Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Równowaga głośników tył-przód  (Przeczytany 1036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kristof_61

• Toyot Leżący
  • *
  • Człowiek na poziomie powinien stać w pionie.
Równowaga głośników tył-przód
« dnia: 11-02-2018, 12:42:59 »
Aby moc w głośnikach przednich i tylnych była jednakowa muszę ustawić -5 na tył. W poprzednich autach Corolla, Awensis ustawione było na O . Jeśli mam ustawione na O to z tyłu nic nie słychać. Czyżby radyjko do wymiany?

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Równowaga głośników tył-przód
« Odpowiedź #1 dnia: 11-02-2018, 13:19:14 »
Usiądź z tyłu i posłuchaj. Ja u siebie mam też na minusie chyba 3 albo 4

Offline kristof_61

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12-02-2018, 08:48:44 »
Czy da się inaczej sprawdzić? Miałem przyjemność przewozić na tylnych fotelach znajomych, którzy zgłosili mi,że nie słychać tylnych głośników. Po ustawieniu na -5 jest w miarę dobrze.
 Po przyjeździe do domu sprawdziłem osobiście siadając z tyłu i przodu.
 Uważam, że powinno być ustawione na "0" a dając na" -" wyciszam tylne głośniki.

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 12-02-2018, 09:14:29 »
W pierwszym poście piszesz że musisz ustawić -5 by było słychać tył. Teraz piszesz,  że dając "-" wyciszasz tylne głośniki. Czegoś tu nie rozumiem. Poza tym może głośniki z tyłu masz.zwyczajnie słabsze bądź nie w pełni sprawne. To tylko sugestie   :-)

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 12-02-2018, 10:05:28 »
Napisał że tak uważa a nie jest ????

Offline kristof_61

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 12-02-2018, 17:44:28 »
Kolego Sefeld czytaj powoli to zrozumiesz co miałem na myśli. Bez urazy oczywiście. :beer:

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 12-02-2018, 18:48:34 »
Ok ok. Czasem myślenie powoli idzie  :wallbash: tak myślę że jeżeli nie głośniki to raczej nie trzeba od razu całego radia wymieniać. Przy takim objawie może być uszkodzona końcówka mocy w radiu. Dobry elektronik będzie umiał to sprawdzić i zrobić.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #7 dnia: 12-02-2018, 18:56:03 »
A to nie jest tak że głośniki z tyłu są nie dość że słabszej jakości to zawsze grają ciszej? Ja jeżdzę zawsze na głośniej z tyłu a z przodu ciszej. Lepszy efekt

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 12-02-2018, 19:00:44 »
Nie sądzę by tak było jeśli grają z tą samą mocą a siedzisz z przodu to tych tylnych praktycznie nie słychać. Dlatego masz (ja z resztą też)  więcej na tył, efekt oczywisty

Offline Gawith

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 12-02-2018, 19:05:40 »
Głośniki w aurisie II są takie same z przodu jak i z tyłu (rozmiar i moc). U mnie także dużo ciszej gra tył i myślę, że jest to zrobione celowo przez producenta.

Offline kristof_61

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 13-02-2018, 07:48:01 »
Pisałem o wymianie radia ponieważ auto jest nowe, kupiłem 2 miesiące temu, dlatego pytam jak mają inni.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 13-02-2018, 12:17:00 »
Czyli wychodzi na to że normalne skoro wszyscy tak mają

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #12 dnia: 13-02-2018, 13:10:58 »
Jeżeli to wersja Premium lub wyższa to nie są takie same.  Z przodu są 2 pary - osobne wysokotonowe i osobne midwoofery.  Z tyłu są albo szerokopasmowe ewentualnie podwójne głośniki z wysokotonowcem w miejscu kopułki przeciwpyłowej, ale o takie wyrafinowanie Toyoty nie podejrzewam.

UZUPEŁNIENIE:
Celem nabycia doświadczeń empirycznych odbyłem krótką intymną sesję z Sade Adu na tylnej kanapie.  Tak jak przypuszczałem - na moje ucho z tyłu są szerokopasmowce, które ze swojej natury przy tym samym wzmocnieniu muszą grać ciszej bo taka ich konstrukcja a i tak natychmiast słychać ograniczenie pasma z góry i z dołu w porównaniu do par głośników z przodu.  Ja to w ogóle słucham na ustawieniu +7 bo lubię mieć dźwięk maksymalnie przed sobą, no i  w tym przypadku zestaw przedni prezentuje znacznie wyższą jakość.

Standardowy zestaw oceniam jako bardzo przeciętny, co akurat w kompaktach jest normą, wymiana wszystkich przetworników plus porządne wytłumienie drzwi dało by prawdziwą rewolucję w jakości dźwięku.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2018, 13:39:37 wysłana przez Zbig »

Offline Gawith

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 13-02-2018, 18:13:51 »
Celem nabycia doświadczeń empirycznych odbyłem krótką intymną sesję z Sade Adu na tylnej kanapie.  Tak jak przypuszczałem - na moje ucho z tyłu są szerokopasmowce, które ze swojej natury przy tym samym wzmocnieniu muszą grać ciszej bo taka ich konstrukcja a i tak natychmiast słychać ograniczenie pasma z góry i z dołu w porównaniu do par głośników z przodu.  Ja to w ogóle słucham na ustawieniu +7 bo lubię mieć dźwięk maksymalnie przed sobą, no i  w tym przypadku zestaw przedni prezentuje znacznie wyższą jakość.
Z przodu jak i z tyłu głośniki są identyczne. Sam ostatnio zakładałem bo nie miałem a kupiłem używane oryginalne z demontażu.
Możliwe że w systemie JBL są inne z przodu i z tyłu.

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 13-02-2018, 19:14:50 »
Z przodu jak i z tyłu głośniki są identyczne.

Z przodu dodatkowo są wysokotonowe na wysokości lusterek

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 13-02-2018, 19:14:50 »