Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Minał rok... małe podsumowanie  (Przeczytany 1173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
Minał rok... małe podsumowanie
« dnia: 09-01-2018, 20:06:21 »
Dziś minął rok od kiedy odebralem C-HR HSD Prestige Prime Edition.
w tym czasie auto przejechało 14500 km, zużyło 862 litry paliwa za 3969 zł ( stan na ostatnie tankowanie przy 14165). Średnie spalanie więc to 6.08l/100, przy czym najlepszy wynik to 3.62 l/100, 7,41 l/100 ( licząc dla tankowań, w nie wg wskazań kompa samochodu)

Wtym czasie trzy nieplanowane wizyty w ASO:
- jedna tydzień po zakupie (jakas plama na dachu - chyba od brezentu - której nie mogli zmyć na myjni - zmyli w ASO)
- dwie pozostałe  z powodu rozładowanego akumulatora ( jedna w lipcu, druga w październiku)- za drugim razem stwierdzono jego wade i wymieniono aku na gwarancji

Z kosztów "rocznicowych" - pakiet ubezpieczeń 2100, przegląd - 1296zł:
707,25 - przegląd
6,80 - uszczelka korka
47,26 - filtr oleju
15,45 bateria do karty zabezpieczającej komp
109,11 - nowy filtr kabinowy
310,89 - olej 0W20
7,15 dolewka płynu chłodniczego 0,2 litra
90,25 - aktualizacja nawigacji ( nie chcialo mi się samemu robić)

No i szykuje się kolejna nieplanowana wizyta - ktoś tu pisał o tym ze podświetlenie chodnika z lusterek potrafi się rozjechać - obejrzałem to u siebie i faktycznie od strony kierowcy jakieś mazidła, zgłosiłem na przeglądzie, potwierdzili że padło (choć byli tym bardzo zdziwieni), nowe zamówili, jak dotrze będzie wymiana.

Krótkie podsumowanie: jeździ głownie zona, ale i ja chętnie tym sobie gdzieś od czasu do czasu podjadę, fajnie się jeździ, jestem zadowolony, na miasto to jest super auto, na trasę .. zastanawiałem się przez chwilę czy wybrać Rav4 hybrydową czy volvo xc60 diesel... wybrałem volvo (cena była zbliżona) bo jednak hybryda w trasie.. za często się odwiedza stacje, a przy dużych prędkościach po prostu jest głośno ( nie ma znaczenia czy c-hr czy RAV). Tak więc na trasę - raczej nie hybryda.

« Ostatnia zmiana: 09-01-2018, 20:11:01 wysłana przez RafalWawa »

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Minał rok... małe podsumowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 10-01-2018, 11:14:30 »
A to nie ma darmowej aktualizacji? Mi aktualizowali za free....
Spalanie - Motostat.pl

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
« Odpowiedź #2 dnia: 10-01-2018, 11:37:53 »
A to nie ma darmowej aktualizacji? Mi aktualizowali za free....

Sama licencja jest za free, mogłem sam wgrać, ale że mi się nie chciało to za wgranie skasował 90zl

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
« Odpowiedź #3 dnia: 10-01-2018, 13:43:22 »
A co to ta bateria do karty zabezpieczającej komp?

Leśny_skoczek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 10-01-2018, 15:11:40 »
zastanawiałem się przez chwilę czy wybrać Rav4 hybrydową czy volvo xc60 diesel... wybrałem volvo (cena była zbliżona) bo jednak hybryda w trasie.. za często się odwiedza stacje, a przy dużych prędkościach po prostu jest głośno ( nie ma znaczenia czy c-hr czy RAV). Tak więc na trasę - raczej nie hybryda.

Trudny wybór między trującym dieslem na hybryda  :grin: Mi się RAV4 nie podoba, jeśli szukałbym w rozmiarze małego SUVA to zainteresowałbym się Mazda CX5 która ma super spalanie przy swojej mocy.

Offline Sabina

• Prawie Toyot
  • To-ya
« Odpowiedź #5 dnia: 12-01-2018, 22:43:11 »
No i szykuje się kolejna nieplanowana wizyta - ktoś tu pisał o tym ze podświetlenie chodnika z lusterek potrafi się rozjechać - obejrzałem to u siebie i faktycznie od strony kierowcy jakieś mazidła, zgłosiłem na przeglądzie, potwierdzili że padło (choć byli tym bardzo zdziwieni), nowe zamówili, jak dotrze będzie wymiana.
A co Ci będą wymieniać soczewki czy  lusterka całe?? U mnie same soczewki(też zamówione już) ale ktoś pisał ze całe lusterka miał wymienione.. U mnie w ASO tez sie bardzo dziwili tej usterce
To-Ya

Offline ciapus4

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2 PRIME Dynamic + LED/TECH/JBL Nebula Blue
« Odpowiedź #6 dnia: 13-01-2018, 20:05:34 »
Witam, dziś żona zauważyła, że w jednym logu na chodniku na logu toyoty pojawiły się kropki  :czerwona:, a drugie jest ok. A, i jeszcze jedna sprawa, od momentu gdy dostałem komunikat o nieprawidłowym wsiadaniu do auta, resetuje mi się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, po nocy nieraz mam 0,00 a, czasem  99,9, też tak macie ? i pokazuje mi się ODO 9876, a mam zawsze ustawione na trip A.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2018, 20:12:24 wysłana przez ciapus4 »

Toyota Klub

« Odpowiedź #6 dnia: 13-01-2018, 20:05:34 »