Autor Wątek: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia  (Przeczytany 30745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #60 dnia: 30-09-2018, 19:53:22 »
Pisząc nordglass mam na mysli nordglass
wolałem się dopytać bo przeglądając różne paroletnie opinie to wszystko się odnosi jako "nordglass", a się zastanawiam czy AGC to ewolucja tej nazwy czy marka obok
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #61 dnia: 08-11-2018, 22:14:53 »
Zapomniałem odnotować; jakiś czas temu udałem się do nordglass wymienić szybę na AGC, ale serwisant przekonał mnie, że pęknięcie które mam (tuż nad hologramem rejestracji) zaleca zakleić. Zachowam wtedy oryginał i niby zawsze lepiej nie ingerować w konstrukcję auta (co ma miejsce przy wymianie szyby).

po klejeniu stwierdzam, że wizualnie pęknięcie razem z "piórkiem" widać tak samo - tyle, że jest płaska powierzchnia jak się paznokciem jeździ. Gwarancja na to klejenie dożywotnia. Zastanawiam się czy to, że widać tak samo praktycznie jak przed klejeniem to wina tego, że co najmniej rok z tym jeżdżę bez zabezpieczenia czy taki po prostu jest sam proces technologiczny - lub czy nie zostało to dobrze sklejone. Mogę wrzucić fotki przed/po.
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

CosaNostra

  • Gość
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #62 dnia: 08-11-2018, 22:59:24 »
Od dawna wiadomo, że każda szyba w samochodzie wpływa na bezpieczeństwo. Jej sztywność decyduje o zachowaniu się całej karoserii. Szyby decydują też o bezpieczeństwie pasażerów, przykładowo szyba przednia podczas wypadku musi zapewnić podparcie dla poduszki powietrznej. Jeśli jest pęknięta, to nie wytrzyma ciśnienia nacisku poduszki i pęknie. Wówczas poduszka nie zadziała prawidłowo, a pasażer odniesie poważne obrażenia.
Nie wymagam by każdy się z tym zgadzał, ale moim zdaniem, lepiej założyć nową szybę.

Offline marciniszyn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #63 dnia: 22-01-2019, 13:43:29 »
Witam, dostałem kamieniem w przednią szybę i właśnie dzisiaj zgłosił się do mnie nordglass, aby umówić mnie na wizytę w warsztacie. Usługa będzie realizowana z dodatkowego ubezpieczenia na szyby. Miła pani poinformowała mnie, że szyba wymaga kalibracji, na którą nie dostali zgody od ubezpieczyciela. Czy słyszeliście coś o ten usłudze i czy jest ona konieczna? Auris ma pełne wyposażenie na szybie ( wszystkie możliwe czujniki).
Pozdrawiam

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #64 dnia: 22-01-2019, 14:40:51 »
Witam, dostałem kamieniem w przednią szybę i właśnie dzisiaj zgłosił się do mnie nordglass, aby umówić mnie na wizytę w warsztacie. Usługa będzie realizowana z dodatkowego ubezpieczenia na szyby. Miła pani poinformowała mnie, że szyba wymaga kalibracji, na którą nie dostali zgody od ubezpieczyciela. Czy słyszeliście coś o ten usłudze i czy jest ona konieczna? Auris ma pełne wyposażenie na szybie ( wszystkie możliwe czujniki).
Pozdrawiam

Jak masz "Safety Sense" to tak tzn. kalibracja tych czujników. Miałem taką samą przygodę (inny samochód), ale robię w ASO właśnie z uwagi na te sensory za nordglass od razu podziękowałem. Zobacz czy masz opcję naprawy w ASO, ewentualnie zapytaj się ile kosztuje ta kalibracja bo może opłaca się dopłacić niż tracić zniżkę.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #65 dnia: 22-01-2019, 15:41:44 »
ale robię w ASO właśnie z uwagi na te sensory
ale na forum pisali, że niejedno ASO i tak oddaje wklejenie szyby specjalistycznym zakładom - sami, z uwagi na brak doświadczenia tego nie robią
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #66 dnia: 22-01-2019, 16:18:55 »
Tyle że jeśli robisz w ASO to nie płacisz za kalibracje jeśli z AC szyby.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #67 dnia: 22-01-2019, 17:03:39 »
Tyle że jeśli robisz w ASO to nie płacisz za kalibracje jeśli z AC szyby.

