Autor Wątek: Rav4 II 4x4 2.0 i 150 KM 2001 rok dorobienie kluczyka i montaż nawigacji  (Przeczytany 3710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AMARAV

  • Gość
Wiatjcie,

Jako, że przy kupnie auta dostałem praktycznie tylko jeden kluczyk (drugi jest, ale bez środka czyli elektroniki) to mam pytanie gdzie mogę dorobić cały kluczyk poza serwisem. Dodam, że przy głównym kluczyku mam blaszkę z numerem, która podobno jest potrzebna przy tego typu operacjach.
Będę wdzięczny za wszelką podpowiedź.

Odnośnie drugiej części pytania, to czy któraś ze stacji radiowych z dużym ekranem (dotykowym) Toyoty będzie pasować do Rav4 z 2001 roku. Chodzi o to, żeby tylko zamienić stacje z tej która jest obecnie na drugą bez ingerencji w wtyczki z tyłu. Myślę tutaj np. o B9002. Może ktoś miał z tym jakieś doświadczenie.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
jakie masz teraz radio że chcesz zmieniać, dlaczego akurat na B9002?

Offline compucar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 842
jesli masz działający kluczyk, najtaniej sklonować ten transponder. w dowolnym przyzwoitym punkcie dorabiania kluczy.

AMARAV

  • Gość
jesli masz działający kluczyk, najtaniej sklonować ten transponder. w dowolnym przyzwoitym punkcie dorabiania kluczy.

Chciałbym zaznaczyć, że drugi kluczyk ma tylko grot, a brak w nim płytki drukowanej (tak to się chyba nazywa). Sam środek jest pusty, więc czy a takiej sytuacji też w dobrym punkcie dorobię tę brakującą część kluczyka?

AMARAV

  • Gość
jakie masz teraz radio że chcesz zmieniać, dlaczego akurat na B9002?

Radio chcę zmienić na takie np. jak napisałem wyżej aby podłączyć do niego kamerę cofania. Mam problem z kręgosłupem i nie bardzo mogę się odwracać do tyłu, co jest pewnym utrudnieniem podczas parkowania. Kamera bardzo by mi ułatwiła wykonywanie tego manewru. Już zakupiłem taką wbudowaną w lampkę od podświetlania tablicy rejestracyjnej, a monitor w miejscu oryginalnego radia bardzo by mi odpowiadał. Jednocześnie nie chciałbym stracić wyświetlania na ekranie danych z komputera pokładowego, co w przypadku innych stacji multimedialnych jest raczej wątpliwe, ponieważ nie można do nich podłączyć szyny CAN.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
mam B9000, nie ma tam wyświetlania danych z komputera, z tego co mi wiadomo to żadne TNS nie ma wyświetlania tych danych, ale może moja wiedza jest zbyt mała

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
transponder masz w kluczyku, płytka o której piszesz jest potrzebna do centralnego zamka

AMARAV

  • Gość
mam B9000, nie ma tam wyświetlania danych z komputera, z tego co mi wiadomo to żadne TNS nie ma wyświetlania tych danych, ale może moja wiedza jest zbyt mała
Ja mam 58806 i wyświetla temperaturę zewnętrzną oraz średnie spalanie i prędkość, a także spalanie chwilowe. Takie dane z komputera miałem na myśli :)

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
wiem ale TNS czyli Toyota Navigation Systems nie wyświetla już tych danych z "komputera"

AMARAV

  • Gość
wiem ale TNS czyli Toyota Navigation Systems nie wyświetla już tych danych z "komputera"

alk80 dzięki za informację, czyli jak zmienię radio na TNS to pozbawię się podglądu tych danych. Trochę mnie zmartwiłeś, bo myślałem że przy podmianie radia na drugie radio oryginalne Toyoty - dane będą się wyświetlać. W takim razie nic nie stoi na drodze, żeby kupić radio 2DIN z dużym ekranem i do niego podłączyć kamerę cofania. Co do wyświetlania danych o którym wspominałem, to zawsze można podłączyć wyświetlacz HUD i ciągnąć dane z gniazda OBD. Wielkie dzięki za pomoc.

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700

Co do wyświetlania danych o którym wspominałem, to zawsze można podłączyć wyświetlacz HUD i ciągnąć dane z gniazda OBD
Masz auto nie z tej epoki

AMARAV

  • Gość
Masz auto nie z tej epoki

:) Może to epoka jeszcze nie doścignęła mojego auta. Po podłączeniu do gniazda wszystkie wartości, o których wspominałem powyżej są wyświetlane.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
a jaki masz interfejs? pokazuje też spalanie?
bo sam szukam czegoś sprawdzonego


 

Beesafe.pl