Autor Wątek: Nowe auto ściąga na prawo  (Przeczytany 12419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #15 dnia: 13-02-2018, 14:47:34 »
Generalnie taka kontrola ciśnienia raz w miesiącu jest dobrą praktyką.
Nawet jak masz skalibrowane czujniki?  Właściwie jaka jest ich czułość?  W Astrze K to się na ekranie komputera wyświetlają wartości ciśnienia w każdym kole...

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #16 dnia: 13-02-2018, 15:44:50 »
W mi wyskakuje jak jest już o 0.2bara mniej. Więc bez sensu sprawdzać kto ma czujniki. Chodzi o samochód nowy z czujnikami. A w Toyocie tylko po BT sprawdzisz jakie w każdym kole

Offline EliEli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #17 dnia: 15-02-2018, 09:47:27 »
Nawet jak masz skalibrowane czujniki?  Właściwie jaka jest ich czułość?  W Astrze K to się na ekranie komputera wyświetlają wartości ciśnienia w każdym kole...
U mnie różnica musiała przekroczyć 0.2 bara żeby czujnik zareagował - tzn. tyle brakowało kiedy podłączyłem ciśnieniomierz (co miało miejsce np. wczesną wiosną przy zmianach temperatur).
« Ostatnia zmiana: 15-02-2018, 09:49:12 wysłana przez EliEli »

Offline ŁukaszM

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #18 dnia: 25-02-2018, 09:50:23 »
Miałem to samo. Trzy razy ustawiana zbieżność.  W końcu wymiana przekładni kierowniczej i wyraźna poprawa. Wiem, że nie tylko w mojej aurisce ten problem występował.  W innych modelach problem wadliwych przekładni również występuje. Żądajcie wymiany bo problem w serwisach jest znany.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #19 dnia: 25-02-2018, 16:04:45 »
Miałem to samo. Trzy razy ustawiana zbieżność.  W końcu wymiana przekładni kierowniczej i wyraźna poprawa.

Czyli co miałeś? Ściągało ci? Jak bardzo? Po wymianie przekładni nie piszesz, że jest już dobrze, tylko że wyraźna poprawa, czyli znaczy że idealnie nie jest?
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #20 dnia: 25-02-2018, 19:37:53 »
Jaki Auris? Bo przed FL to było chyba popularne

Offline hesus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #21 dnia: 05-04-2018, 08:21:07 »
Niestety u mnie to samo - w styczniu odebrałem Aurisa, pojechałem od razu zmienić koła, zaczęło ściągać - myślę sobie spokojnie, pewnie wina innych kół, pod koniec marca zmienię na ori letnie i wtedy zobaczymy. No i jest tak samo. Trzymam kierownicę prosto a on wali w prawo. Cały czas korygowanie i trzymanie skręconej kierownicy odbiera całą przyjemność z jazdy. Sprawdzałem ciśnienie i tę samą jezdnię w obie strony. Czas dzwonić do ASO  :thumbdown:

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #22 dnia: 05-04-2018, 15:01:38 »
Hej! Wczoraj zmieniłem opony na letnie oryginalne fabryczne Continental ContiEcoContact 3 i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu wszelkie ściąganie auta skończyło się. Samochód prowadzi się w tej chwili super, prosto i elegancko. Winą były więc opony zimowe  Fulda Kristall Control HP 2, zamówione do nowego auta u dealera i założone u nich w serwisie. Po mojej interwencji opony zmienili na inny, taki sam komplet, bo podobno doszli, że dwie z tego kompletu są wadliwe i niewiele to dało, auto ściągało nadal. Dopiero teraz na fabrycznych oponach letnich jest wszystko w porządku a ja mam w końcu spokój po 2,5 miesiąca stresu, od połowy stycznia 2018.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2018, 15:03:44 wysłana przez fynooh »
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline AdrianAdi10

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #23 dnia: 05-04-2018, 22:32:06 »
Hej! Wczoraj zmieniłem opony na letnie oryginalne fabryczne Continental ContiEcoContact 3 i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu wszelkie ściąganie auta skończyło się. Samochód prowadzi się w tej chwili super, prosto i elegancko. Winą były więc opony zimowe [...]
przy wymianie na zimowe poproś żeby pozakładali te opony które teraz były po prawej na lewo, może pomoże ;)

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #24 dnia: 05-04-2018, 23:01:36 »
przy wymianie na zimowe poproś żeby pozakładali te opony które teraz były po prawej na lewo, może pomoże
Kazałem tak zrobić w zimie, tył na przód i nie pomogło, bo po jednej stronie auta były aż dwie opony wadliwe. Może, jak piszesz, lewa na prawo by pomogło, ale trza było przekładać opony na felgach, bo to kierunkowe i na razie zrezygnowaliśmy. Może w przyszłą zimę tak zrobię, jeśli na zimówkach znów będzie ściągało
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline hesus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #25 dnia: 09-01-2019, 14:42:59 »
Nie mam już siły - nowe auto kierownica skrzywiona w lewo (na prostej auto jedzie w prawo), po pierwszych czynnościach w ASO na prostej jedzie w lewo, po kolejnych czynnościach jeszcze bardziej jedzie w lewo. Nie mam bladego pojęcia gdzie w Warszawie podjechać do dobrych speców od geometrii tak aby być przy zabiegu i po zabiegu przejechać się mechanikiem

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #26 dnia: 09-01-2019, 15:24:58 »
To niestety notoryczny problem aso.
Mają komputer który mówi kreć aż bedzie na zielonym i nikt się nie zastanawia dlaczego.

Poszukaj kogoś kto ma stary sprzęt na optyce a nie komputerowy ( w Katowicach mogę polecić ale to chyba za daleko)

Offline Piter_Auris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #27 dnia: 09-01-2019, 18:02:08 »
A w Toyocie tylko po BT sprawdzisz jakie w każdym kole

Możesz rozwinąć? Trzeba dokupić jakiś interfejs czy przypadkiem działa samo z siebie? :)

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #28 dnia: 09-01-2019, 20:39:38 »
Nie mam już siły - nowe auto kierownica skrzywiona w lewo (na prostej auto jedzie w prawo)
Jezu! Nowe auto, z salonu?? Ściąga na oponach fabrycznych, czy zakładali jakieś inne, zimowe np.?
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #29 dnia: 10-01-2019, 12:00:03 »
Tak się dziwisz?  :-) Auto z salonu potrafi być już powypadkowe bo zdarza się że im spada z lawety przy transporcie, naprawiają szkodę i sprzedają jako nówkę sztukę nieśmiganą  <kucharz>


 

Beesafe.pl