Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Jakie żarówki do świateł mijania Camry hybrid 2007 rok  (Przeczytany 1428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
Do tej miałem zamontowane chińskie ksenony hid i świeciły całkiem fajnie. Padła mi jedna przetwornica i zastanawiam się nad zakupem normalnych żarówek. Czy żarówki led do tego auta by pasowały? Poniżej dwie propozycje. Co polecacie zamontować aby to fajnie wyglądało i dobrze świeciło?

http://allegro.pl/2x-osram-h11-led-set-zarowki-diodowe-12v-i6998066595.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_motoryzacja&ev_adgr=Motoryzacja&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMI8Pydhcjw2AIVQrYYCh2KxQtDEAQYAiABEgKODvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKTl7o3I8NgCFdOYGAoddecJCw

http://www.autoswiatla.pl/product-pol-5763-Swiatla-mijania-drogowe-LED-CREE-XML-3000-lumen-ow-H4-H7-H8-H9-H11-HB3-HB4.html

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Jakie żarówki do świateł mijania Camry hybrid 2007 rok
« Odpowiedź #1 dnia: 24-01-2018, 16:36:08 »
Po 1 czym barwa swiatła wyższa niż 3500K tym słabsze swiatło daje taka żarówka.
Po 2 zamontuj zwykłe żarówki Osram HB4 chyba są w oryginale.
Po 3 jazda na HID to same przykrości w postaci zabrania dowodu rej. + problem na przeglądzie + ewentualny proces. Znam sytuacje ,że kierowca który spowodował stłuczkę powiedział iż został oślepiony swiatłami i po przyjeździe policji na miejsce został sporządzony wniosek do sądu. Oczywiscie znajomy przegrał sprawę w sądzie bo miał zamontowane HIDY.... Także nie polecam i nie dość ,że miał rozdupcone auto to jeszcze ubezpieczyciel zażądał regresem zwrot za naprawę auta "poszkodowanego" ....
« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 16:38:39 wysłana przez iko01 »

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 24-01-2018, 17:30:56 »
Te hidy świeciły bardzo fajnie. Na przeglądzie światła były sprawdzane przyrządem i było wszystko dobrze więc na pewno nikogo nie oślepiałem. Przez 2,5 roku jazdy z takim oświetleniem policja też mnie nie zatrzymała, a miałem zamontowane żarniki 6000 K. Wiem, że jest to nielegalne i pomimo tego, że bardzo dobrze świeciły to z nich rezygnuję. Rozumiem, że montaż żarówek led też jest zakazany tak samo jak hidów w samochodach do tego nieprzystosowanych?

Te też dają fajne światło ale mają krótką żywotność.
http://allegro.pl/zarowki-osram-h11-cool-blue-intense-xenonlook-4200-i6703351223.html

Czy żarówki o podwyższonej mocy tak jak ta wyżej bardziej wypalają gniazda reflektorów?

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 24-01-2018, 19:37:17 »

Ta żarówka wyżej to standardowa żarówka 55W - większej mocy sa 70W i 100W i te fakt wypalają odbłyśnik i sam klosz lampy.

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 30-01-2018, 12:12:19 »
Założyłem oryginalne żarówki świateł mijania, które woziłem w bagażniku i powiem szczerze, że widoczność jest na nich masakryczna. Być może gdybym poprzednio nie jeździł na Hid - ach to pewnie by mnie to tak nie raziło. Już nie mówiąc o wyglądzie samochodu. Po głębszej analizie tematu dokonałem wyboru i pomimo wszystkich konsekwencji postanowiłem, że chcę dobrze widzieć, a przez to czuć się bezpieczniej na drodze i nie stwarzać również zagrożenia dla innych. Oczywiście nie ma mowy abym kogokolwiek oślepiał. Zaraz po zakupie jadę na sprawdzenie świateł. Oczywiście samochód nie spełnia wymogów technicznych czyli nie ma spryskiwaczy reflektorów ani samopoziomowania świateł. Samopoziomowanie i tak nie działa dobrze, a same spryskiwacze reflektorów bez wycieraczek moim zadaniem jeszcze pogarszają sytuację. Wystarczy spryskać przednią szybę bez użycia wycieraczek, a w efekcie mamy tylko pochlapaną szybę. Nie mówiąc już o przyschniętych robalach do kloszy lamp. Oślepiają ci co mają źle ustawione światła niezależnie czy mają "normalne" żarówki czy też coś innego typu Hid czy żarówki led. Hid-ów już nie chcę. Natomiast kupować żarówki "normalne" z podwyższoną mocą typu OSRAM Night Breaker Unlimited +110% za ponad 100 zł i wymieniać co roku nie ma sensu. Wczoraj zamówiłem żarówki led na diodach Philipsa z 2 letnią gwarancją.  Wieczorem akurat był podjęty temat tych właśnie żarówek w programie TVN Turbo 101 napraw 5: odc. 6 Duda akurat robił test tych żarówek co zamówiłem. Polecam obejrzenie. Pozdrawiam

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 30-01-2018, 17:03:00 »
Spryskiwacze reflektorów mają "troche" większe ciśnienie niż spryskiwacze szyby. To tak jak porównać mycie auta polewajac woda z wiaderka z myjnia ciśnieniowa.

