Autor Wątek: toczenie tarcz a tarcze z JC  (Przeczytany 15254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomekR

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« dnia: 13-07-2004, 08:28:40 »
Witam !

1.
Czy faktycznie toczenie tarcz pomaga na szarpanie kierownicą przy większych prędkościach ?

2.
Nie wiem jakie są koszty toczenia, ale czy ma to sens, skoro tarcze trzeba zdjąć - jak przy wymianie -  a nowe tarcze w JC kosztują 115 za sztukę?
No chyba, że te z JC wykonane są z tektury  :)  ?

Iceman

  • Gość
Re: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #1 dnia: 19-07-2004, 09:46:13 »
Cytat: TomekR
Witam !

1.
Czy faktycznie toczenie tarcz pomaga na szarpanie kierownicą przy większych prędkościach ?



Szarpanie przy wyższych prędkościach zadko wiąze sie z tarczami. Szybciej bedzie to złe wyważenie kół. Jeżeli szarpie przy chamowaniu to co innego i w tedy warto przetoczyć tarcze i masz po problemie w 99% no i warto sie zająć płynem chamulcowym.

Cytuj (zaznaczone)

2.
Nie wiem jakie są koszty toczenia, ale czy ma to sens, skoro tarcze trzeba zdjąć - jak przy wymianie -  a nowe tarcze w JC kosztują 115 za sztukę?
No chyba, że te z JC wykonane są z tektury  :)  ?


Tarzcze przetaczane są na samochodzie więc zdejmować ich nie trzeba. Co do jakości tych zabiegów to lepiej przetoczyć orginały niż jeżdzić na JC. Jak już zmieniać to na coś konkretnego np Brembo.

Artt

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #2 dnia: 22-07-2004, 13:22:16 »
U mnie tarcza byla skrzywiona i faktycznie szarpało kierownicą powyrzej 120.
Przetaczanie mi odradzono.

Bisua

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #3 dnia: 22-07-2004, 13:57:02 »
Jak kupować to albo orginał albo Brembo hamulce to za poważna sprawa zeby je brać z JC

piotr_gleboki

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #4 dnia: 22-07-2004, 22:19:12 »
Teraz jeżdzęAve. poprzednio uprawiałem XantięII. Toczenie tarcz robili mi na autku ale po 1000 była kicha. Szkoda forsy. Problem zniknął po wymianie tarcz na nowe. Mam nadziejęże w Ave nie będęmiał takich radości.  :roll:

Darus

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2004, 08:29:37 »
My mielismy toczone tarcze w LandCruiser 100 i pomoglo :) wiadomo ze nie na jakis dlugi czas ale zawsze cos, pozniej nowe tarcze i klocuszki... :)

mimito

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #6 dnia: 23-07-2004, 22:09:26 »
toczylem tarcze na samochodzie i szarpanie przy hamowaniu uszlo w siną dal .polecam ale na aucie

TomekR

  • Gość
toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #7 dnia: 10-08-2004, 09:16:42 »
Dzięki za wszelkie informacje.

trafalkar

  • Gość
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #8 dnia: 27-02-2006, 21:44:30 »
toczenie lub wymiana tarcz to jedno, a przyczyny wichrowania tarcz to drugie (chociaż do tematu powinienem podejść odwrotnie).
Panowie ! tarcze nie wichrują się bez przyczyny ! materiał jest "lekko" wadliwy, dlatego nie można przy gorących tarczach trzymać nogi na hamulcu przed wjazdem na skrzyżowanie i studzić tarczy klockami tylko w wycinku tarczy. Każda tarcza, czy to oryginał, brembo czy JC odkształci się. Przekornie założyłem do Avensis 98 tarcze JC, po 11ooo km są jak nowe. Polecam sprawdzić metodę oszczędzania tarcz. trafalkar
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 21:55:00 wysłana przez trafalkar »

Spro-ket

  • Gość
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #9 dnia: 27-02-2006, 23:18:00 »
Przekornie założyłem do Avensis 98 tarcze JC, po 11ooo km są jak nowe. Polecam sprawdzić metodę oszczędzania tarcz. trafalkar
Przekornie zapytam
- jak ?

JuJinn

  • Gość
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #10 dnia: 28-02-2006, 09:32:21 »
Jak dla mnie tarcze nie powinny sie wichrowac tylko od chamowania przed skrzyzowaniem  :-\ Mysle jednak ze powodem wichrowania tarcz jest nagly stres termiczny np. wjechanie w kałuze przy mocno rozgrzanych tarczach. A co do ich oszczedzania tarcz, to jedyne wyjscie jakie widze to chamowanie silnikiem w miare mozliwosci...
Pozdrawiam

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #11 dnia: 01-03-2006, 01:19:22 »
W Cari wymieniłem na JC i żałuję, że to zrobiłem, po przejechaniu paru kkm, przy hamowaniu zaczęły bić.
Wydaje mi się, że to nie jest kwestia oszczędzania tarcz, tylko jakość użytego materiału (stopu metalu). Oryginały mimo, że były mocno zużyte nie miały tego problemu co nowiutenkie tarcze z JC. Od tej pory kupuję tylko zamienniki japońskie i żadnych sygnowanych JC - Amen.
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #12 dnia: 19-07-2006, 14:39:09 »
Mialem toczone tarcze (na samochodzie) tydzien temu i dalej mam bicie na kierownicy podczas hamowania z wiekszych predkosci.
Czy to mozliwe czy tarcze zostaly zle przetoczone ?
Wydaje mi sie, ze jesli mialo by sie cos z nimi dziac to nie od razu po toczeniu...

Admin

  • Gość
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #13 dnia: 19-07-2006, 15:00:13 »
Tarcze krzywią sie od stresu termicznego. Przyczyn moze być wiele, nagłe schłodzenie, zabrudzenie miedzy tarczami. Niestety ale chamulce w naszych samochodach to nie wersja sport i jak sie je cisnie i ostro hamuje to po pewnym czasie sie zwichrują. Co do toczenia tarcz to jak są juz cienkie wymiarem to po ostrym hamowaniu z dużej prędkości też mogą bić :(
« Ostatnia zmiana: 20-07-2006, 11:43:53 wysłana przez ayrsen »

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toczenie tarcz a tarcze z JC
« Odpowiedź #14 dnia: 19-07-2006, 15:11:07 »
Ja toczylem tarcze i bicie przy hamowaniu całkowicie ustało. Jestem z tego zadowolony i polecam.
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?


 

Beesafe.pl