Autor Wątek: Ubezpieczenie po 1 roku !  (Przeczytany 12710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #15 dnia: 11-06-2018, 11:46:54 »
Ja w hdi ac oc w zeszlym roku cos kolo 1700 zl

HDI w moim przypadku -> 5600zł... WTF ???
Może wymagania leasingodawcy są wysokie?
« Ostatnia zmiana: 11-06-2018, 11:50:28 wysłana przez Maciej Loret »
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4467
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #16 dnia: 11-06-2018, 12:13:52 »
ale kwota to ponad 1,5k zł więcej niż pakiet dealerski w PZU...
Bo pakiet dealerski był wtedy pewnie za 1,9%. Teraz powrót do rzeczywistości.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #17 dnia: 11-06-2018, 12:38:50 »
Może wymagania leasingodawcy są wysokie?
chyba o to chodzi. Ja w marcu zapłaciłem w pakiecie dilerskim (PZU) 2900, gdzie w Avivie było taniej o około 400 zł. Nie mam żadnego leasingu - zniżki maksymalne
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #18 dnia: 11-06-2018, 13:05:34 »
ale kwota to ponad 1,5k zł więcej niż pakiet dealerski w PZU...
Bo pakiet dealerski był wtedy pewnie za 1,9%. Teraz powrót do rzeczywistości.

Raczej nie, zapłaciłem blisko 4,5% wartości auta.
Obecna polisa wyjdzie tyle samo...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #19 dnia: 11-06-2018, 15:49:29 »
Może wymagania leasingodawcy są wysokie?
chyba o to chodzi. Ja w marcu zapłaciłem w pakiecie dilerskim (PZU) 2900, gdzie w Avivie było taniej o około 400 zł. Nie mam żadnego leasingu - zniżki maksymalne

Hmm..to czemu wziałeś ten dilerski droższy? Było coś w pakiecie avivy co uniemożliwiało ci skorzystanie z niego? Bo z tego co wiem to toyota przy leasingu nie wymaga koniecznie PZU...

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #20 dnia: 11-06-2018, 15:54:34 »
Witam,

jestem w podobnej sytuacji. Za 10 dni koniec poprzedniego ubezpieczenia i próbuję znaleźć tańsze rozwiązanie.
Auto o wartości 69740. Toyota Leasing podała propozycję kontynuacji polisy w PZU:
1. OC -  751zł
2. AC - 2351zł
3. NNW - 66zł
Razem 3168zł.

Oczywiście Toyota Leasing zgodnie z umową ukarze mnie za zmianę ubezpieczyciela kilkuset złotymi.
Nigdzie w umowie nie widzę spisu towarzystw, które Totota Leasing akceptuje.
Pytanie czy mimo wszystko da się to auto porządnie ubezpieczyć za mniejsze pieniądze?

Na próbę dałem do wyceny u brokera. Do kogo trzeba się udać z taką wyceną (w celu akceptacji), do dealera?
Nie koniecznie ukarze, ja zmieniłem i nie płaciłem tej kary...

Jak dostaniesz ofertę do idziesz z nią do leasingu w celu akceptacji, jak nie ma żadnych wykluczeń to będzie zaakceptowana.

Ja zrobiłem inaczej: najpierw zapytałęm toyotę jakie warunki ma spełniać polisa by ją zaakceptowali, dostałem to na piśmie, poszedłem z tym papierem do avivy, dostałęm takie warunki zacenę niższą niż to co chcieli w PZU, i toyota to zaakceptowała.

Ale można i odwrotnie (co zrobiłem z innym autem): dostałem wycenę PZU - kosmiczną, również poprosiłem o warunki na polisę zewnętrzną, z tymi warunkami do avivy, tam dostałem wycenę o 30% niższą, wróciłęm z tym do leasingodawcy, a wtedy..PZU dało jeszcze lepsze warunki niż aviva ;) Tak więc trzeba próbować, czasem można wygrać ;) NIe zawsze pierwsza oferta ubezpieczyciela leasingodawcy jest tą ostateczną ;)

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #21 dnia: 11-06-2018, 19:30:59 »
jakie warunki ma spełniać polisa by ją zaakceptowali,
Ubezpieczenia AUTO CASCO: Pełny zakres ubezpieczenia AC + KR, bez wyłączeń

Zakres terytorialny AC: Szkody powstałe na terytorium RP i innych państw Europy oraz Algierii, Iranu, Iraku, Maroka, Izraela i Tunezji

Okres ubezpieczenia: Ubezpieczenie będzie zawarte na co najmniej roczne okresy I będzie utrzymywane przez Korzystającego przez cały okres leasingu (zdefiniowany w Umowie Leasingu)
   
Warunki szczególne ubezpieczenia: Wartość nowego pojazdu nabytego na terytorium RP potwierdzone fakturą zakupu nie ulega zmianie dla celów umowy ubezpieczenia w okresie 6 miesięcy od daty wystawienia faktury.
Brak konsumpcji sumy ubezpieczenia po szkodzie


Warunki szczególne likwidacji szkód:
Zniesiony udział własny w szkodach,
Brak potrąceń z tytułu amortyzacji części dla pojazdów do 5 roku eksploatacji