U mnie kalibracja była uwzględniona w wycenie (ASO). Kto wkleja to inna sprawa, możliwe że jakiś zakład trzeci.

Offline marciniszyn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #68 dnia: 25-01-2019, 17:18:30 »
Właśnie wróciłem z Nordglass i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony. Wstawili szybę AGC, bez logo Toyoty, ale o tych samych numerach seryjnych. Pan mnie poinformował, że w autach koncernu VW kalibracja jest konieczna, ich systemy od razu krzyczą, że coś było wymienione. Inaczej jest w przypadku Mazdy i Toyoty. Jeżeli wymiana była przeprowadzona prawidłowo, to wszystkie czujniki powinny pracować prawidłowo. Przejechałem autem około 30km i wszystko działa jak należy, czyta znaki, reaguje na zmianę pasa (prawy i lewy), automatycznie przełącza światła itd.

W Nordglass kalibracja kosztuje 500zl.

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #69 dnia: 26-01-2019, 16:32:39 »
dla uzupełnienia załączam jak wygląda ten mój odprysk - po naprawieniu jest tak samo widoczny - tylko płaski od frontu (wypełniony czymś tam)


Jak wspomniałem parę postów wyżej - sam byłem nastawiony na wymianę. Nawet testowałem naciskając palcem sprawdzałem czy pajączek dalej się rozbiegnie, ale nic się nie działo. W nordglass dali dożywotnią gwarancję na te punktowe zaklejenie więc jak coś się stanie to potem wymienią całą szybę ponoć.

jak widać pęknięcie jest nad naklejką, a ta z kolei jest maksymalnie nisko przyklejona. Czy to miejsce jest jakoś szczególnie zagrożone?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #70 dnia: 27-01-2019, 08:11:32 »
Skoro za klejone to nic nie będzie. Ja mam 3x większy w prawym górnym rogu i już dwa lata nic się nie dzieje

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #71 dnia: 27-01-2019, 20:33:34 »
Ja mam dwa ciut mniejsze, ale w polu widzenia kierowcy i mimo, że podczas normalnej jazdy ich nie widać to ja wiedząc o nich, co rusz na nie spoglądam i się wkurzam :)

Offline Psietia

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #72 dnia: 01-04-2021, 15:38:09 »
Dzień dobry!

Pytanie dotyczy przedniej szyby. Czy wasze też się rysują od "samego patrzenia"? Druga sprawa, to że szyba nie jest idealnie przejrzysta, tylko jakby patrząc przez nią widać delikatny efekt mory, jakby lekko pomarszczona była.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #73 dnia: 02-04-2021, 08:48:56 »
Jak odbierałem samochód to nawet jak nie patrzyłem to się rysował i obijał. Ale widocznie dostałeś kiepski zamiennik. Też miałem w planie zrobić to z ubezpieczenia ale nie dają oryginału w ASO tylko często zlecają to komuś i tak to później wygląda.Więc zostawiłem na żywice i jeżdzę z odpryskami dwoma. Ale powinieneś to zgłosić jeśli było robione w ASO.

Offline Psietia

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia
« Odpowiedź #74 dnia: 02-04-2021, 21:45:57 »
Ale widocznie dostałeś kiepski zamiennik.

Mam wrażenie, że poprzedni właściciel skatował szybę przy skrobaniu lodu - stąd te rysy. Ale niestety ta mora to albo wada fabryczna szyby albo Ten typ tak ma. Szyba chyba oryginalna od nowości, ewentualnie podróbka ze znakiem Toyoty.



Co do rys jest może jakiś środek do wypełniania, zmniejszenia widoczności?



 

Beesafe.pl