Autor Wątek: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia  (Przeczytany 30827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« dnia: 28-01-2018, 12:50:01 »
Witam,
jakiś czas temu ktoś mi strzelił na ruchliwej drodze kamykiem i mam małe pęknięcie na przedniej szybie, tuż nad hologramem z nr rejestracyjnym. Mam poniższy wariant ubezpieczenia  OC+AC(wariant serwisowy)+NW+Asistans+ubezpieczenie szyb w MTU (grupa ergo hestia). Jak na razie wszystkie szyby w autku oryginalne. Planowałem wymienić sobie szybę z ubezpieczenia szyb, ale tutaj dają mi zamiennik. Czy szyba od Pilkington będzie warta wstawienia? Ktoś mi kiedyś powiedział, że Pilkington dostarcza szyby oryginalne do Toyoty, a serwisant w ASO przy jakiejś okazji powiedział, że jest różnica pomiędzy szybą wstawianą w ASO, a taką Pilkingtonową na wolnym rynku.
Co o tym sądzicie?
Jak to rozegrać by nie wyjść jak Zabłocki na mydle?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 28-01-2018, 12:52:33 »
Niestety ubezpieczalnie zazwyczaj dają zamienniki jako szyba przednia. Co wiadome już nie będzie tak ciche jak oryginał. Nie wiem czy nie lepiej rozglądnąć się na allegro za oryginałem aniżeli dawać podróbkę. Musisz mieć świadomość że będzie głośniej (a już w Aurisie i tak jest).
bo zamiennik kosztuje 300zł za nówkę a oryginał za niecałe 500 za używkę. Może warto naprawić jeśli szkoda nie jest duża i cieszyć się nadal oryginałem a kasę wziąć z ubezpieczenia jeśli masz ochrone zniżek? Ja tak postąpiłem. Zalepili dziurkę i odprysk że jest widoczny na idealnie czystej szybie dopiero jak się przypatrzysz a w widoczności nie przeszkadza bo jest po stronie pasażera. 
« Ostatnia zmiana: 28-01-2018, 12:56:35 wysłana przez Stivo »

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 28-01-2018, 13:23:17 »
byle jakiej szyby bym nie rozważał. Ale Pilkington jak napisałem wcześniej to jest niby jakąś marką. W odniesieniu właśnie do tego dostawcy rozważam. Pytanie czy ktoś miał wcześniej z nią do czynienia. I czy w tym przypadku też będzie taki skok jak przy innych "noname". Pęknięcie u mnie ma jak na razie około 1cm
« Ostatnia zmiana: 28-01-2018, 13:25:07 wysłana przez vagon1 »
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 28-01-2018, 13:33:49 »
A jaką masz pewność że dostaniesz właśnie ten zamiennik a nie taki jaki będą mieli? Mi też początkowo mówili że oryginał ma być później okazał się niby super zamiennik który nie różni się niczym z oryginałem. Przecież ASO nie powinno oszczędzać skoro części miały być oryginalne a chcą wcisnąć coś innego. Niech Ci dadzą specyfikację szyby i porównasz sobie z oryginałem ;)
« Ostatnia zmiana: 28-01-2018, 13:36:38 wysłana przez Stivo »

Offline Jakub.S83

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 28-01-2018, 13:46:37 »
byle jakiej szyby bym nie rozważał. Ale Pilkington jak napisałem wcześniej to jest niby jakąś marką. W odniesieniu właśnie do tego dostawcy rozważam. Pytanie czy ktoś miał wcześniej z nią do czynienia. I czy w tym przypadku też będzie taki skok jak przy innych "noname". Pęknięcie u mnie ma jak na razie około 1cm

Tu nie chodzi o samego Pilkingtona bo to bdb producent i robi szyby do wielu marek na pierwszy montaż.
Mechanik z ASO miał rację. Nawet jeśli Pilkington robi dla Toyoty szyby to zapomnij, że dostaniesz szybę o tej samej jakości w sklepie.
Kontrola jakości wygląda tak, że:
Najlepsze produkty idą na pierwszy montaż - muszą spełniać wiele wymogów producenta. Następna partia idzie do ASO - mają trochę mniejsze wymogi. Kolejna selekcja trafia na rynek jako zamiennik nawet pod marką Producenta części (są sprzedawane poza ASO). "Odpady produkcyjne" ale takie, których norma mieści się jeszcze w zainteresowaniu klienta są sprzedawane w sieciówkach motoryzacyjnych. Pozostałe przetop i od nowa.
Tak jest z każdą częścią.

