Autor Wątek: Auris(Corolla) 2018 (2019?)  (Przeczytany 212413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #750 dnia: 15-05-2019, 21:15:55 »
sprawa rozwiązania:

To jest zamiast uchwytu na rękę dla kierowcy?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #751 dnia: 15-05-2019, 21:37:28 »
sprawa rozwiązania:

To jest zamiast uchwytu na rękę dla kierowcy?

Tak jest

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #752 dnia: 16-05-2019, 01:51:30 »
sztywność nadwozia: tu mega postęp, co objawia się z chwilą gdy tylko jedzie się po bruku czy innych nierównościach - czuć zwartość i taka solidność nadwozia. Poziom VW zdecydowanie, to wg mnie także dzięki obniżeniu nadwozia i lepszemu rozkładowi mas ma się to lepsze czucie panowania nad autem.
No ciekawe. Dobrze pamiętam artykuły po wejściu Aurisa II i porównania że nareszcie dorównuje Golfowi a teraz okazuje się że był be ;-)

o niebo lepiej w jeździe na wprost przy wyższych prędkościach - tu kłania się zdecydowanie bardziej bezpośredni układ kierowniczy, który jest lepszy o lata świetlne od Auris, ale nadal nie taki jak w Focusie czy Golfie.
Nie mam do Aurisa żadnych zastrzeżeń co do stabilności w utrzymywaniu toru jazdy. A sporo jeżdżę po autostradach z prędkościami 150-160. Max też testowałem.  Poprzednio jeździłem Focusem i VAGiem. Nie bardzo rozumiem co tu może być lepiej.

Można nie lubic wystającego ekranu, ale jego praktyczności nie sposób skrytykować.
To nie o to chodzi że wystaje tylko że wygląda jakby go w ostatniej chwili dokleili.  Może poczekajmy też na słoneczne letnie dni i wtedy zobaczymy czy nie jest jak np. w rav4 gdzie padające światło powoduje że na ekranie nic nie widać. Ciekawy jestem też jak kolega rozwiązał kwestię braku miejsca na zamontowanie uchwytu na telefon?
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 08:38:17 wysłana przez fazibazi »

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #753 dnia: 16-05-2019, 06:35:28 »
sztywność nadwozia: tu mega postęp, co objawia się z chwilą gdy tylko jedzie się po bruku czy innych nierównościach - czuć zwartość i taka solidność nadwozia. Poziom VW zdecydowanie, to wg mnie także dzięki obniżeniu nadwozia i lepszemu rozkładowi mas ma się to lepsze czucie panowania nad autem.
No ciekawe. Dobrze pamiętam artykuły po wejściu Aurisa II i porównania że nareszcie dorównuje Golfowi a teraz okazuje się że był be ;-)

No ja tak nie pisałem. Auris odstawał w tym względzie od czołówki. Teraz wg mnie nie.

o niebo lepiej w jeździe na wprost przy wyższych prędkościach - tu kłania się zdecydowanie bardziej bezpośredni układ kierowniczy, który jest lepszy o lata świetlne od Auris, ale nadal nie taki jak w Focusie czy Golfie.
Nie mam do Aurisa żadnych zastrzeżeń co do stabilności w utrzymywaniu toru jazdy. A sporo jeżdżę po autostradach z prędkościami 150-160. Max też testowałem.  Poprzednio jeździłem Focusem i VAGiem. Nie bardzo rozumiem co tu może być lepiej.

Jasne, to zawsze subiektywna ocena. Ponieważ jeżdżę wszystkimi modelami z racji tego czym się zajmuje, ja czułem różnice. Przejedz się szybciej corolla i może tez dojdziesz do takiego wniosku, ze progres jest widoczny vs. Auris. Co ciekawe, wiele mediów tez to zauważa, ale to nie wpłynęło na moja ocenę. Pisze co sam zauważam.

Można nie lubic wystającego ekranu, ale jego praktyczności nie sposób skrytykować.
To nie o to chodzi że wystaje tylko że wygląda jakby go w ostatniej chwili dokleili.  Może poczekajmy też na słoneczne letnie dni i wtedy zobaczymy czy nie jest jak np. w rav4 gdzie padające światło powoduje że na ekranie nic nie widać. Ciekawy jestem też jak kolega rozwiązał kwestię braku miejsca na zamontowanie uchwytu na telefon?

Uchwyt ma telefon? Nie montuje nigdy w żadnym aucie bo mam alergie na takie patenty i się nie wypowiem bo ani w auris nie korzystałem ani w żadnym innym aucie. Gdybym miał to zrobić stawiałbym na fragment szyby w lewym dolnym rogu lub w kratkę wlotu powietrza centralna. Ale jak widzę to jakiś problem dla ciebie? Nie mam w tym doświadczenia wiec się nie będę mądrzyć.

« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 08:39:26 wysłana przez fazibazi »
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #754 dnia: 16-05-2019, 07:22:32 »
Uchwytem na telefon w nowej corolli jest ladowarka indukcyjna :-)

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #755 dnia: 16-05-2019, 09:04:13 »
Potrzeba doładowania telefonu w trakcie jazdy zdarza mi się może raz do roku.  Natomiast brak zintegrowania telefonu z ekranem centralnym i brak podstawowych funkcji BT w obsłudze plików muzycznych powoduje że możliwość montażu uchwytu w wygodnym miejscu jest koniecznością.  W nowej Corolli takiego miejsca po prostu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 10:26:30 wysłana przez fazibazi »

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #756 dnia: 16-05-2019, 09:06:49 »
Co to znaczy ?  "   brak podstawowych funkcji BT w obsłudze plików muzycznych "

Mod. Cytujesz całą poprzednią wypowiedź i dodatkowo "ręcznie" wklejasz cytat......litości.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 10:26:01 wysłana przez fazibazi »

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #757 dnia: 16-05-2019, 10:18:23 »
To znaczy że funkcja przeglądania i wyboru utworów z listy jest niedostępna dla większości telefonów.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 10:24:42 wysłana przez fazibazi »

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #758 dnia: 16-05-2019, 10:41:04 »
Uchwyt ma telefon? Nie montuje nigdy w żadnym aucie bo mam alergie na takie patenty i się nie wypowiem bo ani w auris nie korzystałem ani w żadnym innym aucie
To na co Ci Android Auto na który ponoć oczekujesz skoro używasz telefonu w aucie wyłącznie do dzwonienia?

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #759 dnia: 16-05-2019, 10:47:17 »
Uchwytem na telefon w nowej corolli jest ladowarka indukcyjna :-)
Mam w aucie ładowarkę bezprzewodową od Toyoty i po drugim użyciu więcej nie zaryzykuję ;) Telefon się w czasie jazdy poruszył czy coś i efekt był taki że ładował się minimalnie natomiast był skutecznie smażony - taka kuchenka indukcyjna. Cała energia poszła w ogrzewanie. Mam w domu ładowarkę i nigdy nie spotkałem się z takim efektem. Szkoda telefonu, chyba że będziesz tego cały pilnował. Dobra ładowarka indukcyjna powinna się wyłączyć gdy temperatura jest za duża. Możliwe jest że ładowarka jest słaba i nie działa dobrze z telefonem w etui, ale moje etui wspiera bezprzewodowe ładowanie i ładowarka w domu działa z nim bez problemu.

Sam ekran w górnej części kokpitu jest genialnym patentem, o ile system za ekranem oferowałby podobne odczucia i wspierał Androida/Apple. System jest do pupy więc trzeba montować telefon i akurat w tym miejscu gdzie jest ten ekran było najlepsze miejsce na taki montaż :) Także wyszło im prawie dobrze, bo to co oferują nie nadaje się do użycia.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 10:52:22 wysłana przez mariuszs »

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #760 dnia: 16-05-2019, 10:49:26 »
W przypadku Corolli telefon nie ma jak się poruszyć leżą na oryginalnej ładowarce indukcyjnej

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #761 dnia: 16-05-2019, 10:53:58 »
W przypadku Corolli telefon nie ma jak się poruszyć leżą na oryginalnej ładowarce indukcyjnej

Dlaczego? W Priusie jest podgumowana podkładka. Być może u mnie to chodziło o etui, bo jak telefon się źle położy to teoretycznie ładowarka się rozłącza.



Nie wygląda to super stabilnie.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 10:56:19 wysłana przez mariuszs »

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #762 dnia: 16-05-2019, 11:49:55 »
Uchwyt ma telefon? Nie montuje nigdy w żadnym aucie bo mam alergie na takie patenty i się nie wypowiem bo ani w auris nie korzystałem ani w żadnym innym aucie
To na co Ci Android Auto na który ponoć oczekujesz skoro używasz telefonu w aucie wyłącznie do dzwonienia?

gdzie napisałem, że używam telefonu do dzwonienia tylko? Po prostu nie znosze, nie lubię i nie używam uchwytów do telefonów sterczących z szyb i innych miejsc. Telefon ma być połączony za pośrednictwem wifi lub kablem z systemem i leżeć sobie grzecznie w miejscu dedykowanym. W corolli ładowarka indukcyjna i półeczka jest idealnym do tego miejscem. Czekam z utęsknieniem na Apple Car Play, bo  z tego korzystam zawsze w innych autach, a uchwyt do telefonu jest dla mnie zbędny całkowicie.
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #763 dnia: 16-05-2019, 11:51:38 »
W przypadku Corolli telefon nie ma jak się poruszyć leżą na oryginalnej ładowarce indukcyjnej

Dlaczego? W Priusie jest podgumowana podkładka. Być może u mnie to chodziło o etui, bo jak telefon się źle położy to teoretycznie ładowarka się rozłącza.



Nie wygląda to super stabilnie.

jest bardzo stabilnie, to gumowana powierzchnia, nie przesuwa się nawet na centymetr. Akurat tego nie spartolili.
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris(Corolla) 2018 (2019?)
« Odpowiedź #764 dnia: 16-05-2019, 12:19:03 »
Telefon ma być połączony za pośrednictwem wifi lub kablem z systemem i leżeć sobie grzecznie w miejscu dedykowanym. W corolli ładowarka indukcyjna i półeczka jest idealnym do tego miejscem. Czekam z utęsknieniem na Apple Car Play, bo  z tego korzystam zawsze w innych autach, a uchwyt do telefonu jest dla mnie zbędny całkowicie.
Aha.  Czyli na chwilę obecną gdy potrzebujesz skorzystać z telefonu w czasie jazdy zgodnie z przepisami po prostu przesiadasz się z Toyoty do auta innej marki.  Oryginalne, sam bym na to nie wpadł :-)


 

Beesafe.pl