Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy w znaczku Toyoty z przodu jest radar / czujnik?  (Przeczytany 2485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
Czy w znaczku Toyoty z przodu jest radar / czujnik?
« dnia: 11-01-2018, 15:34:37 »
Zanim kupiłem swoją C-HR, naczytałem się tutaj sporo rzeczy i wiele razy spotkałem się w różnych wpisach z informacją, że w owym znaczku jest radar. Przyjąłem to jako paradygmat, ale z ciekawości przy odbiorze swojego autka w salonie, kilka dni temu, zapytałem o tą kwestię i panowie mi powiedzieli, że tam nic nie ma, żadnych czujników. Wszystkie są za szybą pod lusterkiem (z wyjątkiem oczywiście tych sensorów zbliżeniowych w zderzakach z przodu i z tyłu).

No i trochę zgłupiałem. Jak to w końcu jest?
Może ktoś tu sobie troluje nowych posiadaczy C-HR, a potem ci podłapują i "dobry przekaz" leci w świat, a trol zaciesza przed monitorem :)
« Ostatnia zmiana: 11-01-2018, 15:49:22 wysłana przez Marcin_RAMZES »

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Czy w znaczku Toyoty z przodu jest radar / czujnik?
« Odpowiedź #1 dnia: 11-01-2018, 16:54:03 »
Jest za emblematem dlatego  wyglada jak szklany a nie jak dawniej metalowy a reszta jest w szybie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline Kierepowski

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 11-01-2018, 19:06:57 »
A w jakim salonie powiedzieli, że za emblematem nie ma radaru?

Radar jest za emblematem o czym wkrótce się przekonasz jak wystąpi w czasie jazdy awaria systemu PCS. Zabezpiecz się też w miękką ściereczkę.

Cytując za instrukcją obsługi (od strony 274...):
"Należy stale utrzymywać w czystości czujnik radarowy i emblemat znajdujący się na osłonie chłodnicy. Jeżeli przód czujnika radarowego oraz przednia lub tylna strona emblematu znajdującego się na osłonie chłodnicy są brudne lub pokryte kroplami wody, śniegiem itp., należy go oczyścić.
Czujnik radarowy oraz przednią stronę emblematu znajdującego się na osłonie chłodnicy należy oczyścić miękką ściereczką tak, aby nie doprowadzić do ich porysowania lub uszkodzenia."

Bardzo ciekawym jest doświadczenie zatrzymywania się w śnieżycy na Autostradzie A4 i czyszczenie emblematu tojki.

P.S. Awaria systemu PSC spowodowana zabrudzeniem przodu czujnika radarowego lub przedniej lub tylnej strony emblematu tojoty powoduje, że w razie kolizji nie zadziała Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia PCS. Nie powinno się jeździć z uszkodzonym PCS.
Nie działa wówczas również tempomat aktywny.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2018, 19:10:05 wysłana przez Kierepowski »

Offline arturp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 11-01-2018, 23:54:41 »
Moze nie ma we wszystkich, ale w niektorych na pewno cos tam jest za tym emblematem :
http://jp-carparts.com/toyota/partlist.php?maker=toyota&type=529110&cartype=4&fig=8408
Lexus IS 300h Executive - 01/2014 - 137000km | Lexus CT 200h Executive - 05/2015 - 98000km | Yaris II 1.33 - 05/2011 - 93000km

Offline Groszek21

• Prawie Toyot
  • 1.8 Hybryda, Dynamic + LED + Tech, White Pearl
« Odpowiedź #4 dnia: 12-01-2018, 10:49:28 »
Potwierdzam, już dwa razy podczas opadów śniegu wyświetlał mi się komunikat "Awaria systemu PCS" Po wyczyszczeniu znaczka toyoty, który jak by nie patrzeć zalepia się dość szybko, problem ustępował.

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #5 dnia: 12-01-2018, 11:50:42 »
Wygląda na to, że faktycznie coś tam jest. Dziwne, że w salonie twierdzili, że nic tam nie ma.
Zrobię sobie może test jakieś - zakleję znaczek taśmą i zobaczę, czy wyskoczy jakieś info :)

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 12-01-2018, 11:52:35 »
Wygląda na to, że faktycznie coś tam jest. Dziwne, że w salonie twierdzili, że nic tam nie ma.
Zrobię sobie może test jakieś - zakleję znaczek taśmą i zobaczę, czy wyskoczy jakieś info :)
Z tego co czytam i obserwuje to w tych salonach to nie wiedza nic albo udaja ze nic nie wiedza bo taki maja przykaz
Chyba ze myslenie tak techniczne maja .. bo w znaczku nie ma nic tylko jest za i montowane w pasie przednim

