Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Funkcja Auto we wlaczniku świateł Auris II  (Przeczytany 6916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tikal

• Toyot Leżący
  • *
Funkcja Auto we wlaczniku świateł Auris II
« dnia: 27-01-2018, 22:04:32 »
Brakuje mi tego w moim auris muszę ciągle sam włączać światła
Czy samo zainstalowanie włącznika z funkcją Auto wystarczy czy trzeba dodatkowo w serwisie włączyć te funkcje
czy trzeba coś dodatkowo?

Jak kto może opiac jak to funkcjonuje ?
Włącza samo światła mijnia czy tez da się drogowe tym włączyć ?

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Funkcja Auto we wlaczniku świateł Auris II
« Odpowiedź #1 dnia: 28-01-2018, 02:32:00 »
Drogowe włączasz sam  zawsze, chyba, że masz taką opcję wyposażenia, że same się właczają. Musi być kamera na szybie do rozpoznawania światła. Jak nie doposażyli Ci Auriski (tak jak mnie) w automatyczne włączanie świateł, to dejse z tym spokój, i hebluj ją ręcznie

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 28-01-2018, 10:42:37 »
Załóż ledy w kierunkowskazach i po problemie albo włącz w ASO by po odpaleniu silnika światła się załączały. Na pewno nie wsadzili Ci czujnika światła skoro nie masz manetki. Musiałbyś ściągać całą deskę rozdzielczą i kolumnę kierownicy. Żeby wiązki poprowadzić.

Offline Tikal

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28-01-2018, 15:13:22 »
Doczytałem w internecie że oprocz manetki potrzeba jeszcze
SENSOR, AUTOMATIC LIGHT CONTROL.
O nr 89121-12010
Kabel do niego jest niby za licznikiem

U mnie go w aucie nie ma
Na desce przy nawiewach na szybe po stronie pasażera jest sensor naslonecznienia od kliny a po stronie kierowcy powinien byc wlasnie ten brakujacy sensor - u mnie go nie ma

Ciekawi mnie tylko czy po zainstalowaniu manetki i sensora zacznie to działać

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 28-01-2018, 17:27:02 »
Sensor jest musowy, manetka współpracująca razem z nim też. Pytanie jak rozwiązana jest kwestia świateł i czy czasami czegoś jeszcze nie brakuje. Bo standardowo byłoby to zbyt łatwe. Jak ja próbowałem w I to komputer okazał się nie do przeskoczenia i nikt mu nie dał rade więc odpuściem. Szkoda kasy i czasu

Offline Tikal

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2018, 18:21:13 »
A serwis po instalacji może kompa odpali ?

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01-2018, 18:26:24 »
Nie wierz w cuda... Albo za srogą opłatą albo wymiana komputera bo nie obsługuje i jesteś na lodzie

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany

Offline marcin8007

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 29-01-2018, 08:27:26 »
W każdym ASO mają w ofercie automatyczny włącznik świateł do Aurisa. Wiem bo sam kiedyś w tym temacie się dowiadywałem. Niestety nie w każdym ASO sami o tym wiedzą. Np. w moim dowiedzieli się o tym ode mnie, a ja uzyskałem tę wiedzę w ASO w innym mieście. Całość razem z montażem w ASO to koszt 400-450 zł (więc raczej niewiele jak na ASO). Montują czujnik na szybie i podłączają się do manetki. Ponoć (bo w żadnym samochodzie fizycznie tego nie widziałem) po zamontowaniu manetka cały czas jest w pozycji włączonych świateł. Jedyny minus o jakim słyszałem to czasem przy brudnej szybie automat załącza światła w dzień (ale to że włączy niepotrzebnie nie jest zbyt dużym problemem, gorzej gdyby nie włączał jak się ściemnia).

Offline Tikal

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 29-01-2018, 13:29:45 »
To w sumie spróbuje ogarnąć temat

Czujnik  dorwałem za 52zł - pasuje od Camry, jest taki sam (Auris 89121-12010, Camry 89121-21020)
włącznik/manetka 64zł
w sumie niedrogo

zobaczymy jak zainstaluje czy zadziała samo czy serwis będzie musiał coś z oprogramowaniem zrobić

opiszę to po instalacji

Offline SZYMQ

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 29-01-2018, 15:16:27 »
Banalna rzecz do zrobienia zajmuje 5 min  <taniec> :D

POZDRAWIAM SZYMQ

PS. jak już kupujecie manetkę to kupujcie manetkę z opcją halogeny  tak ma dobra rada ;) bo wiązka powinna być od halogenów u mnie była (Auris II 14r)
wiec będą wam potrzebne halogeny i przekaźnik który jest za radiem/licznikiem ( nie pamiętam już ) i potem zostaje wam się cieszyć halogenami i ze macie w portfelu 3K :)
« Ostatnia zmiana: 29-01-2018, 15:25:27 wysłana przez SZYMQ »

Offline odyso

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris II 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #11 dnia: 29-01-2018, 17:56:45 »
Czy miałeś wiązki z wszystkimi kablami,że tylko wpiąć, czy konieczne sztukowanie?
Czy do wymiany manetki trzeba ściągać kierownicę?

Offline SZYMQ

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 30-01-2018, 23:08:06 »
Czy miałeś wiązki z wszystkimi kablami,że tylko wpiąć, czy konieczne sztukowanie?
Czy do wymiany manetki trzeba ściągać kierownicę?
Wtyczkę tą co pokazałem na obrazku powyżej byłą tylko trzeba dorobić trzy kable i dobrze jest kupić czujnik zmierzchu z wtyczką
jak pamiętam to trzeba ściągać kierownicę i poduszkę
jak się podłączy już czujnik to w radio pojawia się dodatkowa opcja w opcjach auta

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #13 dnia: 30-01-2018, 23:12:13 »
Ale mamy złote rączki na forum. A ja dziś siedziałem 2 godziny jak cep za samochodem żeby rozgryźć jakim sposobem mogę wymienić lampki na ledy od rejestracji. Później zajęło to jakieś 3 minuty jak opanowałem zasadę działania (co prawda durną)

Offline Tikal

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 31-01-2018, 07:52:19 »
Wtyczkę tą co pokazałem na obrazku powyżej byłą tylko trzeba dorobić trzy kable i dobrze jest kupić czujnik zmierzchu z wtyczką

Czujnik mam właśnie  z wtyczką ale powiedz mi  gdzie jest ta kostka do której się wpoiłeś abym za dużo nie szukał i nie rozbierał

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 31-01-2018, 07:52:19 »