.: PARTNERZY FORUM :. > eRBe Detailing Team

Płynne szkło, ceramika

(1/2) > >>

Ronin78:
Witam,

Mam pytanie do kolegów profesjonalistów, kupiłem RAV4 w czarnym kolorze, lakier mega słaby, 8 lat myjni i parkowania pod chmurką. Koniec końców z racji braku czasu i oczekiwania na lepszą porę roku zrobiłem niezbędne minimum, odtłuściłem po umyciu lakier za pomocą benzyny ekstrakcyjnej (wiem że powinna być glinka i cleaner) jakkolwiek czas a w zasadzie jego brak kusi do dróg na skróty. Potem poszedł Poorboys Black Hole i wosk (zwykły wosk z sklepu Majster). Koniec końców  zrobiłem jedno zdjęcie w trakcie prac przy lampie mocy 500W, widać po lewej odtłuszczony czysty lakier, po prawej już po politurze, a jeszcze przed woskiem. Całość na koniec pozostałe zdjęcia. Do czego zmierzam. Auto naprawdę zaczęło wyglądać aczkolwiek rysy są, widać je tylko w mocnej lampie. Jak zająć się tym lakierem na wiosnę, aby poradzić sobie jako lekko doświadczony amator i dobrze (niekoniecznie najlepiej) ale sensownie przygotować lakier pod położenie ceramiki (jak w tytule). Mam też do testów Opla Vectre czarnego tyle że tam jest metalic więc trochę inaczej... Całość zajęła mi ok 10h. I politura i wosk nakładane czarnym padem Farecli.


<a target='_blank' href='https://pl.imgbb.com/'>plik jpg[/url]

pastorr:
Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad nałożeniem powłoki ceramicznej lub tytanowej. Do ochrony lakieru. Ktoś może przerabiał? Jak to sie sprawuje? Jaka jest trwałość?

xavi:
Powłoka ceramiczna dosyć dobrze chroni auto przed różnego rodzaju uszkodzeniami natury zarówno mechanicznej jak negatywnym wpływem zewnętrznych czynników pogodowych. Zwłaszcza w sytuacji, w której auto nie jest garażowane. Powłoka ceramiczna ma tą zaletę, przewagę nad woskiem, że po nałożeniu utwardza się. Stanowi więc barierę o wysokiej twardości. Z jednej więc strony fajnie odpycha wodę, a więc efekt hydrofobowy, z drugiej strony chroni lakier i karoserię przed rdzą i innymi tego typu zdarzeniami.
Zajrzyj jeszcze na https://car-spa.pl/oddzial/carspa-gdynia/ wejdź w opcję ochrona i tam masz opisane co i jak.

Marcin_G:
Hmmm.... A przed jakimi uszkodzeniami mechanicznymi chroni?

dokia:

--- Cytat: pastorr w 17-05-2018, 09:39:56 ---Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad nałożeniem powłoki ceramicznej lub tytanowej. Do ochrony lakieru. Ktoś może przerabiał? Jak to sie sprawuje? Jaka jest trwałość?

--- Koniec cytatu ---
Mam ceramiczną, bardzo polecam. Na tę ceramikę nałożono potem dwie warstwy powłoki hydrofobowej, efekt to miazga, już od dwóch lat. Z tym że nie kładzione było na toyocie mojej a na drugim moim aucie, toyocie odpuszczę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej