Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia  (Przeczytany 4630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vagon1

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #60 dnia: 30-09-2018, 19:53:22 »
Pisząc nordglass mam na mysli nordglass
wolałem się dopytać bo przeglądając różne paroletnie opinie to wszystko się odnosi jako "nordglass", a się zastanawiam czy AGC to ewolucja tej nazwy czy marka obok
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline vagon1

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #61 dnia: 08-11-2018, 22:14:53 »
Zapomniałem odnotować; jakiś czas temu udałem się do nordglass wymienić szybę na AGC, ale serwisant przekonał mnie, że pęknięcie które mam (tuż nad hologramem rejestracji) zaleca zakleić. Zachowam wtedy oryginał i niby zawsze lepiej nie ingerować w konstrukcję auta (co ma miejsce przy wymianie szyby).

po klejeniu stwierdzam, że wizualnie pęknięcie razem z "piórkiem" widać tak samo - tyle, że jest płaska powierzchnia jak się paznokciem jeździ. Gwarancja na to klejenie dożywotnia. Zastanawiam się czy to, że widać tak samo praktycznie jak przed klejeniem to wina tego, że co najmniej rok z tym jeżdżę bez zabezpieczenia czy taki po prostu jest sam proces technologiczny - lub czy nie zostało to dobrze sklejone. Mogę wrzucić fotki przed/po.
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline CosaNostra

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: 08-11-2018, 22:59:24 »
Od dawna wiadomo, że każda szyba w samochodzie wpływa na bezpieczeństwo. Jej sztywność decyduje o zachowaniu się całej karoserii. Szyby decydują też o bezpieczeństwie pasażerów, przykładowo szyba przednia podczas wypadku musi zapewnić podparcie dla poduszki powietrznej. Jeśli jest pęknięta, to nie wytrzyma ciśnienia nacisku poduszki i pęknie. Wówczas poduszka nie zadziała prawidłowo, a pasażer odniesie poważne obrażenia.
Nie wymagam by każdy się z tym zgadzał, ale moim zdaniem, lepiej założyć nową szybę.

Toyota Klub

« Odpowiedź #62 dnia: 08-11-2018, 22:59:24 »