Autor Wątek: Płynne szkło, ceramika  (Przeczytany 17624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ronin78

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Płynne szkło, ceramika
« dnia: 07-01-2018, 10:38:09 »
Witam,

Mam pytanie do kolegów profesjonalistów, kupiłem RAV4 w czarnym kolorze, lakier mega słaby, 8 lat myjni i parkowania pod chmurką. Koniec końców z racji braku czasu i oczekiwania na lepszą porę roku zrobiłem niezbędne minimum, odtłuściłem po umyciu lakier za pomocą benzyny ekstrakcyjnej (wiem że powinna być glinka i cleaner) jakkolwiek czas a w zasadzie jego brak kusi do dróg na skróty. Potem poszedł Poorboys Black Hole i wosk (zwykły wosk z sklepu Majster). Koniec końców  zrobiłem jedno zdjęcie w trakcie prac przy lampie mocy 500W, widać po lewej odtłuszczony czysty lakier, po prawej już po politurze, a jeszcze przed woskiem. Całość na koniec pozostałe zdjęcia. Do czego zmierzam. Auto naprawdę zaczęło wyglądać aczkolwiek rysy są, widać je tylko w mocnej lampie. Jak zająć się tym lakierem na wiosnę, aby poradzić sobie jako lekko doświadczony amator i dobrze (niekoniecznie najlepiej) ale sensownie przygotować lakier pod położenie ceramiki (jak w tytule). Mam też do testów Opla Vectre czarnego tyle że tam jest metalic więc trochę inaczej... Całość zajęła mi ok 10h. I politura i wosk nakładane czarnym padem Farecli.


IMG_20180106_073059" border="0
received_1545844135522552" border="0
received_1545843888855910" border="0
received_1545843862189246" border="0
<a target='_blank' href='https://pl.imgbb.com/'>plik jpg[/url]
« Ostatnia zmiana: 07-01-2018, 10:45:52 wysłana przez Ronin78 »

Offline pastorr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #1 dnia: 17-05-2018, 09:39:56 »
Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad nałożeniem powłoki ceramicznej lub tytanowej. Do ochrony lakieru. Ktoś może przerabiał? Jak to sie sprawuje? Jaka jest trwałość?

Offline xavi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #2 dnia: 17-05-2018, 13:16:53 »
Powłoka ceramiczna dosyć dobrze chroni auto przed różnego rodzaju uszkodzeniami natury zarówno mechanicznej jak negatywnym wpływem zewnętrznych czynników pogodowych. Zwłaszcza w sytuacji, w której auto nie jest garażowane. Powłoka ceramiczna ma tą zaletę, przewagę nad woskiem, że po nałożeniu utwardza się. Stanowi więc barierę o wysokiej twardości. Z jednej więc strony fajnie odpycha wodę, a więc efekt hydrofobowy, z drugiej strony chroni lakier i karoserię przed rdzą i innymi tego typu zdarzeniami.
Zajrzyj jeszcze na https://car-spa.pl/oddzial/carspa-gdynia/ wejdź w opcję ochrona i tam masz opisane co i jak.

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #3 dnia: 17-05-2018, 14:39:30 »
Hmmm.... A przed jakimi uszkodzeniami mechanicznymi chroni?

Offline dokia

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #4 dnia: 24-04-2019, 22:37:25 »
Mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nad nałożeniem powłoki ceramicznej lub tytanowej. Do ochrony lakieru. Ktoś może przerabiał? Jak to sie sprawuje? Jaka jest trwałość?
Mam ceramiczną, bardzo polecam. Na tę ceramikę nałożono potem dwie warstwy powłoki hydrofobowej, efekt to miazga, już od dwóch lat. Z tym że nie kładzione było na toyocie mojej a na drugim moim aucie, toyocie odpuszczę.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #5 dnia: 24-04-2019, 23:00:02 »
A ja sądzę, że były to pieniądze wyrzucone w błoto (i to niemałe). Miało się mniej brudzić - zapomnij. Miało się łatwiej myć - w porównaniu z autem, na którym nie mam ceramiki nie widzę żadnej różnicy. Miało się mniej rysować - taaaa... Nawet paznokciem bez trudu ślad zostawić można. Nigdy więcej nie dam się na to nabrać. No chyba, że zrobili nie w konia i wzięli kasę nic nie nakładając - ale robili to niby w salonie, więc nie wydaje mi się, żeby aż tak odważni byli. W mojej opinii efekt jedynie wizualny i to max przez jeden dzień od umycia. Jedynym sensownym zabiegiem wydaje mi się dobry wosk.   
« Ostatnia zmiana: 24-04-2019, 23:03:56 wysłana przez Jasio »

Offline Ledius

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Płynne szkło, ceramika
« Odpowiedź #6 dnia: 26-04-2019, 21:39:24 »
Wczoraj mi położyli ceramikę na auto . Efekt powalający , auto białe . Mam na to 5 lat gwarancji . Za trzy miesiące mam przyjechać na kontrolę i sprawdzenie powłoki .


 

Beesafe.pl