Forma płatność składki: JEDNORAZOWA

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #22 dnia: 11-06-2018, 20:56:51 »
Hmm..to czemu wziałeś ten dilerski droższy? Było coś w pakiecie avivy co uniemożliwiało ci skorzystanie z niego?
nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - sentyment ? Nie pamiętam już, ale chyba były nieco lepsze warunki assistance. Do avivy wrócę po tym jak auto skończy trzy lata
Bo z tego co wiem to toyota przy leasingu nie wymaga koniecznie PZU...
nie mam leasingu
E18_Prestige_MultidriveS

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #23 dnia: 11-06-2018, 21:15:53 »
jakie warunki ma spełniać polisa by ją zaakceptowali,
Ubezpieczenia AUTO CASCO: Pełny zakres ubezpieczenia AC + KR, bez wyłączeń

Zakres terytorialny AC: Szkody powstałe na terytorium RP i innych państw Europy oraz Algierii, Iranu, Iraku, Maroka, Izraela i Tunezji

Okres ubezpieczenia: Ubezpieczenie będzie zawarte na co najmniej roczne okresy I będzie utrzymywane przez Korzystającego przez cały okres leasingu (zdefiniowany w Umowie Leasingu)
   
Warunki szczególne ubezpieczenia: Wartość nowego pojazdu nabytego na terytorium RP potwierdzone fakturą zakupu nie ulega zmianie dla celów umowy ubezpieczenia w okresie 6 miesięcy od daty wystawienia faktury.
Brak konsumpcji sumy ubezpieczenia po szkodzie


Warunki szczególne likwidacji szkód:
Zniesiony udział własny w szkodach,
Brak potrąceń z tytułu amortyzacji części dla pojazdów do 5 roku eksploatacji

Forma płatność składki: JEDNORAZOWA

Każda polisa ma jakieś wyłączenia - choćby jazdę po gorzale w przypadku AC - więc ja bym przycisnął - jakie konkretnie wyłączenia ich interesują. Poza tym - poczytaj OWU tego ubezpieczyciela którego oferuje leasingodawca - zobacyzsz ile tam jest wyłączeń ..

I druga kwestia - naprawdę to ubezpieczenie musi działać również w Iranie i Iraku? ;))  A w Syrii może nie działać? ;)
Jeśłi faktycznie to dla nich sprawa krytyczna to widać że warunki szyte pod konkretną firmę ( jak szczegółowy rozstaw osi w samochodach w przetargach publicznych)

Reszta nie jest niczym szczególnym i prawie każdy ubezpieczyciel oferuje takie polisy ( co najwyżej z udziałem własnym może być nieco przepychanek - bo np Aviva nie chce go znosić i wymaga sporo zachodu by się zgodzili). Reszta za dopłata (wcale nie jakąś kosmiczną) jest spoko do ogarnięcia.. zresztą nie wyobrażam sobie AC na nowe auto z konsumpcją SU czy też z amortyzacją części...
« Ostatnia zmiana: 11-06-2018, 21:18:33 wysłana przez RafalWawa »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #24 dnia: 11-06-2018, 21:20:44 »
Wystarczy że nowy ubezpieczyciel podpisze kwit że spełnie te warunki, co jest zarąbiste bo Toyota nie musi czytać ich OWU, poprostu ma kwit że ich ubezpieczenie jest takie jakie chcą. Bez tego oświadczenia nie można ubezpieczyć poza Toyotą.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #25 dnia: 13-06-2018, 19:41:37 »
Witam,

kolejny broker poddał się.
Zostaje jednak pakiet dealerski w PZU...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4467
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #26 dnia: 14-06-2018, 19:29:59 »
kolejny broker poddał się.
Zostaje jednak pakiet dealerski w PZU
No to w czym problem skoro napisałeś
Obecna polisa wyjdzie tyle samo...
Ja musiałem zapłacić za swoją więcej niż w pakiecie dealerskim.

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #27 dnia: 14-06-2018, 20:41:17 »
Ja wykupiłem na kolejny rok z pakietu dilerskiego w PZU - najtańsza oferta. Samochód wyceniony na ponad 110 tys - cena 5100.
Ale już korzystam z AC po próbie kradzieży. I jak ktoś nie chce się użerać czy denerwować to jest dobra opcja. Wszytko poki co bezproblemowo.
W zeszłym roku likwidowałem małą szkodę też z AC - również mile odczucia - wszystko bezproblemowo bez dopłat itd a ochrona zniżek się przydaje...

Reasumując patrzcie na polisy i co Wam oferuje - nie zapominajcie że assistance i holowanie też jest od Toyoty ale tylko powyżej 50 km od zamieszkania.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 20:45:16 wysłana przez wilkq »
wilkq

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #28 dnia: 14-06-2018, 21:01:45 »
Ja wykupiłem na kolejny rok z pakietu dilerskiego w PZU - najtańsza oferta. Samochód wyceniony na ponad 110 tys - cena 5100.


Podobnie jak u mnie czyli w okolicy 4,5% wartości auta.

Reasumując patrzcie na polisy i co Wam oferuje - nie zapominajcie że assistance i holowanie też jest od Toyoty ale tylko powyżej 50 km od zamieszkania.

To jedna z wad tego ubezpieczenia. Przez 95% czasu auto jest do 50km od domu czyli assistance można sobie włożyć...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4467
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Ubezpieczenie po 1 roku !
« Odpowiedź #29 dnia: 14-06-2018, 22:22:01 »
ie zapominajcie że assistance i holowanie też jest od Toyoty ale tylko powyżej 50 km od zamieszkania.
Powyżej 50 km to jest auto zastępcze, a nie holowanie. Czytałeś Toyota Crash Assistance (TCA)?


 

Beesafe.pl