Autor Wątek: Przeglądy gwarancyjne Toyoty  (Przeczytany 72701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek 1957

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« dnia: 25-01-2018, 08:53:20 »
Zbliża się roczek Toyoty i 15000km, a więc pora na przegląd. Jako, że w rodzinie posiadamy dwie Toyoty żona Aygo, ja Chr-a(1.2)w tym samym okresie kupione to i dla obu przegląd. Do sedna,
wystąpiłem do Toyota Polska z prośbą o zakres i cenę przeglądu dla obu aut i tu moje zdziwienie zakres przeglądu taki sam dla Aygo i Chr-a, a w cenie różnica Aygo 620zł, Chr-ka 850zł.
Powtórna prośba do Toyoty Polska o sensowne wyjaśnienie tej różnicy, mijają dwa dni brak odpowiedzi na proste pytanie.
Drogą dedukcji i głębokich przemyśleń, nie przespanych nocy itp itd doszedłem do następującego wniosku:
Aygo ma koła mocowane na cztery śruby, a Chr-ka na pięć, należy odkręcić w drugim przypadku cztery więcej
Aygo do silnika 2,8l oleju, a Chr-ka 3,9l oleju.
I tu wychodzi cała różnica odkręcenie czterech śrub, litr oleju i jego wlanie to właśnie koszt 230zł.
Na forum znalazłem jeszcze post kolegi RafalWawa (z dnia 09.01.2018r), którego fragment pozwolę sobie zacytować:
"Z kosztów "rocznicowych" - pakiet ubezpieczeń 2100, przegląd - 1296zł:
707,25 - przegląd
6,80 - uszczelka korka
47,26 - filtr oleju
15,45 bateria do karty zabezpieczającej komp
109,11 - nowy filtr kabinowy
310,89 - olej 0W20
7,15 dolewka płynu chłodniczego 0,2 litra
90,25 - aktualizacja nawigacji ( nie chcialo mi się samemu robić)"
Pozdrawiam Zacne Koleżanki i Kolegów i prośba o opinie Was też tak rzeźbią w autoryzowanych serwisach

Offline Stopiw Garage

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #1 dnia: 25-01-2018, 17:39:44 »
nie chciał bym siac fermentu musze dokopac się do przepisów ale z tego co wiem na dzień dzisiejszy nie ma obowiązku robienia wymian olejów i innych przeglądów w aso i nie może to skutkować utratą gwarancji ,z drugiej strony aso żyją z przegladów i napraw a nie z sprzedawanych aut ,ale podkreślam musze zweryfikowac te informacje bo mam klientów jeepami na warsztacie co u nas wymieniają płyny a auta jeszcze sa na gwarancji
CHR 1,8 Hybrid ,dynamic,tech,led,vip,jedyny słuszny Bluuuuu

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #2 dnia: 25-01-2018, 17:44:31 »
To mi się natomiast o oczy/uszy obiło, że przeglądy owszem - trzeba robić (nie wiem jaki zakres), ale nie musi to koniecznie być ASO. Może to chyba być byle Pan Mietek, ale jego warsztat musi spełniać jakieś tam warunki... nie pamiętam jakie, ale nie musi być autoryzowanym serwisem danej marki chyba.

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #3 dnia: 25-01-2018, 17:48:24 »
Zbliża się roczek Toyoty i 15000km, a więc pora na przegląd. Jako, że w rodzinie posiadamy dwie Toyoty żona Aygo, ja Chr-a(1.2)w tym samym okresie kupione to i dla obu przegląd. Do sedna,
wystąpiłem do Toyota Polska z prośbą o zakres i cenę przeglądu dla obu aut i tu moje zdziwienie zakres przeglądu taki sam dla Aygo i Chr-a, a w cenie różnica Aygo 620zł, Chr-ka 850zł.
....
Mnie też czeka za tydzień rocznicowy przegląd w Corolli. Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć telefonicznie, to ma mnie kosztować 970 zł. Co w tej kwocie będzie się zawierało, napiszę za tydzień.

Offline Stopiw Garage

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #4 dnia: 25-01-2018, 17:49:11 »
no ja wbijam im w książki przeglądów wykonanie serwisu ,podaje jakie oleje jakie filtry i wsio
CHR 1,8 Hybrid ,dynamic,tech,led,vip,jedyny słuszny Bluuuuu

Offline Stopiw Garage

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
CHR 1,8 Hybrid ,dynamic,tech,led,vip,jedyny słuszny Bluuuuu

Offline Emigracja

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #6 dnia: 25-01-2018, 18:42:50 »
Informuję że serwisowanie poza ASO (mówimy o hybrydach ) nie może odbywać się poza ASO  ponieważ jak na razie to tylko one mają uprawnienia  i mogą obsługiwać samochody powyżej 1kW .
Takie są przepisy i żeby się nikt nie zdziwił jak mu zabiorą gwarancję.
Pewno jakiś pan Jasio może sobie pogrzebać ale robi to na wyłączną odpowiedzialność  właściciela !!!!!

