Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Corolla 1.4 97KM 2005  (Przeczytany 223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seba4109

• Prawie Toyot
Toyota Corolla 1.4 97KM 2005
« dnia: 26-01-2018, 18:34:16 »
Witam wszystkich.

Jak łatwo zauważyć jestem nowy na forum, a to dlatego, że postanowiłem sprzedać moją Corollę. Robię to niechętnie, ponieważ auto jest idealne, ale mam fundusze na zmianę auta i chciałbym kupić coś szybszego.

Ale przejdźmy do sedna sprawy. Corolla (wersja 3-drzwiowa) jest u mnie od 2014 roku, wcześniej jeździła (od 2005 r.) po niemieckich drogach, ale sprowadził ją mój znajomy. Wiele się tam nie najeździła, ponieważ przyjechała do mnie z przebiegiem ledwo 66 tysięcy. Od momentu kiedy jest u mnie, wymieniałem olej i filtry co roku oraz raz klocki hamulcowe. Przez okres 4 lat, zrobiłem jedynie 23 tyś. km (aktualny przebieg- 89000km), ponieważ służy mi głównie na dojazdy na uczelnię. 

Nie miałem żadnej stłuczki, kolizji ani wypadku.
Jedynie moje początki z tym autem był troche przykre, ponieważ za bardzo uwierzyłem swojemu koledze (który mówił mi ile moge cofnąć) na słowo i przypłaciłem to 4 ryskami, która jest jedna na drugiej na tylnym zderzaku po lewej stronie (wstawie zdjecia, będzie to widoczne). Z innych mankamentów (które mi nie przeszkadzały) na karoserii, może być jedna rysa na lewych drzwiach od pasażera- ale historii jej nie znam, ponieważ była już ona jak auto przyjechało do mnie z Niemiec.  Na dachu są ryski na kształt kółek, wiec wnioskuję, że ktoś myjąć auto nie zauważył, że podeszło mu coś pod materiał i zatoczył dwa/trzy kółka robiąc ten defekt.
Jest jedno miejsce, które było malowane (w Niemczech), a mianowicie przy szybie od strony pasażera po lewej stronie z tyłu, nie wiem dlaczego/po co/na co, ale szyba jest cała, nie była wymieniana. I prawdopodobnie zderzak przedni po lewej albo prawej stronie, już nie pamiętam, ale tego nie jestem pewny, tylko tak mi się wydaje, ponieważ pod palacami czuć inną chropowatość/konsystencję lakieru.
Z takich mankamentów to chyba tyle.
Rdzy nigdzie nie widać, żadnych oznaków tak samo. Jest to wersja europejska Corolli, a podobno te wersje mają bardziej trwałą blachę.
Wnętrze zadbane, dbałem o auto nie traktowałem tego samochodu jako przejściowe auto, ale tak jakby miało mi służyć do końca jego żywotu (albo mojego). Na gałce od zmiany biegów zdarło się w 1/3 sreberko na cyferkach.
Klimatyzacja śmiga.
Wszystko śmiga..
Nie wiem co mógłym więcej napisać o tym samochodzie. Zależy mi tylko, żeby trafiła w dobre ręce, ponieważ sentymentalnie przywiązałem sie do tego auta i szkoda będzie mi go sprzedawać, ale jestem młody i póki mam jako tako fundusze na zmiane samochodu, to chętnie to uczynię.

Udostępniłem to auto na olx oraz sprzedajemy, ale nie rozpisałem sie tam tak jak tutaj, ponieważ prawdziwy znawca doceni fenomen corolli i jak ktoś będzie zainteresowany to się odezwie.

https://www.olx.pl/oferta/toyota-corolla-1-4-97-km-CID5-IDryMOX.html

Tak jak w ogłoszeniu, auto wyceniłem na 17500- ze względu na przebieg jak i stan techniczny. Niedawno byłem u mechanika (bo planowałem podciągnąc linkę w ręcznym, ale jak się mocniej zaciągnie to świetnie trzyma) i powiedział mi, że na tym zawieszeniu pojeżdże jeszcze spokojnie 5 lat.
Cena do rozsądnej negocjacji.

Offline seba4109

• Prawie Toyot
Odp: Toyota Corolla 1.4 97KM 2005
« Odpowiedź #1 dnia: 06-02-2018, 02:37:47 »
Dalej aktualne. Nowa cena, bo poprzednia chyba za wysoka i zero odzewu :D dla chetnych podam ogloszenie na olx

Toyota Klub

Odp: Toyota Corolla 1.4 97KM 2005
« Odpowiedź #1 dnia: 06-02-2018, 02:37:47 »