Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Szarpie i trzęsie  (Przeczytany 875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polima

• Prawie Toyot
Szarpie i trzęsie
« dnia: 29-01-2018, 16:41:45 »
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Priusów.
Mam mały problemik. Kiedy delikatnie przyspieszam wtedy trzęsie się silnik, tak jakby szarpał. Jak dodam więcej gazu silnik pracuje równo. Jak powoli i delikatnie się rozpędzam albo chcę jechać jednostajnie delikatni podtrzymując gaz wtedy właśnie szarpie i trzęsie. Nie wiem czy to silnik, czy może coś innego. Sytuacje te mają miejsce jak silnik jest ciepły. Jak jest zimny jest ok. Dodam, że wymieniłem świece, cewki i przepływomierz. Czy może mi ktoś coś doradzić?

Offline wito

• Toyot Leżący
  • *
    • auto-niemcy
Odp: Szarpie i trzęsie
« Odpowiedź #1 dnia: 29-01-2018, 22:13:49 »
mialem wiele toyot, zawsze benzyniak, i w wielu zauwazylem, ze przy okreslonych obrotach auto wpada w wibracje. Obserwuje to nawet w moim dwuletnim prius+.

Ale szarpania nie umiem wytlumaczyc.
toyotaklub.org.pl

Offline Pawadam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 30-01-2018, 10:49:58 »
Witam. Przydaloby sie wiecej informacji o samochodzie . Ktory model , rok , przebieg , jaki olej  . Czesci ktore wymieniles kupiles nowe czy poprostu inne uzywane . Info o bledach lub ich braku .
Pozdrawiam

Offline Polima

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3 dnia: 31-01-2018, 11:54:56 »
Samochód ma 182 tyś. Przebieg realny sprawdzony w Toyocie. Rocznik 2013, model Prius Plus. Olej i świece wymieniane w Toyocie. Cewki Denso - nowe, przepływomierz Denso - nowy. Nie ma żadnych informacji o błędach.

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #4 dnia: 31-01-2018, 14:21:13 »
Polima, można to zrobić samodzielnie, jak już pisałem innej osobie z trzęsawką. Czyszczenie EGR i kolektora dolotowego... manuale na youtube.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior

Offline Polima

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 31-01-2018, 15:28:46 »
Już to zrobiłem. Ale okazało się co innego. W toyocie w ASO stwierdzili, że na 99% jest to sprzęgło zespolone między skrzynią a silnikiem. Szukam teraz warsztatu, który mi to wymieni. Jak coś odezwę się. Pozdrawiam

Offline Polima

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #6 dnia: 08-02-2018, 12:20:23 »
Po demontażu skrzyni wyszło, że to tzw. sprzęgło zespolone czyli fachowo "tłumik drgań skrętnych" jest dobre. Pozostało mi wymienić skrzynię, bo nic innego tam nie mogło ule awarii. Dodam tylko, że chyba ktoś przede mną nie wymieniał oleju w skrzyni. Olej w mojej skrzyni okazał się gęsty i czarny jak smoła. Wymieniam skrzynię i zobaczę jakie będą efekty.

Offline JanB

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 08-02-2018, 13:40:21 »
Koledzy, a czasami w Prius Plus to skrzynia nie jest inna niż w zwykłym?

Offline wito

• Toyot Leżący
  • *
    • auto-niemcy
« Odpowiedź #8 dnia: 12-02-2018, 10:38:01 »
Cewki Denso - nowe, przepływomierz Denso - nowy

Polima, tak przy okazji, czemu ty musiales wymieniac takie rzeczy przy takim smiesznym przebiegu? Jakie miales objawy, ze musiales wymieniac przeplywomierz czy wlasnie cewki? Po lekturze rozmaitych forum w roznych krajach spodziewalbym sie jednak po priusie przynajmniej 300.000km, zanim wyjda podobne atrakcje...
toyotaklub.org.pl

Offline Glider

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 12-02-2018, 16:07:22 »
Koledzy, a czasami w Prius Plus to skrzynia nie jest inna niż w zwykłym?

Według specyfikacji z Toyoty sama przekładnia e-CVT (PSD) powinna być identyczna, bo przełożenie jest takie samo, 2.683
Natomiast przełożenie na mechanizmie różnicowym dyferencjale) jest inne
Prius 3.267
Prius+ 3.7

Toyota Klub

« Odpowiedź #9 dnia: 12-02-2018, 16:07:22 »