Offline Marek 1957

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #7 dnia: 25-01-2018, 18:56:08 »
Wszystko co piszecie koledzy jest prawdą, tylko w tej chwili nie jest już prowadzona dokumentacja papierowa tylko komputerowa, jak w takim razie udowodnić w serwisie wykonanie należyte przeglądu, a w przypadku usterki auta bujanie się po sądach zajmie lata i pochłonie krocie.
Zamiarem mojego postu było zwrócenie użytkownikom forum uwagi na  absurdalne ceny obowiązujące w serwisach jest to nadal monopol, podałem przykład Aygo i Chr-ki, a można to zrobić dla innych modeli.
Jak pisałem na początku zakres przeglądu jest  dla obu modeli taki sam, materiały eksploatacyjne większy koszt o litr oleju w sieci - sklepie Toyoty to koszt około 75zł, na pytanie do Toyoty Polska o sensowne wytłumaczenie różnicy 230zł nie otrzymałem odpowiedzi. Z serwisów autoryzowanych jesteśmy zmuszeni korzystać żeby nie stracić gwarancji.
Dla przykładu pierwszy serwis Skody Rapid 1,6d po 30000 km kosztuje z materiałami eksploatacyjnym około 600zł

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #8 dnia: 25-01-2018, 20:55:39 »
Nie wiem jak to jest akurat z hybrydami (teoretycznie - nie widzę przeciwwskazań by nieautoryzowany warsztat miał elektryka z SEP do 1kV) - ale jest kwestia - czy to się tak naprawdę kalkuluje?
Przegląd gwarancyjny poza ASO musi być wykonany zgodnie z zaleceniami producenta i w oparciu o materiały producenta. I teraz - jak to udowodnić? ASO - przez domniemanie zachowuje te wymagania, a inni?
Tak jak wspomniano - nikt już dziś nie bazuje na podstemplowanej książce gwarancyjnej, tylko na danych komputerowych, a do tych nie-ASO dostępu nie ma.
Potem Toyota cofa gwarancję (zwłaszcza jak coś poważnego sie stanie i np faktycznie mogło to mieć związek z nieprawidłowym przeglądem - np problem w dolocie silnika) i... trzeba płącić z włąsnej kieszeni a ew potem się procesować ( co trwa i kosztuje, a wynik niepewny, bo nie-ASO mogło popełnić błąd). A do tego - pamiętaj że Toyota też ma prawników...
W moim przekonaniu te kilkaset zł nie jest warte ryzyka, ale .. każdy podejmuje decyzję  na własną rękę.

Leśny_skoczek

  • Gość
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #9 dnia: 26-01-2018, 12:19:25 »
W trójmieście mamy dwa różne ASO do Toyoty, w pierwszym krzyknęli za pierwszy serwis 900zł a drugim 750zł ze wszystkim. Co ciekawe kupiłem auto u tego co mają droższe przeglądy i poinformowałem ich, że konkurencja robi przegląd za 250zł to zeszli z ceną do 769zł plus można zrobić z własnym olejem i wychodzi poniżej 500zł. Z tego co mówili CHR 1.2T bierze 4.7l oleju ja kupiłem Mobile 1 Fuel efficiency 0w20 za 180zł z przesyłką wyszło. Za rok robię ostatni przegląd w ASO a później będę sobie sam serwisował.
Pamiętajcie by dolać płynu do spryskiwaczy bo za to was też skasują.

Offline fazibazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #10 dnia: 26-01-2018, 13:31:54 »
Leśny, który to ten tańszy bez targowania?  :o
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Leśny_skoczek

  • Gość
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #11 dnia: 26-01-2018, 14:08:59 »
Po targowaniu zeszli z 900zl do 769zl, z tymi co oferują za 750zł nie tagowałem się już. Zrobię tam gdzie kupiłem auto. Można jeszcze taniej zrobić serwis bo ja kupiłem dość drogi olej ale wydaje mi się, że to jest właśnie taki olej jak leje Toyota

Offline Marek 1957

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #12 dnia: 26-01-2018, 14:51:20 »
Kolego Leśny wg danych producenta (instrukcja obsługi) olej silnikowy z filtrem (silnik1.2) 3,9l; 4,7 jak piszesz to chyba do hybrydy 1.8l. Pozdrawiam

Offline fazibazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #13 dnia: 26-01-2018, 15:47:57 »
Po targowaniu zeszli z 900zl do 769zl, z tymi co oferują za 750zł nie tagowałem się już. Zrobię tam gdzie kupiłem auto. Można jeszcze taniej zrobić serwis bo ja kupiłem dość drogi olej ale wydaje mi się, że to jest właśnie taki olej jak leje Toyota

Nadal nie wiem. Carter czy Walder?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Leśny_skoczek

  • Gość
Odp: Przeglądy gwarancyjne Toyoty
« Odpowiedź #14 dnia: 26-01-2018, 21:50:22 »
Carter 750zl, Walder 900zl
To zostanie mi 1l na przyszly rok. Wiec olej dobrej jakości do 1.2 można kupić za 150zl


 

Beesafe.pl