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 31-01-2018, 13:21:36 »
Spryskiwacze reflektorów mają "troche" większe ciśnienie niż spryskiwacze szyby. To tak jak porównać mycie auta polewajac woda z wiaderka z myjnia ciśnieniowa.

Lubię to!
3VZ.pl  części, poliuretany, układy hamulcowe, przewody w oplocie, naprawy, poprawki, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.ht

Offline TT2002

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 04-02-2018, 10:35:06 »
Te hidy świeciły bardzo fajnie. Na przeglądzie światła były sprawdzane przyrządem i było wszystko dobrze więc na pewno nikogo nie oślepiałem. Przez 2,5 roku jazdy z takim oświetleniem policja też mnie nie zatrzymała, a miałem zamontowane żarniki 6000 K. Wiem, że jest to nielegalne i pomimo tego, że bardzo dobrze świeciły to z nich rezygnuję. Rozumiem, że montaż żarówek led też jest zakazany tak samo jak hidów w samochodach do tego nieprzystosowanych?

Te też dają fajne światło ale mają krótką żywotność.
http://allegro.pl/zarowki-osram-h11-cool-blue-intense-xenonlook-4200-i6703351223.html

Czy żarówki o podwyższonej mocy tak jak ta wyżej bardziej wypalają gniazda reflektorów?

Ja używam te żarówki w każdej Toyocie i nie wyobrażam sobie innych. Rok spokojnie chodzą.

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 05-02-2018, 13:22:37 »
Już po jestem po zmianie żarówek na led. Zamawiałem na diodach Philipsa tego typu: http://allegro.pl/led-h11-6000k-einparts-luxeon-zes-philips-canbus-i7159483124.html
a przysłano mi na diodach Osram takie: http://allegro.pl/zestaw-platinium-h11-led-osram-set-12v-24v-ls011-i7031369312.html
Te, które mi przysłano na diodach Osram mają gorsze parametry: kolor 5700K, 5000lm na zestaw, a na diodach Philipsa mają: kolor 6000K, 8000lm na zestaw.
Natomiast z zasięgniętych informacji firma M-tech ma podobno lepsze jakościowo produkty niż firma Einparts. Żarówki zamontowałem i wypróbowałem. Oczywiście widoczność w nocy w porównaniu z oryginalnymi żarówkami jest dużo lepsza i samochód prezentuje się lepiej :). Diagnosta na Stacji Kontroli Pojazdów stwierdził, że linia odcięcia jest idealna.
Wymienię jeszcze żarówki świateł dziennych. W związku z tym, że żarówki te obsługują również światła długie więc nie ma możliwości wymiany na led. W tym przypadku będzie OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED HB3. Pozdrawiam

Offline artek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 16-02-2018, 19:56:32 »
Cześć Piotr,
Ja też bym chciał lepsze światła w mojej camry ale boję się tylko dwóch rzeczy - kontroli drogowej poza granicami PL (często zdarza mi się wyjeżdżać) i tego o czym pisał ktoś wcześniej, że przy ewentualnej stłuczce ktoś mógłby zrzucić na Ciebie winę z powodu nieodpowiedniego oświetlenia?!?
Póki co kupiłem dzisiaj żarówki Osram Night Breaker. Szału nie ma, ale za to jeżdżąc niczego się nie obawiam.. chociaż przyznam że z chęcią kupiłbym to samo co Ty.
Z której części PL jesteś? Jestem ciekaw jak to świeci po zmroku. Może nagrasz jakiś filmik??

Pozdro,
Artek

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 21-02-2018, 12:54:46 »
Ja jestem z woj. kujawsko - pomorskiego. Miejscowość Radziejów. Film z za szyby to ciężko nagrać, ale mógłbym założyć do jednej lampy żarówkę oryginalną, a w drugiej pozostawić ledową i zrobić zdjęcie jak te światła wyglądają na ścianie. Czy jest różnica. Tylko jak tu się wstawia zdjęcia?

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 21-02-2018, 15:14:52 »
Tylko jak tu się wstawia zdjęcia?

Najlepiej przez imgur.
3VZ.pl  części, poliuretany, układy hamulcowe, przewody w oplocie, naprawy, poprawki, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.ht

Offline artek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 21-02-2018, 18:49:21 »
Piotr,
Zapomniałem jeszcze zapytać o jedno - powyżej napisałeś że:
"Wymienię jeszcze żarówki świateł dziennych. W związku z tym, że żarówki te obsługują również światła długie więc nie ma możliwości wymiany na led."
Ja myślałem, że te światła służą jako postojówki i długie - co prawda mam wersję LE, silnik 2.4 ale chyba lampy są takie same??

Offline Piotr.

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 21-02-2018, 18:52:17 »
W prawym reflektorze oryginalna żarówka.

« Ostatnia zmiana: 21-02-2018, 19:02:57 wysłana przez Piotr. »

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 21-02-2018, 18:52:17 »