Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: niskie obroty silnika po rozładowanym akumulatorze  (Przeczytany 489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
Witam
Autem nie jeździłem 4 dni a zostawiona lampka wew. pojazdu rozładowala akuś do 0! po odpaleniu przez prostownik(starter) obroty silnika są bardzo niskie (brak ssania) akumulator doładowałem do 14,3V i dalej nic  :| Czy ktoś ma jakąś rade na to czy od razu do diagnosty z tym ?

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
Odp: niskie obroty silnika po rozładowanym akumulatorze
« Odpowiedź #1 dnia: 11-02-2018, 23:13:58 »
Pojezdzisz to mu przejdzie.

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 11-02-2018, 23:17:13 »
Tak myslałem ze cos mu sie poprzestawiało pierwsze co do głowy mi przyszło to przepustnica ,ale silnik sam jeszcze nie zgasł

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #3 dnia: 11-02-2018, 23:26:59 »
Leć w trase z kilkanaście km przynajmniej

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 11-02-2018, 23:30:21 »
ok zobaczę może się poprawi .Dzięki pozdrawiam

Offline marcin83

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 12-02-2018, 18:50:12 »
Chciałbym dokładnie przedstawić prawidłowy proces odłączenia i podłączenia akumulatora wraz z późniejszym przystosowaniem urządzenia sterującego (ECU). Proszę o ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu.

WYMONTOWANIE AKUMULATORA
1. Wyłączamy wszystkie odbiorniki
2. Odłączamy najpierw minusowy (-) zacisk następnie dodatni (+) // po paru chwilach zostają skasowane dane zapisanie w pamięci ECU.

MONTAŻ AKUMULATORA
Jeśli auto posiada nie fabryczny centralny zamek, może się zdarzyć, że po podłączeniu akumulatora zatrzasną się drzwi, więc lepiej pozostawić otwarte (przynajmniej u mnie tak się dzieje)

1. Czyścimy do czystego metalu bieguny akumulatora oraz zaciski (szczotką drucianą).
2. Wiele osób smaruje czopy smarem, jednak inżynierowie nie polecają tej metody, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia urządzeń sterujących przy rozruchu silnika, jeśli będzie zbyt duża rezystancja (słaby styk). Czyli zakładamy klemy na czyściutkie bieguny.
3. Podłączamy (+) dodatni zacisk akumulatora, a następnie masę (-).
4. Teraz smarujemy zaciski i czopy smarem aby zapobiec zasiarczeniu.

ADAPTACJA ELEKTRONICZNEGO URZĄDZENIA STERUJĄCEGO (ECU)

Ponieważ obowiązuje jeszcze nakaz jazdy na światłach mijania/dziennych, polecam uruchomić silnik z włączonymi światłami. Szczególnie osobom, którym auto ma poniżej 900obr/min po włączeniu świateł. To pomaga (jak goździkowa ;)) Oczywiście adaptację przeprowadzamy na PB*

1. Uruchamiamy silnik i pozostawiamy do osiągnięcia nominalnej temp. 90C czyli wskaźnik na połowie.
2. Zwiększamy obroty do 1200 i czekamy 2 minuty.
Dzięki tym czynnościom urządzenie sterujące zachowuje ponownie w pamięci wartości określające bieg jałowy i inne wartości eksploatacyjne.
3. Zaleca się jeszcze przejechanie około 8 km z różnymi prędkościami, w celu zakończenia procesu zapamiętywania i doprowadzenia do normalnej pracy silnika. Aby komputer poznał cały zakres napięć podawanych przez TPS (czyli jakie napięcie odpowiada pozycji 0 i max przepustnicy) należy przez chwilę wcisnąć pedał przyspieszenia do końca.

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 12-02-2018, 19:46:01 »
dzięki za szczegółowy opis pierwszy raz sie z tym spotkałem (wczesniej miałem niemca i nic takiego sie nie działo po odłaczeniu pradu) po dojechaniu do pracy 14,7 km wskazówka powoli wróciła na 600-800obr/min na postoju ,wiec chyba juz bedzie ok.
Aha jeszcze jedno CHECK sie nie pali to chyba nie trzeba podpinac pod kompa,żeby zrobić porządek ?

Offline marcin83

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 13-02-2018, 08:09:26 »
Błędy jak pojawiają sporadyczne to się nie wyświetlają tylko są zapamiętane każe odpięcie kostki nawet od przepływomierza pokaże błąd morze spowodować zapisanie sporadyczne

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 13-02-2018, 13:09:13 »
Czyli zostawić tak jak jest i się nie przejmować ,ewentualne błędy nie mają wpływu na poprawne działanie silnika?

Offline Karlito

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-02-2018, 14:55:52 »
Silnik pracuje jak dawniej ,dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam i szerokości  :good:

Toyota Klub

« Odpowiedź #9 dnia: 16-02-2018, 14:55:52 »