Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Auris 1.6 VVT-i 2007, problem z nawiewem i klimatronikiem  (Przeczytany 685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pan_edward

• Toyot Leżący
  • *
Witam wszystkich, przepraszam z góry jeśli coś opiszę niefachowo - jestem laikiem w tych sprawach - od jakiegoś czasu w mojej Toyocie pojawił się następujący problem: klimatyzacja działa tylko na LO (podobnie zwykły nawiew - wieje zimnym tylko na LO). Zwiększając temperaturę do 16.0*C nawiew / klima zaczyna grzać (bez różnicy potem czy ustawiona jest na 16, 17, 20 czy 22*C). Dodam, że specjaliści od klimatyzacji dwukrotnie sprawdzali szczelność klimatyzacji, jest ona nabita, wszystko jest pod względem mechanicznym według nich w porządku. Zwróciłem się z tym problemem do elektromechanika, który naprawiwszy błąd z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji (problem na łączeniu wtyczki) stwierdził jeszcze dwa błędy: obu czujników nasłonecznienia (uszkodziły się oba naraz?). Dodatkowo odkryliśmy, że silniczek otwierający wlot powietrza na LO jest całkowicie zamknięty (przy włączonej klimie) natomiast przy zwiększeniu temperatury do 16*C itd. robi jakby pełny obrót, a nawet więcej. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym lub wnioskując po opisie ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Offline bartoleqq

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Toyota Auris 1.6 VVT-i 2007, problem z nawiewem i klimatronikiem
« Odpowiedź #1 dnia: 23-01-2018, 23:25:05 »
A to nie jest dobrze? Skoro na zewnatrz jest 0 stopni,  a chcesz 16 w aucie to na poczatku musi grzac. Klima chłodzi w lecie(obniży temperature w aucie) ,  a w zimie bedzie ci grzala az osiagnie zadana temperature, dodatkowo osusza powietrze. Ustawiajac ma LO bedzie zawsze chlodzila minimalna temperatura jaka moze dac.

« Ostatnia zmiana: 23-01-2018, 23:28:58 wysłana przez bartoleqq »

Offline pan_edward

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 24-01-2018, 10:23:25 »
Dzięki za odzew. Jasne, wszystko rozumiem, z tym, że dzieje się to (grzanie) bez względu czy na klimatyzacji, czy też nie. Nie zauważam czegoś takiego, że grzanie ustaje w momencie osiągnięcia żądanej temperatury, niestety.

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 24-01-2018, 14:06:10 »
Bo samochód traci ciepło. Mi też grzeje cały czas jak i w zastępczym grzało caly czas a temperaturę osiągnąć właściwa to kilkanaście minut grzeje. Daj na auto i sprawdź czy będzie zwalniać

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 24-01-2018, 14:24:29 »
Zimą tak jest. Moim zdaniem wszystko jest ok

Offline pan_edward

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24-01-2018, 14:35:23 »
Ok, sprawdzę raz jeszcze dokładnie, czy na długiej trasie grzeje ciągle tak samo, czy to grzanie się zmniejsza.
Przy trybie auto zmniejsza siłę nawiewu - to już sprawdzałem, zobaczymy co z temperaturą odczuwalną.
Wrócę po sprawdzeniu, dzięki za odpowiedzi!

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #6 dnia: 24-01-2018, 14:41:24 »
stwierdził jeszcze dwa błędy: obu czujników nasłonecznienia (uszkodziły się oba naraz?).
czujniki nasłonecznienia sprawdza się przy zapewnieniu odpowiedniej ilości światła, inaczej sypie błędem

Offline pan_edward

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 24-01-2018, 15:33:19 »
Cytat: pan_edward w Wczoraj o 09:14:10
stwierdził jeszcze dwa błędy: obu czujników nasłonecznienia (uszkodziły się oba naraz?).
czujniki nasłonecznienia sprawdza się przy zapewnieniu odpowiedniej ilości światła, inaczej sypie błędem

To bardzo wartościowa informacja, dziękuję! Być może to właśnie jest przyczyną.
Mam nadzieję, że okaże się, że problem jest wyimaginowany przeze mnie, bo już wyjaśniła się sprawa czujników nasłonecznienia, a teraz ostatecznie zweryfikuję sprawę grzania podczas dłuższej trasy.

Offline Jarod84

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #8 dnia: 24-01-2018, 20:17:01 »
U mnie też jest dziwnie, jakiś czas temu nic nie ruszałem w klimatronicu i jeździłem na 19-21 stopni, teraz przy 17 stopniach jest za gorąco

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 25-01-2018, 02:06:44 »
Ale masz włączony tryb Auto czy tylko temperaturę ustawiona?

Offline pan_edward

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 13-02-2018, 16:30:43 »
Witam,

mieliście rację - wszystko jest w porządku.
Sprawdziłem to na dłuższej trasie - klima po osiągnięciu 16 przestaje grzać, dmucha już chłodem utrzymując pożądaną temperaturę. (tryb auto)
Ponadto nie grzeje już tak przy temperaturze powyżej 5*C, poniżej tej temperatury leci cieplejsze powietrze.
Cóż, okazuje się, że sprawdzają się stare słowa: trochę techniki i człowiek się gubi  :-)
Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam,
Paweł

Toyota Klub

« Odpowiedź #10 dnia: 13-02-2018, 16:30:43 »