Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nowe auto ściąga na prawo  (Przeczytany 2302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
Odp: Nowe auto ściąga na prawo
« Odpowiedź #15 dnia: 13-02-2018, 14:47:34 »
Generalnie taka kontrola ciśnienia raz w miesiącu jest dobrą praktyką.
Nawet jak masz skalibrowane czujniki?  Właściwie jaka jest ich czułość?  W Astrze K to się na ekranie komputera wyświetlają wartości ciśnienia w każdym kole...

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #16 dnia: 13-02-2018, 15:44:50 »
W mi wyskakuje jak jest już o 0.2bara mniej. Więc bez sensu sprawdzać kto ma czujniki. Chodzi o samochód nowy z czujnikami. A w Toyocie tylko po BT sprawdzisz jakie w każdym kole

Offline EliEli

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 15-02-2018, 09:47:27 »
Nawet jak masz skalibrowane czujniki?  Właściwie jaka jest ich czułość?  W Astrze K to się na ekranie komputera wyświetlają wartości ciśnienia w każdym kole...
U mnie różnica musiała przekroczyć 0.2 bara żeby czujnik zareagował - tzn. tyle brakowało kiedy podłączyłem ciśnieniomierz (co miało miejsce np. wczesną wiosną przy zmianach temperatur).
« Ostatnia zmiana: 15-02-2018, 09:49:12 wysłana przez EliEli »

Offline ŁukaszM

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #18 dnia: 25-02-2018, 09:50:23 »
Miałem to samo. Trzy razy ustawiana zbieżność.  W końcu wymiana przekładni kierowniczej i wyraźna poprawa. Wiem, że nie tylko w mojej aurisce ten problem występował.  W innych modelach problem wadliwych przekładni również występuje. Żądajcie wymiany bo problem w serwisach jest znany.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #19 dnia: 25-02-2018, 16:04:45 »
Miałem to samo. Trzy razy ustawiana zbieżność.  W końcu wymiana przekładni kierowniczej i wyraźna poprawa.

Czyli co miałeś? Ściągało ci? Jak bardzo? Po wymianie przekładni nie piszesz, że jest już dobrze, tylko że wyraźna poprawa, czyli znaczy że idealnie nie jest?

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #20 dnia: 25-02-2018, 19:37:53 »
Jaki Auris? Bo przed FL to było chyba popularne

Offline hesus

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 05-04-2018, 08:21:07 »
Niestety u mnie to samo - w styczniu odebrałem Aurisa, pojechałem od razu zmienić koła, zaczęło ściągać - myślę sobie spokojnie, pewnie wina innych kół, pod koniec marca zmienię na ori letnie i wtedy zobaczymy. No i jest tak samo. Trzymam kierownicę prosto a on wali w prawo. Cały czas korygowanie i trzymanie skręconej kierownicy odbiera całą przyjemność z jazdy. Sprawdzałem ciśnienie i tę samą jezdnię w obie strony. Czas dzwonić do ASO  :thumbdown:

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #22 dnia: 05-04-2018, 15:01:38 »
Hej! Wczoraj zmieniłem opony na letnie oryginalne fabryczne Continental ContiEcoContact 3 i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu wszelkie ściąganie auta skończyło się. Samochód prowadzi się w tej chwili super, prosto i elegancko. Winą były więc opony zimowe  Fulda Kristall Control HP 2, zamówione do nowego auta u dealera i założone u nich w serwisie. Po mojej interwencji opony zmienili na inny, taki sam komplet, bo podobno doszli, że dwie z tego kompletu są wadliwe i niewiele to dało, auto ściągało nadal. Dopiero teraz na fabrycznych oponach letnich jest wszystko w porządku a ja mam w końcu spokój po 2,5 miesiąca stresu, od połowy stycznia 2018.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2018, 15:03:44 wysłana przez fynooh »

Offline AdrianAdi10

• Toyot Leżący
  • *
  • Auris II 2013r 1.6
« Odpowiedź #23 dnia: 05-04-2018, 22:32:06 »
Hej! Wczoraj zmieniłem opony na letnie oryginalne fabryczne Continental ContiEcoContact 3 i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu wszelkie ściąganie auta skończyło się. Samochód prowadzi się w tej chwili super, prosto i elegancko. Winą były więc opony zimowe [...]
przy wymianie na zimowe poproś żeby pozakładali te opony które teraz były po prawej na lewo, może pomoże ;)

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #24 dnia: 05-04-2018, 23:01:36 »
przy wymianie na zimowe poproś żeby pozakładali te opony które teraz były po prawej na lewo, może pomoże
Kazałem tak zrobić w zimie, tył na przód i nie pomogło, bo po jednej stronie auta były aż dwie opony wadliwe. Może, jak piszesz, lewa na prawo by pomogło, ale trza było przekładać opony na felgach, bo to kierunkowe i na razie zrezygnowaliśmy. Może w przyszłą zimę tak zrobię, jeśli na zimówkach znów będzie ściągało

Toyota Klub

« Odpowiedź #24 dnia: 05-04-2018, 23:01:36 »