Różnica ceny części też się nie bierze z kosmosu. Jeśli Producent/ASO nie przyjmie towaru ze względu na niespełnienie norm jakości, to albo sprzedają po kosztach albo śmietnik.
Wiele osób zastanawia się dlaczego fabryczny aku wytrzymał 5-7 lat a potem kupił zamiennik i po 2 latach nadaje się do koszta ;)
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2018, 13:50:45 »
Skoro wymiana odbywa się w ASO to powinni założyć oryginalną z logiem Toyota a nie Pilginkton. Nie widzę innej możliwości żebym każdą szybę w samochodzie miał z innej firmy. Czy to jak wyżej czy nordglas czy ta na A która też daje Hondzie. Dziwnę że po większym wypadku dostajesz w aso jednak ooryginalną a nie podróbkę. Zbij ją doszczętnie, zadzwoń po asistant z ASO na wymiane bezgotówkową na częściach orgyinalnych jeśli masz tak skonstruowaną umowę i nie ma siły żeby inną wsadzili chyba nie? 

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01-2018, 14:25:47 »
Zajrzałem w polisę i mam ujęte dokładnie przy samym AC - wariant warsztatowy, na oryginalnych częściach
jeśli chodzi o oznaczenia zamienników to znalazłem coś takiego
https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/czesci-oryginalne-zamienniki-odszkodowanie-oc/
na stronie Pilkington jest napisane
https://www.markoweszyby.pl/wymiana-szyb-z-ubezpieczenia.html
mam do nich w Poznaniu parę km to podjadę i się zapytam czy ich część to OEM czy OEQ - jak to wygląda

swoją drogą na stronie widać "Wykonujemy bezgotówkową wymianę i naprawę szyb z Ubezpieczenia Szyb i Ubezpieczenia Auto Casco AC "
dopytam się swojego ubezpieczyciela jak te oryginalne części realizuje skoro tu chyba wymienia z AC...

mam ochronę zniżek, ale też gdzieś mam z tyłu głowy zrobienie tylnego zderzaka bo poprzedni właściciel wycofał z znak drogowy i jest lekki zgniot
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Jakub.S83

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 28-01-2018, 14:36:28 »

mam ochronę zniżek, ale też gdzieś mam z tyłu głowy zrobienie tylnego zderzaka bo poprzedni właściciel wycofał z znak drogowy i jest lekki zgniot

Jeśli zgłosiłbyś jedno i drugie to policzyliby jako dwie szkody.
Ubezpieczenie zniżek dobra rzecz - minus taki, że działa tylko u ubezpieczyciela, u którego masz polisę więc będziesz z nim poniekąd związany. Każdy inny będzie widział szkodę w systemie zgłoszeń.
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 29-01-2018, 10:51:27 »
Ja mam szyby AGC, z logo toyota, myślałem, że tylko tej firmy się trzymają

Offline maciek_id

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 29-01-2018, 14:09:27 »
Rok temu wymieniałem przednią szybę w swoim Aurisie. Na szcześcię kilka miesięcy wcześniej przedłużałem polisę i dorzuciłem opcję ubezpieczenia szyb za jakieś kilka złotych. Jestem bardzo zadowolony z likwidacji tej szkody. Po zgłoszeniu szkody mogłem umówić się na wymianę szyby już następnego dnia. Do wyboru były szyby dwóch producentów - Nordglass i Pilkington i to mnie wyraźnie pytano która ma być zamontowana. Oczywiście wybrałem Pilkington. Koszt szyby z wymianą to około 700 PLN. Moja umowa ubezpieczenia szyb jest tak skonstruowana, że pokrywam 10% kosztów naprawy. Zapłaciłem więc 70 PLN. Co ważne, ubezpieczenie szyb jest oddzielnym pakietem, niezwiązanym z AC, więc nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek utracie zniżek. Nawet składka na samo ubezpieczenie szyb nie wzrosła po tej szkodzie. Co do samej szyby - nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w stosunku do oryginału. Również wyciszenie jest jak dla mnie takie samo jak w oryginale.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2018, 14:11:30 wysłana przez maciek_id »

