Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Płynne szkło, ceramika  (Przeczytany 1722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ronin78

• Toyot Leżący
  • *
Płynne szkło, ceramika
« dnia: 07-01-2018, 10:38:09 »
Witam,

Mam pytanie do kolegów profesjonalistów, kupiłem RAV4 w czarnym kolorze, lakier mega słaby, 8 lat myjni i parkowania pod chmurką. Koniec końców z racji braku czasu i oczekiwania na lepszą porę roku zrobiłem niezbędne minimum, odtłuściłem po umyciu lakier za pomocą benzyny ekstrakcyjnej (wiem że powinna być glinka i cleaner) jakkolwiek czas a w zasadzie jego brak kusi do dróg na skróty. Potem poszedł Poorboys Black Hole i wosk (zwykły wosk z sklepu Majster). Koniec końców  zrobiłem jedno zdjęcie w trakcie prac przy lampie mocy 500W, widać po lewej odtłuszczony czysty lakier, po prawej już po politurze, a jeszcze przed woskiem. Całość na koniec pozostałe zdjęcia. Do czego zmierzam. Auto naprawdę zaczęło wyglądać aczkolwiek rysy są, widać je tylko w mocnej lampie. Jak zająć się tym lakierem na wiosnę, aby poradzić sobie jako lekko doświadczony amator i dobrze (niekoniecznie najlepiej) ale sensownie przygotować lakier pod położenie ceramiki (jak w tytule). Mam też do testów Opla Vectre czarnego tyle że tam jest metalic więc trochę inaczej... Całość zajęła mi ok 10h. I politura i wosk nakładane czarnym padem Farecli.

IMG_20180106_073059" border="0
received_1545844135522552" border="0
received_1545843888855910" border="0
received_1545843862189246" border="0
<a target='_blank' href='https://pl.imgbb.com/'>plik jpg[/url]
« Ostatnia zmiana: 07-01-2018, 10:45:52 wysłana przez Ronin78 »

Offline pastorr

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #1 dnia: 17-05-2018, 09:39:56 »
Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad nałożeniem powłoki ceramicznej lub tytanowej. Do ochrony lakieru. Ktoś może przerabiał? Jak to sie sprawuje? Jaka jest trwałość?

Offline xavi

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17-05-2018, 13:16:53 »
Powłoka ceramiczna dosyć dobrze chroni auto przed różnego rodzaju uszkodzeniami natury zarówno mechanicznej jak negatywnym wpływem zewnętrznych czynników pogodowych. Zwłaszcza w sytuacji, w której auto nie jest garażowane. Powłoka ceramiczna ma tą zaletę, przewagę nad woskiem, że po nałożeniu utwardza się. Stanowi więc barierę o wysokiej twardości. Z jednej więc strony fajnie odpycha wodę, a więc efekt hydrofobowy, z drugiej strony chroni lakier i karoserię przed rdzą i innymi tego typu zdarzeniami.
Zajrzyj jeszcze na https://car-spa.pl/oddzial/carspa-gdynia/ wejdź w opcję ochrona i tam masz opisane co i jak.

Offline Marcin_G

• Toyot Leżący
  • *
  • E18_Comfort_Style+Tech 1.6
« Odpowiedź #3 dnia: 17-05-2018, 14:39:30 »
Hmmm.... A przed jakimi uszkodzeniami mechanicznymi chroni?

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 17-05-2018, 14:39:30 »