 1252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzej_33

• Prawie Toyot
Nowa Toyota Yaris
« dnia: 05-01-2018, 12:39:39 »
 Czy ktoś z kolegów posiada takie auto  Toyota Yaris Selection  1,5 Dual VVT-jE  111 KM  6M/T rocznik 2017  jeżeli tak to bardzo proszę opinie,ja mam takie auto kupione w czerwcu 2017 .Pozdrawiam

Offline bielec

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Nowa Toyota Yaris
« Odpowiedź #1 dnia: 24-08-2018, 06:49:43 »
Przymierzam się do zakupu yaris 1.5 czekam na obniżki na koniec sezonu.  Jakie max upusty można się spodziewać przy zakupie. Proszę o podpowiedź ile można uciąć od kwoty bazowej

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline ezdrel

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 26-08-2018, 21:09:29 »
Kupiłem w kwietniu 2018 - rocznik bieżący - wersja Selection Sapphire. Wg cennika kosztowała wówczas 62900 PLN. Weź pod uwagę, że Yaris sprzedaje się bardzo dobrze - oznacza to małą marżę dla Sprzedawcy/Doradcy Klienta (wówczas około 300 PLN, info sprawdzone u dostawcy części oraz u dwóch poleconych doradców Toyoty). Mała marża to małe pole manewru dla sprzedającego.
Można skupić się na akcesoriach.  Ostatecznie taniej dostałem komplet opon zimowych (o około 720 PLN). Cenę samochodu obniżył rabat w wysokości 500 PLN od zaprzyjaźnionego uczestnika programu Toyota More (forma bonu, można przesyłać np. mail`em). Dodano mi także gumowe dywaniki samochodowe (auto przejeżdża z welurowymi z fabryki).
 O ile dobrze pamiętam to na wyprzedaży rocznika 2017 upust wynosił 5000 PLN dla tego modelu.
 Cenę można dodatkowo obniżyć odsprzedając stare auto - jednak nie liczyłbym na cenę rynkową - salony też chcą zarobić na takiej transakcji.
 Co wyprzedaży rocznika to warto zainteresować się już na początku gdy wybór jest największy (chyba, że słabo wyposażona wersja Ci nie przeszkadza - wówczas czekaj na Ostatnie Dni Wyprzedaży - najwięcej dostaniesz gratis :) W sumie tyle - udanych zakupów ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline ezdrel

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3 dnia: 26-08-2018, 22:05:49 »
Odnośnie pierwszego wątku:

- spalanie na plus, wg komputera: po mieście od 5,5 do 6,5 litra na setkę kilometrów (Kraków, 10km w jedną stronę, maksymalne 7,3 litra), poza miastem 4,8 litra (droga krajowa, średnia prędkość 86-92 km/h, kierowca i dwójka pasażerów + bagaże, minimalne uzyskane 4,4 litra z pewnym wysiłkiem), spalanie z jazdy autostradowej 130-150km/h wyniosło 6,5 litra ;
- spalanie mieszane mierzone pod dystrybutorem waha się od 5,0 do 5,3 litra na setkę kilometrów (ok 360 km trasa i ok 300 km miasto)
- bardzo wrażliwe - moim zdaniem - na to jak operujesz gazem, trzeba się przyzwyczaić albo do lekkiej stopy albo do częstych wizyt na stacji paliw ;) ;
- auto bardzo przestronne w środku (dla osób tak do 175 cm wzrostu ;) ;
- bagażnik jest wystarczający dla kogoś kto nie ma dzieci ;) ;
- siedzi się dość wysoko co pozwala więcej zobaczyć ;
- lusterka boczne są ogromne - wiele widać w nich;
- system multimedialny Toyota Touch 2 to nieporozumienie pod kątem integracji z smartphonami (osobiście mam Samsunga S8 oraz Sygic Car Navigation zainstalowane nań - dopiero po lipcowym upgrade software S8 zaczął poprawnie działać z MirrorLink z TT2 i oprogramowaniem takim jak w/w Sygic, czyli mam nawigację na dotykowym ekranie samochodowym podczas jazdy) ;

I na chwilę obecną tyle przychodzi mi do głowy, samochód odebrałem w połowie maja, do dziś mam przejechane ok 7200 km.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline bielec

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 13-10-2018, 08:23:21 »
Zakładał ktoś do yaris czujniki parkowania na tył poza ASO? Oczywiście rak aby informacje wyświetlał się na ekranie. Przy zakupie koszt to 1700 zł chyba znajdzie się taniej. Coś ktoś podpowie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline Marud

• Początkujący
« Odpowiedź #5 dnia: 15-10-2018, 21:50:48 »
Zakładał ktoś do yaris czujniki parkowania na tył poza ASO? Oczywiście rak aby informacje wyświetlał się na ekranie.

Co wyświetlania informacji na ekranie to myślę, że bez szans. Chyba żadna Toyota nie ma takiej opcji, nawet CHR. Generalnie system multimedialny w każdej Toyocie jest beznadziejny. To obecnie największa wada tej marki. Ja mam założone w fabryce czujniki parkowania przednie i tylne (na początku roku można było zamówić taką opcję, potem ją wycofali). Paradoksalnie te przednie mi się bardziej przydają niż tylne. Z tyłu jest kamera cofania, więc problemu nie ma. Natomiast, bardzo ciężko jest wyczuć ten samochód z przodu (a przynajmniej mi trudno). Siedzi się dość wysoko ale maska jest krótka i nie widać krawędzi auta. Czujniki są piszczące, bez żadnej innej sygnalizacji. Przednie piszczą ciut wyższym dźwiękiem niż tylne.

PS Ja też mam Selection Platinum 1.5 odebraną w maju 2018 r.. Wrażenia dość podobne jak u kolegi, który wypowiedział się powyżej. Tyle, że mi trochę więcej pali, bo lubię szybko ruszyć spod świateł i z silnikiem 1.5 da się to zrobić. Najgorszy jest początek, bo jedynka w tym samochodzie jest dość specyficzna - krótka, silnik daje dużą moc na koła i łatwo jest szarpnąć autem. Poza tym nie ma co ruszać z piskiem opon, bo szkoda nowego samochodu... Jednak, bo wrzuceniu dwójki już jest bajka, auto szybko przyspiesza, a silnik bardzo ładnie brzmi, następnie od razu wrzucam czwarty bieg i potem szósty. 120 km/h i nikogo za nami... Tyle, że taka zabawa to tylko na prostej drodze, którą dobrze znamy. Przy dużym przyspieszaniu na niskich biegach wyrywa kierownicę z rąk i trzeba mieć to na uwadze nawet przy lekkim łuku. Jeśli się dużo operuje skrzynią, auto potrafi być dynamiczne, a nawet bardzo dynamiczne. Oczywiście nie jest to diesel albo silnik benzynowy turbo. Moment obrotowy jest dość marny. Jednak wyprzedzanie przy szybkiej redukcji z z szóstki na czwórkę i mocnym dodaniu gazu daje dużo frajdy. Sekret jest prosty wyczucie momentu obrotowego i dużo zmian biegów. Niestety auto wtedy więcej pali, ale coś za coś... Zrobiłem 6 tys. KM, byłem nad Bałtykiem i w Bieszczadach (z Krakowa to fajne trasy). Oleju nie wziął ani grama (przynajmniej tak mi się wydaje).

Najlepsze w tym samochodzie są światłą do jazdy dziennej. Kształt ledów jest niepowtarzalny - żadne inne auto takiego nie ma.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2018, 21:55:34 wysłana przez Marud »

Offline pireus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 15-10-2018, 22:44:54 »
Najlepsze w tym samochodzie są światłą do jazdy dziennej.
Myślałem że nowa Yariska ma więcej zalet :o

Toyota Klub

« Odpowiedź #6 dnia: 15-10-2018, 22:44:54 »