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 29-01-2018, 16:15:24 »
Ja jestem zdegustowany jakością szyby przedniej, fabrycznej... odpryski od kamyków robią się niezwykle łatwo, co jakiś czas widzę kolejne nowe odpryski, a nie jeżdżę po bezdrożach tylko po normalnych drogach, głównie na trasie.
Innymi autami robiłem równie duże przebiegi i nie raz słyszałem kamyk, ale jakiekolwiek ślady na szybie zostawały sporadycznie, a tutaj z miesiąca na miesiąc kolejne,widoczne odpryski zewn. części szyby :(

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 29-01-2018, 17:47:21 »
Rok temu wymieniałem przednią szybę w swoim Aurisie. Na szcześcię kilka miesięcy wcześniej przedłużałem polisę i dorzuciłem opcję ubezpieczenia szyb za jakieś kilka złotych. Jestem bardzo zadowolony z likwidacji tej szkody. Po zgłoszeniu szkody mogłem umówić się na wymianę szyby już następnego dnia. Do wyboru były szyby dwóch producentów - Nordglass i Pilkington i to mnie wyraźnie pytano która ma być zamontowana. Oczywiście wybrałem Pilkington. Koszt szyby z wymianą to około 700 PLN. Moja umowa ubezpieczenia szyb jest tak skonstruowana, że pokrywam 10% kosztów naprawy. Zapłaciłem więc 70 PLN. Co ważne, ubezpieczenie szyb jest oddzielnym pakietem, niezwiązanym z AC, więc nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek utracie zniżek. Nawet składka na samo ubezpieczenie szyb nie wzrosła po tej szkodzie. Co do samej szyby - nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w stosunku do oryginału. Również wyciszenie jest jak dla mnie takie samo jak w oryginale.
maciek_id, u mnie właśnie takie same warunki, 10% pokryje ja za całą wymianę. Czyli głośność się nie zmieniła na przykładzie Pilkingtona?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2018, 17:51:57 wysłana przez vagon1 »
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline maciek_id

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 29-01-2018, 18:19:39 »
maciek_id, u mnie właśnie takie same warunki, 10% pokryje ja za całą wymianę. Czyli głośność się nie zmieniła na przykładzie Pilkingtona?
Jestem dość wyczulony na wszelkie zmiany dotyczące mojego auta i przyznaję, że nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w głośności po zmianie szyby. Oryginalna szyba posiada wyciszenie. Szyba Pilkingtona również. Warto o ten detal dopytać umawiając się na wymianę, chociaż pewnie jest to domyślna opcja, skoro oryginał jest wyciszony.
Moim zdaniem szkoda czasu na kombinowanie z używaną oryginalną szybą. Korzystając z ubezpieczenia szyb niczym się nie przejmujesz, zostawiasz auto na kilka godzin w wybranym warsztacie, płacisz śmieszne 10%, masz wysokiej jakości zamiennik i po problemie. Poza tym, może to dziwnie zabrzmi, ale to tylko szyba :). Jeśli zamiennik jest równie dobry jak oryginał (moim zdaniem tak jest), to nie ma co szastać pieniędzmi na dużo droższy oryginał, który i tak zaraz może być znowu do wymiany (patrz poniżej). Moja roczna szyba też już ma jeden delikatny ślad po kamieniu, którym się nie przejmuję, bo mam ubezpieczenie :).

Ja jestem zdegustowany jakością szyby przedniej, fabrycznej... odpryski od kamyków robią się niezwykle łatwo, co jakiś czas widzę kolejne nowe odpryski, a nie jeżdżę po bezdrożach tylko po normalnych drogach, głównie na trasie.
Innymi autami robiłem równie duże przebiegi i nie raz słyszałem kamyk, ale jakiekolwiek ślady na szybie zostawały sporadycznie, a tutaj z miesiąca na miesiąc kolejne,widoczne odpryski zewn. części szyby :(

Myślałem, że to tylko moje subiektywne odczucia. Moja oryginalna szyba też miała kilka (naście?) odprysków, a wcale po bezdrożach nie jeżdżę.

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 29-01-2018, 20:09:37 »
maciek_id, dzięki za dokładniejszy opis. Ja też mam słuch nietoperza więc słucham wszystkiego.
Orientujesz się może czy ta szyba miała oznaczenie OEM czy OEQ?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 29-01-2018, 20:17:22 »
maciek_id: same odpryski od kamyków wystarczyły dla ubezpieczyciela jako powód wymiany? nie chcieli tego naprawiać?


 

Beesafe.pl