Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Prius 2 ograiczona moc silnika, kontrolka kontroli trakcji i bardzo głośny dźwięk... pomóżcie.  (Przeczytany 1359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
No więc tak... pacjent to prius 2.
Niestety pojawiły się problemy.
Miga kontrolka konroli trakcji przy przekroczeniu 95km/h dodatkowo zaczyna szarpać i nie chce szybciej jechać... wcześniej był naprawiany przegub... oraz łożysko.

Dźwięk spod deski..... po puszczeniu hamulca i przejechaniu 2 czy 3 metrów...  jakby płytę czytał lecz to wręcz zgrzyt bardzo głośny... chyba aż za bardzo...

Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
hmm może przy demontażu osprzętu - klocki/tarcza/łożysko mechanik uszkodził przewody hamulcowe/wiązkę, zbieram się na wiosnę aby z przodu wymieniać klocki i tarcze i jak z ciekawości oglądałem kilka filmów o tym, to w każdym mówią aby na czas pracy zawiesić mechanizm z klockami i tloczkiem na jakimś drucie, bo wolno wiszący albo gdy się zsunie może narobić swoim ciężarem sporo szkód...być może to jest ABC przy grzebaniu w kole, nie znam się...sprawdź poziom płynu hamulcowego, dla pewności przetestuj sobie jakimś testerem ilość wody w płynie...poza tym - standardowo podepnij pod techstreama i zobacz czy błędami nie sypie. Teraz jest jeszcze pytanie czy na czas naprawy mechanik odpinał aku - też byłem mocno zdziwiony ile jest o tym problemie filmików na jutubie - na priusczacie czytałem dyskusje, która skończyła się mniej więcej tym że przy nie odpięciu aku połowa ludzi wymieniająca ww. klocki/tarcze miała jakieś dziwne problemy i choinkę na desce rozdzielczej, a u drugiej połowy wszystko było ok. drugi trop to może coś ze skrzynią biegów?

p.s. a może miałeś pecha i nowy przegub miał wadę fabryczną? możesz napisać co kupiłeś w sensie jakiej firmy - przegub i łożysko (może masz jakiś link do tych części)?
« Ostatnia zmiana: 09-01-2018, 20:17:22 wysłana przez dalu »

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Niestety nie posiadam gdyż robił to poprzedni właściciel...

W pierwszej kolejnosci zajmę sie tylnymi hamulcami gdyż kwalifikują się do wymiany....  może coś pomoże.

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
I jeszcze proźba....

Możecie podać źródło gdzie kupić interfejs do odczytu błędów??

Wiem że na aukcjach tego dużo ale jak czytam opinie o zakupie to cześć zwyczajnie nie działa....

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
tylko w przypadku interfejsu KONIECZNIE pytajcie jaki ma wgrany firmware - MUSI byc 2.0.4, a nie stary 1.4.1. Sprzedawcy często nie wiedzą o co się pyta, na te kilkadziesiąt aukcji allegro dosłownie kilka osób odpisało mi coś konkretnego.

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Jako że odpowiedzi było nie wiele... odpowiem... pierwszy problem z ograniczeniem mocy i kontrolką...
Poprawiony czujnik i wymienione łyse opony ( nabytek od studenta który oszczędzał na aucie ) w między czasie doszły nowe hamulce na tył.

Teraz wymiana płynu w układzie... Śnieg popadał a ABS nie myśli by się włączyć... bez kompa nie podchodź... do wymiany bo można się mocno zdziwić...

Walczymy dalej.

Offline fazibazi

• Moderator
JJP co cylinderki się wypchały?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Może nie tyle co wypchały... o ile bez urządzenia nie dało rady wymienić płynu...
Pompa nie otwierała kanałow i płyn nie leciał.

Poprawa hamuców znaczna...
Lecz niestety... ABS nie działa jak powienien... słabiutko.... jakby nie chciał się uruchamiać... błędów brak.

Z racji głośnego akuatora ABS pójdzie do wymiany po feriach i auto będzie cacy ;)

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Aby nie zaśmiecać... opisze jeszcze jeden problem... szarpanie przy włączeniu spalinówki... na zimnym i ciepłym... pojawiło się niedawno... szarpie... telepie... na desce żadna kontrolka się nie świeci...

Od czego zacząć?

Offline fazibazi

• Moderator
Posprawdzaj świece, przewody, cewki. Czyszczenie kolektora dolotwego i egr. Koszt twojej robocizny i ewentualnych środków czyszczących.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2018, 11:49:44 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline dalu

• Toyot Pełzający
  • **
jak już będziesz czyścił to przejedź przepływomierz i przepustnicę, no i koniecznie jeszcze sprawdź zawór PCV.

Offline JJP

• Toyot Leżący
  • *
Świece wymienię w weekend. Resztę gdy się pogoda poprawi... nie mam garażu...
Napiszcie mi proszę... za co odpowiada zawór PCV?

Dziękuję

Toyota Klub