« Ostatnia zmiana: 12-01-2018, 11:54:10 wysłana przez Rescars »

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #7 dnia: 12-01-2018, 12:03:08 »
Chyba ze myslenie tak techniczne maja .. bo w znaczku nie ma nic tylko jest za i montowane w pasie przednim
Wydaje mi się, że oni nie mają pojęcia, że coś tam jest, bo dopytywałem o to bardzo wnikliwie i gdyby wiedzieli, że coś jest za znaczkiem a nie w samym znaczku, to by powiedzieli. Oni natomiast powiedzieli coś w stylu "w znaczku nic nie ma bo to w razie stłuczki byłby koszt i, że takie bajery to mają tylko drogie fury" i powiedział gościu, że wszystkie czujniki / kamera itp znajdują się za szybą.
Dopytywałem czy jest pewien, bo czytałem na forum wiele razy, ale powiedział, że na forach to różne rzeczy piszą.
No i weź tu zaufaj fachowcom :/

Offline Rescars

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 12-01-2018, 12:13:12 »
Wydaje mi się, że oni nie mają pojęcia, że coś tam jest, bo dopytywałem o to bardzo wnikliwie i gdyby wiedzieli, że coś jest za znaczkiem a nie w samym znaczku, to by powiedzieli. Oni natomiast powiedzieli coś w stylu "w znaczku nic nie ma bo to w razie stłuczki byłby koszt i, że takie bajery to mają tylko drogie fury" i powiedział gościu, że wszystkie czujniki / kamera itp znajdują się za szybą.
Dopytywałem czy jest pewien, bo czytałem na forum wiele razy, ale powiedział, że na forach to różne rzeczy piszą.

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #9 dnia: 12-01-2018, 20:14:45 »
Jeśli jest aktywny tempomat to i za znaczkiem jest radar  :good:
Moja tośka w tej chwili spędza już trzecią noc w serwisie  :wallbash:
A zgłosiłem że jest problem z radarem kamerą oraz że dźwięki "pikania" czujników parktronika są za ciche a po montażu w serwisie haka przyczepy pozostały niedoróbki które muszą poprawić  <zalamka>
Miły pan serwisant powiedział że największy problem to radar i kamera bo z tego co wie systemy te trza zaktualizować bo jest jakiś błąd w oprogramowaniu.
No i aktualizują już dwa dni  :czerwona:

Offline arturp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 12-01-2018, 21:26:38 »
"Specjalisci" to jestesmy my bo sprawdzamy informacje u Toyoty i nie opowiadamy glupot nie wiedzac.
Tak na prawde to specjalista moze byc kazdy, tylko trzeba sie interesowac tematem, bo informacje sa dostepne.
Lexus IS 300h Executive - 01/2014 - 137000km | Lexus CT 200h Executive - 05/2015 - 98000km | Yaris II 1.33 - 05/2011 - 93000km

Offline Kmicic

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige+LED/TT2Go
« Odpowiedź #11 dnia: 13-01-2018, 14:26:52 »
Możesz podać namiary na tych "fachowców".  Lepiej omijać, tak wyszkolony personel.

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #12 dnia: 13-01-2018, 16:23:24 »
Lepiej omijać, tak wyszkolony personel.
To byli panowie wydający mi autko - nie wiem czym jeszcze tam się zajmują. Nie chciałbym robic antyreklamy firmie z powodu ludzi, którzy być może nie muszą się na tym znać. 
Ale jak z czymś podpadną w przyszłości, to nie będę już taki dyskretny.

Offline RoMario

• Toyot Leżący
  • *
    • Skorzęcin
« Odpowiedź #13 dnia: 16-01-2018, 11:16:37 »
Powiedzcie mi, jak działa ten PCS? Jest to raczej funkcja, którą ciężko sprawdzić w domowych warunkach i raczej lepiej, żeby się nigdy nie uaktywniła, ale na jakiej zasadzie to dokładnie działa? Auto samo zaczyna hamować, czy tylko zaczyna piszczeć i wyskakuje komunikat?
« Ostatnia zmiana: 16-01-2018, 11:31:17 wysłana przez RoMario »

Offline soulshakin

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 16-01-2018, 19:33:18 »
Najpierw zaczyna piszczeć i komunikat hamuj na wyświetlaczu i później chyba w razie braku reakcji sam hamuje, jednak tego drugiego etapu nie doświadczyłem. Czasami się aktywowało jak ktoś skręcał a ja nie zwalniałem bo wiedziałem że nie muszę lub jak coś wyjedzie z boku i szybko zbliżasz się do przeszkody.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 16-01-2018, 19:33:18 »